Radio Białystok | Wiadomości | Jedzenie, które zostało po świętach, można przekazać do białostockich jadłodzielni

Jedzenie, które zostało po świętach, można przekazać do białostockich jadłodzielni

27.12.2020, 09:39, akt. 10:55

Pierogi, sałatka jarzynowa czy makowiec. Zamiast wyrzucać, można podzielić się świątecznym jedzeniem z potrzebującymi. Mieszkańcy Białegostoku przyznają, że choć starają się nie marnować produktów spożywczych, to nie wykluczają podzielenia się żywnością z ubogimi.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Jedzenie, które zostało po świętach, można przekazać do białostockich jadłodzielni - relacja Laury Maksimowicz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Świąteczne potrawy można przywieźć do siedziby Stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei" przy ul. Grunwaldzkiej 76 w Białymstoku. Organizacja prowadzi noclegownię dla osób w kryzysie bezdomności oraz schronisko z usługami opiekuńczymi. 


Okres świąteczny jest takim okresem, gdzie wszyscy robimy posiłki. Jeżeli zostaną potrawy, tak jak co roku zostają w naszych domach, to warto podzielić się nimi z innymi. Takie potrawy, które są jeszcze dobre, można przywieźć do Ośrodka Wychodzenia z Bezdomności "Zakątek Nadziei" przy ul. Grunwaldzkiej 76. Osoby najuboższe, które nie mają rodziny, bardzo chętnie zjadłyby taką domową potrawę - mówi Elżbieta Żukowska-Bubienko, prezes stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei" w Białymstoku.

Ośrodek jest czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę, tel. 85 674 87 17.

Podzielić się jedzeniem można również z podopiecznymi Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS przy ul. Warszawskiej 47 w Białymstoku. Żywność najlepiej przywozić w godzinach porannych, tel. 781 001 071.


Pomoc na pewno się przyda. Myślę, że jest to bardzo ważne, aby się dzielić tym, czym możemy. Zapraszam w poniedziałek poświąteczny, do ośrodka przy ul. Warszawskiej 47. Najlepsza byłaby żywność z długim terminem przydatności do spożycia, natomiast, jeżeli będzie to żywność z krótkim terminem, to postaramy się ją wydać w ciągu 1-2 dni - mówi dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS Marek Masalski.


Zapakowane fabrycznie produkty można również przynieść do Jadłodzielni Białostockiej przy ul. Krakowskiej 1, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00, a także w soboty 9:00 - 14:00, tel. 791 082 612. 

Według Federacji Polskich Banków Żywności Polacy marnują rocznie około 2 milionów ton jedzenia, najwięcej w okresie świątecznym.


| red: sk, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Łomży mogli odebrać świąteczne paczki z wigilijnego autobusu [zdjęcia]

24.12.2020, 15:25

Autobusy wigilijne zamiast wigilii miejskiej. To pomysł władz Łomży na pomoc dla tych mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia - mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.


Tylko nieliczni prawosławni w regionie teraz obchodzą Boże Narodzenie

24.12.2020, 12:35

W naszym regionie zdecydowana większość prawosławnych Boże Narodzenie świętuje według kalendarza juliańskiego, czyli 6 i 7 stycznia.


Jak nie zakazić się koronawirusem podczas kolacji wigilijnej?

24.12.2020, 12:11

Wirus nie robi tego, co chce, tylko to, co pozwolimy mu zrobić - stwierdził w rozmowie z hiszpańską telewizją Trece epidemiolog Jose Maria Martin Moreno. Doradził, jakie środki ostrożności należy zachować, aby nie zarazić się koronawirusem podczas rodzinnej kolacji wigilijnej i świątecznych obiadów.


Co i jak jeść w święta, żeby czuć się dobrze?

22.12.2020, 06:15

Co prawda w mniejszym gronie z powodu pandemii, ale mamy w tym roku cztery dni na to, by spotykać się przy świątecznych stołach. Jak biesiadować, żeby nie przytyć, a co gorsze nie odchorować świątecznej rozpusty?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok