Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w regionie: nowa wystawa w Galerii Sleńdzińskich, festiwal tkactwa "Ofensywa Splotów", Bach, Mozart i Vivaldi w Łomży

Kultura w regionie: nowa wystawa w Galerii Sleńdzińskich, festiwal tkactwa "Ofensywa Splotów", Bach, Mozart i Vivaldi w Łomży

autor: Olga Gordiejew

26.08.2020, 12:31, akt. 12:49

Dziś przygotowaliśmy propozycje m.in. dla fanów jazzu i bluesa, ale także dla miłośników tkactwa.

źródło: http://www.woak.bialystok.pl
źródło: http://www.woak.bialystok.pl

"Kraków Street Band" w Sześcian Pubie

Grupa "Kraków Street Band" zagra w środę (26.08) w Sześcian Pubie w Białymstoku. 

To zespół, który zgrabnie balansuje między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a ich płyta "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

Początek koncertu "Kraków Street Band" w Sześcian Pubie w Białymstoku dziś o 20:00.


Nowa wystawa w Galerii Sleńdzińskich

Już w najbliższy piątek (28.08) o 18:00 w Galerii Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 otwarcie nowej wystawy białostockiej artystki Agaty Borowej pt. „Jesteś moim powietrzem”.

Zobaczymy cykl obrazów: "Woda, ziemia, powietrze", "Czy to jest namalowane?" oraz wideo: "Jestem twoim powietrzem".

Tytułowe powietrze może oznaczać różne rzeczy niezbędne do życia – jak natura, obecna na obrazach czy sama sztuka, którą artystka zajmuje się całe swoje życie. Może to również być Białystok, rodzinne miasto Agaty Borowej, z którym czuje się bardzo związana, a wystawa w Galerii im. Sleńdzińskich jest jej pierwszą indywidualną w tym miejscu.


I Festiwal Tkactwa "Ofensywa Splotów"

Przed nami 2-dniowy weekendowy festiwal tkactwa Ofensywa Splotów. W sobotę wernisaże aż czterech wystaw. 

Od 16:00 w białostockich Spodkach będziemy mogli oglądać prace tkaczek z pracowni ze szlaku „Kraina wątku i osnowy” oraz wystawę fotograficzną o Eleonorze Plutyńskiej. A o 19:00 w Podlaskim Instytucie Kultury przy Kilińskiego 8 - prace artystów profesjonalnych inspirowanych tkactwem ludowym, a także tkaniny z archiwum Liceum Plastycznego w Supraślu.

Poza tym zaplanowano pokaz filmów o tkactwie, a także spektakl dla rodzin z dziećmi „Nić. Opowieść z przędzy i słów” Anety Cruz-Kąciak i Agnieszki Jackowiak. A w niedzielę Piknik Tkacki w białostockim parku Konstytucji 3 Maja. 


Bach, Mozart i Vivaldi w Łomży

Koncert w Łomżyńskiej Katedrze zainauguruje w niedzielę (30.08.) XVI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica".

W programie znajdą się słynne dzieła sakralne m.in. Bacha, Mozarta i Vivaldiego. Początek koncertu o 19:00. 

Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi dyrektor Jan Miłosz Zarzycki, a solistami koncertu będą: sopranistka Anna Mikołajczyk-Niewiedział i tenor Leszek Świdziński.

Wcześniej tego samego dnia, bo o godz. 12:45 w kościele pw. Świętego Ducha w Kadzidle – „Preludium Festiwalowe” z tym samym programem i wykonawcami.

Kolejne koncerty w ramach festiwalu "Sacrum et Musica" w kolejne soboty i niedziele w świątyniach łomżyńskich, ale także m.in. w Drozdowie, Kupiskach i w Piątnicy.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok