Radio Białystok | Wiadomości | Typy ze Świerkowej, część 1 – mecz otwarcia Włochy-Turcja [wideo]

Typy ze Świerkowej, część 1 – mecz otwarcia Włochy-Turcja [wideo]

autor: Barbara Sokolińska

11.06.2021, 08:24, akt. 13:19

Rozpoczyna się piłkarskie Euro, a więc rozpoczyna się też nasza zabawa – Typy ze Świerkowej! W pierwszej części drużyny obstawiają oczywiście mecz otwarcia – Włochy-Turcja w grupie A.

źródło: PRB
źródło: PRB

Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Turcja - kibice

Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Turcja - Wojciech Strzałkowski i Adam Klimiuk

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Czas przedstawić pierwszych zawodników z zespołów ekspertów i dziennikarzy Polskiego Radia Białystok oraz ich typy.Drużyna ekspertów: Wojciech Strzałkowski typuje Włochy

Drużynę ekspertów reprezentuje Wojciech Strzałkowski z Jagiellonii Białystok. Prezes rady nadzorczej najlepszego klubu piłkarskiego w regionie najchętniej postawiłby na Jagę… ale ta niestety w meczu otwarcia Mistrzostw Europy nie zagra   Wojciech Strzałkowski typuje więc wygraną Włochów, ale docenia jednocześnie klasę sportową Turków.


Są to dwie interesujące drużyny. Włosi w eliminacjach nie przegrali ani jednego meczu. Uważani są za faworytów całego turnieju, nie tylko tego spotkania. Natomiast Turcy, według znawców, mają najsilniejszy skład w tym dziesięcioleciu. Jest tam wiele sław, które grają w klubach francuskich, angielskich i oczywiście tureckich. Włosi są jednak zdecydowanymi faworytami - mówi Wojciech Strzałkowski.


A komu zdaniem Wojciecha Strzałkowskiego kibicować będą kibicować Polacy? Z pewnością tej drużynie, która będzie lepiej spisywać się na murawie…

Drużyna dziennikarzy Radia Białystok: Adam Klimiuk stawia na Włochy

Reprezentantem drużyny dziennikarzy Polskiego Radia Białystok jest Adam Klimiuk. Nasz redakcyjny kolega od wielu lat jest fanem włoskiej kadry – być może ma to też związek z tym, że lubi włoską muzykę operową…   Nie może więc dziwić, że Adam typuje zwycięstwo Italii.


Włosi osiągnęli mistrzostwo w dziedzinie taktyki. Dobrze się patrzy na ich grę, nawet jeśli im trochę nie idzie. Każdy zawodnik, który wychodzi na boisko wie, co ma zrobić. Moim zdaniem Włosi w meczu z Turcją są faworytem, aczkolwiek nie należy skreślać Turków, którzy są bardzo nieprzewidywalną drużyną. Ostatnio strzelili cztery bramki Holendrom w eliminacjach mistrzostw świata, co nie zdarza się często - mówi dziennikarz Polskiego Radia Białystok.


Adam Klimiuk wspomina też mecz Włochy-Kostaryka z mistrzostw świata w 2014 roku, przegrany niespodziewanie przez azzurrich 0:1. Dziennikarz dodaje, że jeśli Turkom uda się wywrzeć na Włochach podobną presję jak Kostarykańczykom 7 lat temu, mają szansę uzyskać dobry wynik. Serce Adama pozostaje jednak niebieskie... 

Na kogo postawią Słuchacze-kibice?

W internetowej ankiecie Słuchacze wciąż mogą głosować wynik spotkania Włochy-Turcja. Możliwość obstawiania zakończy się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na Stadio Olimpico w Rzymie o godzinie 21. Rezultat głosowania opublikujemy w sobotni poranek – przypomnijmy, że jako typ Słuchaczy przyjmujemy wynik z największą ilością głosów.LINK DO GŁOSOWANIA NA WYNIK MECZU WŁOCHY-TURCJASpotkaliśmy też kilku piłkarskich kibiców na ulicach Białegostoku. W większości obstawiają oni - podobnie jak Wojciech Strzałkowski i Adam Klimiuk - wygraną Italii. Tylko kilka osób stawia na zwycięstwo Turcji, a co ciekawe - żaden z kibiców nie bierze pod uwagę remisu. Porozmawialiśmy także z dwoma kibicami, dla których piątkowy mecz ma szczególne znaczenie...

Kto miał rację, a kto się mylił? Przekonamy się późnym wieczorem, a dzisiejsze Typy ze Świerkowej podsumujemy w sobotę rano. Zapraszamy także na radiowe profile na Facebooku i Instagramie - tam można znaleźć dodatkowe materiały z typowania ekspertów i dziennikarzy.

| red: bsd, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Typy ze Świerkowej - zabawa w przewidywanie wyników Euro z Polskim Radiem Białystok!

9.06.2021, 14:15

Piłkarskie emocje coraz bliżej! Euro rozpoczyna się już w piątek, 11 czerwca spotkaniem Włochy-Turcja i potrwa miesiąc. Na to wydarzenie od dawna czekali kibice, którzy po długiej przerwie są spragnieni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok