Radio Białystok | Wiadomości | OiFP przygotowuje się na nowy sezon - będą dwie premiery

OiFP przygotowuje się na nowy sezon - będą dwie premiery

autor: Adam Klimiuk

19.09.2023, 15:55, akt. 16:26

Dwa premierowe spektakle, słynne dzieła oratoryjne i symfoniczne, ale też musical i operetka. Nowy, 69 sezon artystyczny, rozpocznie na początku października Opera i Filharmonia Podlaska.

fot. Adam Klimiuk
fot. Adam Klimiuk

Przygotujemy dwie premiery. 15 grudnia pokażemy bajkę muzyczną "Księgi zaczarowanego fletu" oparte na muzyce z opery "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Natomiast w maju będzie światowa premiera spektaklu złożonego z dwóch oper "Pajaców" Ruggera Loncavallo i "Cavaleria Rusticana" Pietro Mascagniego. W ubiegłym roku w Mediolanie odnaleziono nieznane dotąd partytury tych dzieł, stąd będzie to światowa prapremiera - wyjaśnia dyrektor OiFP prof. Violetta Bielecka.


W ramach abonamentowych koncertów zespół wykona takie oratoryjne dzieła jak "Stabat Mater" Dworzaka czy "Requiem" Mozarta. Ale orkiestra zaprezentuje też m.in. utwory Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, będzie też koncert "Wodecki Symfonicznie". 

Sezon będzie urozmaicony, obok stricte klasycznych dzieł, publiczność usłyszy też utwory rozrywkowe na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że przyciągniemy tym nowych słuchaczy - podkreśla kierownik muzyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej Mirosław Jacek Błaszczyk.  

Na deski opery wrócą też musicale "Jesus Christ Superstar" oraz operetka "Wesoła wdówka".  

Nowy sezon artystyczny Opera i Filharmonia Podlaska zainauguruje 6 października. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedstawiciele m.in. świata polityki i kultury czytali w Białymstoku fragmenty "Nad Niemnem" podczas akcji Narodowego Czytania

9.09.2023, 17:38

W Podlaskiem fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej przeczytali w sobotę (9.09) przedstawiciele władz samorządowych, świata kultury, nauki, duchowieństwa oraz mieszkańcy regionu. 12. odsłona Narodowego Czytania odbyła się w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.


Chór OiFP na Festiwalu "Chopin i Jego Europa" [wideo]

25.08.2023, 16:11

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu "Chopin i Jego Europa".


"Ghost" - premiera musicalu sokólskiego Studia Poezja w Operze i Filharmonii Podlaskiej [zdjęcia, wideo]

24.08.2023, 08:45

To będzie nie tylko musical o niegasnącej sile miłości, zdolnej pokonać śmierć, ale przede wszystkim o spełnionych marzeniach. Młodzież z sokólskiego Studia Poezja wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej, prezentując premierowo musical „Ghost".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok