Radio Białystok | Wiadomości | Akcja solidarności z przedstawicielami polskiej mniejszości więzionymi na Białorusi

Akcja solidarności z przedstawicielami polskiej mniejszości więzionymi na Białorusi

autor: Joanna Sikora

25.11.2021, 18:49, akt. 18:49

Od 8 miesięcy w białoruskim więzieniu siedzą przedstawiciele polskiej mniejszości - Andżelika Borys i Andrzej Poczobut. Tamtejsza prokuratura oskarżyły ich o propagowanie nienawiści na tle narodowym i nazizmu. Na Białorusi grozi im za to nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. PRB
Fot. PRB

Akcja solidarności z przedstawicielami polskiej mniejszości więzionymi na Białorusi - relacja Joanny Sikory

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O kolejne trzy miesiące mają przedłużony areszt Andżelika Borys i Andrzej Poczobut. Liderzy związku Polaków na Białorusi są zamknięci w białoruskim więzieniu od 25 marca. By wyrazić swój sprzeciw i solidarność z nimi działacze Związku Polaków na Białorusi zorganizowali w Białymstoku akcję pisania pocztówek do osadzonych.

Współorganizatorem akcji jest podlaski oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. W białostockiej siedzibie organizacji jeszcze przez miesiąc będzie można napisać pocztówkę do Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta.

Na naszej stronie internetowej jest do posłuchania reportaż "Może jutro..." Joanny Sikory. Jego bohaterką jest Maria Tiszkowska z Związku Polaków na Białorusi, która opowiada o swoim pobycie w białoruskim więzieniu.  Reportaż Joanny Sikory "Może jutro..."| red: bsd, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Może jutro..." - reportaż Joanny Sikory

25.11.2021, 00:01

Jest tylko "przed" i "po" więzieniu. Maria Tiszkowska już inaczej nie potrafi mówić o swoim życiu. W białoruskim areszcie prezes witebskiego oddziału Związku Polaków spędziła dwa miesiące. Tamtejsza prokuratura oskarżyły ją o propagowanie nienawiści na tle narodowym i nazizmu, za co na Białorusi grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.


Maria Tiszkowska

27.09.2021, 07:33

- Nie możemy o nich zapomnieć, musimy jak najwięcej o tym mówić - podkreśla Maria Tiszkowska. Minęło właśnie pół roku od aresztowania polskiego dziennikarza Andrzeja Poczobuta i prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys.


W Białymstoku zorganizowano akcję solidarności z Polakami prześladowanymi na Białorusi

26.08.2021, 07:40

Ustawione w centrum Białegostoku portrety aresztowanych liderów Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta z hasłem "Wolność" mają przypominać, że wciąż siedzą oni w białoruskim więzieniu. W środę (25.08) wieczorem zorganizowano akcję solidarności z nimi.


Przetrzymywana w areszcie w Mińsku Andżelika Borys usłyszała zarzuty

2.04.2021, 08:26

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. O podobne działania oskarżono też aktywistkę z Lidy Irenę Biernacką.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok