Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci z Podlaskiego z ME w Berlinie wracają z trzema medalami

Lekkoatleci z Podlaskiego z ME w Berlinie wracają z trzema medalami

13.08.2018, 08:30, akt. 08:35

To były udane Mistrzostwa Europy dla zawodników pochodzących z naszego regionu.

Africa Studio - Fotolia.com

Złoto w rzucie młotem wywalczył zawodnik Podlasia Białystok Wojciech Nowicki. Ze złotym medalem wraca również Martyna Dąbrowska z Bojar Białystok. Zawodniczka co prawda nie biegła w finale sztafety 4x400 metrów, ale startowała w biegu półfinałowym.

Brązowy medal wywalczyła pochodząca z Augustowa Joanna Fiodorow, którą trenuje - tak jak i Wojciecha Nowickiego - Malwina Wojtulewicz-Sobierajska.

Z dobrej strony w finale biegu na 110 metrów przez płotki pokazał się Damian Czykier z Podlasia Białystok, który był czwarty. Takie samo miejsce zajęła jego klubowa koleżanka Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą.

W rywalizacji na 5000 metrów 12. była Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok, a Daria Zabawska nie awansowała do finału rzutu dyskiem.

| red: maj

Martyna Dąbrowska, reprezentująca UKS Bojary Białystok w niedzielę (12.08) otrzymała złoty medal Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie.

Damian Czykier tuż za podium w finale biegu na 110 m przez płotki

10.08.2018, 19:53

Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

Lekkoatleci z Białegostoku walczą o medale na ME w Berlinie

10.08.2018, 15:29

Martyna Dąbrowska z UKS-u Bojary Białystok i jej koleżanki ze sztafety 4x400 metrów wygrały swój bieg eliminacyjny i w sobotę wieczorem (11.08) pobiegną w finale.

ME w lekkoatletyce: białostoczanka Klaudia Kardasz tuż za podium

9.08.2018, 11:35

W środę (8.08) na mistrzostwach Europy w Berlinie został rozegrany finał konkursu pchnięcia kulą kobiet. Złoto wywalczyła Paulina Guba, zaś na czwartym miejscu uplasowała się białostoczanka - Klaudia Kardasz.

Wojciech Nowicki ma dostać nagrodę od władz Białegostoku za złoty medal w Berlinie

8.08.2018, 07:46

Za sukcesem sportowym idą nagrody finansowe. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok może liczyć na nagrodę od władz Białegostoku.

Podlascy lekkoatleci powalczą o medale w nadchodzących Mistrzostwach Europy w Berlinie

30.07.2018, 19:15

6 sportowców z Białegostoku znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce.