Radio Białystok | Wiadomości | Mimo niepokojących zapowiedzi - nie ma problemu z obsadą karetek w wojewódzkiej stacji pogotowia

Mimo niepokojących zapowiedzi - nie ma problemu z obsadą karetek w wojewódzkiej stacji pogotowia

autor: Ryszard Minko

10.01.2020, 13:41, akt. 16:16

Nie ma problemu z obsadzeniem grafików ratowników i lekarzy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Nie ma też obaw, że ubędzie zespołów ratownictwa medycznego – zapewnia dyrektor stacji.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

To dobra wiadomość, bo pod koniec roku Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego alarmował, że kilkudziesięciu ratowników medycznych nie zgodziło się na proponowane stawki płacy.

Pod koniec ubiegłego roku po przeprowadzonym konkursie ofert na ratowników kontraktowych okazało się, że odrzucono niemal 60 podań dotychczasowych pracowników, bo zaproponowali za wysokie stawki wynagrodzenia. Wtedy też związkowcy alarmowali, że może to doprowadzić do problemów z obsadą karetek. Wówczas dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku Bogdan Kalicki informował, że do minimalnej obsady ambulansów brakuje mu około 10 ratowników. Dlatego jeszcze w grudniu ogłoszono konkurs uzupełniający, na który wpłynęło kilkadziesiąt ofert tym razem spełniających kryteria płacowe - dzięki czemu podpisano kontrakty z 33 ratownikami. 

Dyrektor dodaje, że sukcesem zakończyły się też negocjacje z lekarzami, dzięki czemu w pełni zabezpieczone są wyjazdy specjalistycznych zespołów ratunkowych.

Każdej doby w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku stacjonują 34 ambulanse - 24 to zespoły podstawowe, w których dyżurują tylko ratownicy i pielęgniarki, 10 - to zespoły specjalistyczne, w których kierownikami są lekarze. 

WSPR w Białymstoku obsługuje kilkanaście gmin. Poza Białymstokiem karetki stacjonują także w Bielsku Podlaskim, Mońkach, Hajnówce, Siemiatyczach i w Sokółce.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


To inwestycja w bezpieczeństwo pacjentów - WSPR w Białymstoku ma 3 nowe ambulanse

16.12.2019, 14:19

1,2 mln zł kosztowały trzy nowe karetki pogotowia, które w poniedziałek oddano do użytku w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Trafią do pomocy pacjentom w Boćkach, Dąbrowie Białostockiej i Mońkach. Zakup karetek sfinansowało Ministerstwo Zdrowia.


W Białymstoku mogą się pojawić problemy z obsadą karetek pogotowia ratunkowego

3.12.2019, 16:17

Od nowego roku w Białymstoku mogą się pojawić problemy z obsadą karetek pogotowia ratunkowego – alarmuje Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego. W specjalnym piśmie do marszałka województwa, wojewody podlaskiego i podlaskiego oddziału NFZ opisują sytuację związaną z niedawno zakończonym naborem na ratowników kontraktowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok