Radio Białystok | Gość | Andrzej Wilczyk [wideo] - weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok

17.05.2024, 07:33, akt. 17:20

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska
Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Andrzejem Wilczykiem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Być może już w sobotę (18.05) okaże się, czy piłkarze Jagiellonia Białystok zdobędą pierwszy w historii tytuł mistrza Polski. Po meczu Śląska Wrocław z Radomiakiem będzie wiadomo, czy jest to w ogóle możliwe i ewentualnie ile punktów Jaga potrzebuje w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice.

Wiadomo, że na stadionie Jagiellonię dopingować rekordowa liczba - około 2000 białostockich kibiców. 

O ich wyprawie do Gliwic i o spełnianiu marzeń Jerzy Kułakowski rozmawia z weteranem kibicowskiego ruchu Andrzejem Wilczykiem. 

Jerzy Kułakowski: Rozpocznę od piosenki, która chodzi za mną od kilku dobrych dni. Na igrzyska olimpijskie w Seulu w 1988 roku powstała piosenka Whitney Houston „One moment in time”. I tam są takie słowa między innymi: „Jesteś zwycięzcą na całe życie, jeśli chwycisz tę jedną chwilę. Spraw, by zajaśniała, daj mi tę jedną chwilę, w której jesteś kimś więcej, niż mógłbyś to sobie wyobrazić”. To jest ten „one moment in time” teraz, nasz?


Andrzej Wilczyk: To są piękne słowa i aż dreszcze pojawiły się u mnie w tej chwili.


U mnie też.


Tak, to jest ten moment, słuchajcie, to jest ta chwila. Czujemy, że to się może wydarzyć. Tak, tak będzie.


Czekamy na to i ty, i ja. Jesteśmy ludźmi młodymi wiekiem, po naszych brodach widać, że czekamy na ten sukces wymarzony – mistrzostwo Polski - no ja od 1982 roku jako aktywny kibic.


Ja podobnie, bo w 1983 roku zacząłem chodzić na Jagiellonię. Wierzyłeś kiedyś, że dojdziemy do takiego momentu, że to będzie tak blisko?


Tutaj na początku rundy wiosennej rozmawiałem z prezesem Jagiellonii Wojciechem Pertkiewiczem i wtedy byłem super optymistą - mówiłem, że będzie dublet. Puchar nam nie wyszedł, ale - ktoś mówi - może to i lepiej, koncentracja na mistrzostwie. Jesteśmy blisko, bardzo blisko.


Tak i trzeba być czujnym na tę końcówkę. Wiadomo, to jest finisz - musimy do końca być skoncentrowani, skoncentrowani jako piłkarze, ale też jako my, kibice. Więc musimy być aktywni do końca i to się czuje tę naszą aktywność, bo do Gliwic wybiera się prawie 2000 osób, a to jest nasz bez wątpienia rekord wyjazdowy w ekstraklasie.


No tak, bo były wyjazdy na finały Pucharu Polski: do Warszawy, gdzie tych kibiców było 10 000, w Bydgoszczy 5 000 i rzeczywiście w ekstraklasie nigdy tylu kibiców z Białegostoku nie pojechało na mecz ligowy właśnie. I to w sytuacji, kiedy w sobotę wieczorem jeszcze może być tak, że się nic nie wyjaśni, bo jeśli Śląsk wygra z Radomiakiem to będziemy czekać na rozstrzygnięcie do ostatniej kolejki. Ale wiara w kibicach jest tak ogromna, że nie chcą przegapić tego „one moment in time”.


Dokładnie, bo to jest ten moment. Jak później będzie bolało, że ktoś odpuścił, nie pojechał i nie był świadkiem tego historycznego wydarzenia. Bo tam naprawdę, przy zbiegu okoliczności, przy wyniku meczu Śląska możemy być świadkami mistrzostwa Polski i fetowania tam, na miejscu z piłkarzami tego, na co czekaliśmy.


Doskonale wiemy, jak wygląda stadion w Gliwicach, bo tam byliśmy. Specyficzny obiekt, który jest zamknięty, w którym dźwięk rozchodzi się, a w zasadzie zostaje w środku. 2 000 osób na obiekcie liczącym około 10 000 to będzie niesamowite wrażenie - ja już znowu czuję ten dreszcz.


Też czuję dreszcz. Byliśmy kiedyś tam w bodajże 550 czy nawet 600 osób - to był bardzo głośny, odbijający się od tej blachy doping, więc teraz jeśli będzie nas 2 000 osób to już sobie wyobrażam, jakie to będzie wsparcie. Siedzimy dokładnie za bramką, bardzo blisko i zawsze piłkarze mówią, że gdzie jak gdzie, ale na wyjeździe to wsparcie, ten doping jest szczególnie ważny, a jeszcze w takim meczu... No tutaj musimy na maksa zrobić swoją kibicowską pracę.


Zobacz, do jakich czasów dożyliśmy. Dwa tygodnie temu byliśmy pewni brązowego medalu mistrzostw Polski. Przed tygodniem już było wiadomo, że to będzie minimum srebro, że znowu Jagiellonia zagra w europejskich pucharach. I kompletnie nikogo to nie interesuje, nikogo to nie podnieca, bo liczy się tylko jedno - złoto.


Bez wątpienia, liczy się mistrz Polski. Przeżyliśmy dwa wicemistrzostwa i teraz naszym celem - czujemy to, że w tym momencie może się to nam udać - Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski.


Piłkarze, trener Adrian Siemieniec i jego sztab też?


Też. Widzę, że to są mądrzy ludzie, podchodzą zdeterminowani. To są dorośli ludzie, jak się z nimi rozmawia to są świadomi, przygotowani. Przeżyli trudny moment po porażce w Mielcu, odbudowali się pięknie na Koronie. Wydaje się, że teraz to będzie już łatwiej, aczkolwiek nie będzie łatwo. To będą ciężkie mecze i tutaj często jako ludzie z Jagiellonii mówimy o tym społeczeństwie jagiellońskim - tutaj jest potrzebna naprawdę na koniec jeszcze dodatkowa taka jedność i wsparcie.


Korba (śmiech).


Tak. To trener Siemieniec od początku powtarza i to jest klucz do sukcesu.


Swoją drogą spełniły się jego słowa z początku jego pracy w Jagiellonii: „Chcę, żeby Jagiellonia znowu budziła pozytywne emocje, żeby na stadionie był komplet”. Zobacz, jak szybko się to sprawdziło. To jest też jego „one moment in time” być może.


Bez wątpienia. Powiedział na pierwszych spotkaniach z kibicami, że chce ponownie rozkochać Białystok w Jagiellonii i to mu się udało. Nas, kibiców szybko przekonał i żaden trener Jagiellonii nie miał takiego wsparcia, już na samym początku był wspierany. Odwdzięczył się nam i to jest bez wątpienia jego duża zasługa. Chylę czoła.


Kilku ważnych ludzi, kilka ważnych osób związanych z ruchem kibicowskim niestety nie doczekało tych czasów, które są nam dane, żebyśmy mogli je przeżywać w ten sposób. To m.in. Maciek „Buła” Kotarski - spiker stadionowy, ale też Dariusz „Kraja” Krajewski, o którym niedawno rozmawialiśmy przy innej okazji, że był takim jagiellońskim wizjonerem. Jemu też nie śniło się to, co dzieje się teraz.


Tak, akurat o Darku mogę godzinami opowiadać, bo to był człowiek, który wprowadził mnie w ruch kibicowski na Jagiellonii. To był niesamowity wizjoner, potrafił o Jagiellonii pięknie opowiadać, przekładać te emocje na nas i nawet on nie przewidział tego, co się dzieje w tej chwili.

Niedawno sadziliśmy drzewko w alei Przyjaciół Jagiellonii przy ul. Wiosennej - przyjechała jego żona, córka, było piękne spotkanie, dużo kolegów i też były osoby, które nigdy Darka osobiście nie poznały. I tak fajnie o Darku opowiedzieliśmy, że te osoby wyobraziły sobie taką postać, jakby była razem z nami. Bez wątpienia Darek byłby szczęśliwy, gdyby tutaj mógł posłuchać, co o nim mówimy.


W tym momencie przypomniała mi się książka z dzieciństwa „Pippi Langstrumpf”, która zawsze opowiadała, że jej mama patrzy na nią przez wielką lunetę z nieba. I jestem przekonany, że i Darek Krajewski, i pozostali, którzy nie mogą tego zobaczyć z nami. Będą patrzyli na ten stadion w Gliwicach, a może po tygodniu także na Słoneczną i mecz z Wartą przez wielką lunetę z nieba.


Ja naprawdę czuję wsparcie tych ludzi. Czuję, czuję, po prostu tak dużo różnych rzeczy się składa na to, że my będziemy silni w Gliwicach i silni na meczu z Wartą.


Na koniec rzecz, która może być problemem dla Jagiellonii, ale oby ten problem był. Jeśli zdarzy się nam mistrzostwo, w co bardzo wierzymy, będzie problem z Galerią Sław Jagiellonii. Na stadionie dzisiaj wiszą ludzie, którzy w tamtych latach 80. rzeczywiście byli tą wielką Jagiellonią. Ale awans do ekstraklasy, 8. miejsce w ekstraklasie jest tak naprawdę kawałeczkiem tego, co dzisiejsza Jagiellonia może zrobić.


Jurku, bo wówczas wydawało się nam, że to jest całkowity szczyt, że to są wielkie, olbrzymie osiągnięcia i na tamte czasy one takie były. W tej chwili co się dzieje to jest już szczyt, jesteśmy o krok, więc ci piłkarze to będą legendy Jagiellonii, to będzie drużyna sław. Oczywiście o tamtych zawodnikach będziemy zawsze pamiętać, a ta Galeria się po prostu powiększy.


Dziękuję ci bardzo za rozmowę - Andrzej Wilczyk, weteran kibicowskiego ruchu w Jagiellonii Białystok był naszym gościem. Do zobaczenia na stadionie w Gliwicach.


Do zobaczenia. Są jeszcze miejsca dzięki - trzeba podkreślić - uprzejmości Piasta Gliwice. Jadą dwa pociągi specjalne. Naprawdę warto być w Gliwicach.

| red: bs, gl


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok