Radio Białystok | Wiadomości | W podlaskich szpitalach jest ponad dwustu pacjentów z COVID-19

W podlaskich szpitalach jest ponad dwustu pacjentów z COVID-19

5.10.2021, 16:05, akt. 16:13

Powyżej dwustu pacjentów przebywa w szpitalach w Podlaskiem z powodu zakażenia koronawirusem – najwięcej jak dotąd w ramach czwartej fali pandemii COVID-19 – poinformował we wtorek (05.10) Podlaski Urząd Wojewódzki i ponownie apeluje o szczepienie się.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W szpitalach w regionie jest 407 łóżek dla pacjentów z COVID-19, zajęta jest połowa z nich.

Hospitalizowanych jest 212 pacjentów, tyle, ilu było – dla porównania – w maju 2021 r – podało PAP biuro prasowe wojewody podlaskiego.

Z niepokojem obserwuję wzrost liczby osób w szpitalach chorujących na COVID-19. Mamy wprawdzie opracowany plan zabezpieczenia miejsc dla takich pacjentów, który polega na stopniowym zwiększaniu liczby tzw. łóżek covidowych, ale wolałbym takiej sytuacji uniknąć. To obciążenie dla personelu medycznego, to dramat rodzin, które muszą być rozdzielone z chorującymi bliskimi, dlatego apeluję do mieszkańców naszego regionu, zaszczepmy się i zatrzymajmy kolejną falę pandemii

- podkreśla cytowany w komunikacie wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Podlaskie jest cały czas w grupie regionów, gdzie zaszczepionych jest najmniej w porównaniu z innymi regionami i najmniej osób, które się zaszczepiły. W pełni zaszczepionych jest ok. 40 proc. mieszkańców województwa (ok. 500 tys. osób).

Urząd wojewódzki przypomina, że w regionie działa około trzystu punktów szczepień, w tym punkty, do których można się zgłosić bez wcześniejszej rejestracji. Takie punkty są np. w centrum handlowym Alfa w Białymstoku, na Giełdzie Rolno-Towarowej w Białymstoku czy punkt przy starostwie powiatowym w Siemiatyczach. Urząd podaje na swojej stronie i w mediach społecznościowych godziny i terminy w tygodniu działania tych punktów.

"Nie osiągnęliśmy poziomu zbiorowej odporności, dlatego czwarta fala pandemii COVID-19 w naszym regionie przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 121 nowych zakażeniach, do podlaskich szpitali trafiło kolejnych 20 pacjentów. Nie jest za późno, by zwiększyć nasze szanse w walce z COVID-19 – zaszczepić się musi jak największa liczba osób" – apeluje urząd.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


850 osób skorzystało w weekend z mobilnych punktów szczepień w Podlaskiem

2.08.2021, 13:35

Większość mobilnych punktów szczepień umiejscowionych było w niedzielę przy jedenastu parafiach - poinformował w poniedziałek (02.08) Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.


prof. Tomasz Zdrojewski

24.06.2021, 08:25

"Potrzebne są szybkie działania, twarde decyzje. Trzeba wrócić do prewencji, do szybszego rozpoznawania wszystkich czynników ryzyka, które powodują zawał, udary, choroby nowotworowe, choroby płuc. Trzeba przeciwdziałać depresji w młodym pokoleniu i wszystkim sprawom, które pogarszają zdrowie psychiczne" - mówi nasz gość.


Już w siedmiu podlaskich szpitalach i sanatoriach ozdrowieńcy mogą skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji

12.05.2021, 12:17

Przybywa miejsc w województwie podlaskim, gdzie ozdrowieńcy mogą za darmo się rehabilitować. NFZ podpisał teraz umowę ze szpitalem w Hajnówce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatramenic181 - Fotolia.com
REGION
14.01.2022, 16:36, akt. 16:41

W Sejnach będzie fabryka leków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok