Radio Białystok | Wiadomości | Budynek Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. Kilińskiego w Białymstoku jest już otwarty po remoncie [zdjęcia]

Budynek Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. Kilińskiego w Białymstoku jest już otwarty po remoncie [zdjęcia]

autor: Marcin Gliński

8.02.2024, 13:08, akt. 11.02.2024, 07:52

Będzie można korzystać z zajęć plastycznych, ale też brać udział w koncertach i spotkaniach z artystami - a wszystko w nowoczesnym miejscu. W kamienicy przy ulicy Kilińskiego 8 w Białymstoku od czwartku (8.02) działa oficjalnie siedziba Podlaskiego Instytutu Kultury.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Przy ul. Kilińskiego 8 jest galeria, pokoje pracy twórczej, nowoczesna sala multimedialna i PiKoteka - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Budynek Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. Kilińskiego jest już otwarty po remoncie - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po generalnym remoncie w budynku przy ul. Kilińskiego 8 jest galeria, pokoje pracy twórczej, nowoczesna sala multimedialna i PiKoteka.


PiKoteka to taka przestrzeń dla artystów. Będziemy chcieli organizować spotkania literackie, spotkania poetyckie, a przede wszystkim takie małe, kameralne koncerty - mówi Joanna Gaweł z Podlaskiego Instytutu Kultury.


Galeria Podlaskiego Instytutu Kultury niegdyś była siedzibą działu sztuk plastycznych. 


To takie pomieszczenie, gdzie będzie można kupić nasze wydawnictwa, różne gadżety. W tych pomieszczeniach galeryjnych będziemy organizowali spotkania pod nazwą "Sztuka przy kawie". Będziemy zapraszać różnych artystów, fotografów, malarzy - mówi fotograf, malarz, opiekun galerii Podlaskiego Instytutu Kultury Adam Ślefarski.


Dajemy bardzo dużą przestrzeń na działanie przede wszystkim młodzieży - mówi dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury Wiktoria Wnorowska.


To jest moje oczko w głowie, żeby tę młodzież mobilizować i wspierać pod kątem artystycznym. Chcemy żeby to miejsce było otwarte zawsze. Bardzo byśmy chcieli, żeby mieszkańcy województwa przyjeżdżali, odwiedzali to miejsce, żebyśmy mogli wspólnie tworzyć tę piękną ofertę kultury województwa podlaskiego - podkreśla Wiktoria Wnorowska.Chcemy, żeby kamienica przy ul. Kilińskiego była takim sercem PIK-u - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Mamy bardzo dobrą kadrę, która potrafi realizować swoją misję. Teraz tylko działać - dodaje Artur Kosicki.


Kamienica Podlaskiego Instytutu Kultury przy Kilińskiego 8 jest już wyremontowana, ale zaplanowano też przebudowę białostockich Spodków. Łączna wartość remontu to ponad 60 milionów złotych. 

A już w najbliższą niedzielę (11.02) dzień otwarty w kamienicy przy Kilińskiego - w tym wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Plan wydarzenia można sprawdzić na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

| red: bs, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pracownicy podlaskich ośrodków kultury nagrodzeni

3.12.2023, 09:10

Na co dzień pracują w placówkach kultury w całym regionie, teraz odebrali odznaczenia. Pracownicy ośrodków kultury otrzymali nagrody z rąk marszałka województwa podlaskiego podczas uroczystości pod nazwą "WyTwórcy kultury".


Zespół Kurpie Zielone obchodzi 70-lecie pracy twórczej

17.11.2023, 08:21

Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone", jeden z najstarszych zespołów w północno-wschodniej Polsce, kultywujący rodzime tradycje, obchodzi w tym roku 70-lecie pracy twórczej. Jest wizytówką Podlaskiego i marką na całym świecie - podkreślają władze regionu.


Izabela Karczewska i Joanna Wojtkiewicz zwyciężyły w 15. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku

1.10.2023, 19:04

Znamy już laureatów 15. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku. Pierwszą nagrodę ex-aequo w wysokości 4000 zł dostały Izabela Karczewska z Hajnówki i Joanna Wojtkiewicz z Poznania.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok