Radio Białystok | Białoruś | Białoruś/ MSW: około 30 osób zatrzymano w Mińsku na akcjach protestacyjnych

Białoruś/ MSW: około 30 osób zatrzymano w Mińsku na akcjach protestacyjnych

5.09.2020, 22:50, akt. 22:52

Około 30 osób zatrzymano w sobotę na akcjach protestu w Mińsku - poinformowała rzeczniczka stołecznych struktur MSW Białorusi Natalja Hanusiewicz, cytowana przez agencję Interfax-Zapad. W białoruskiej stolicy trwa marsz kobiet.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

"Na obecną chwilę zatrzymano około 30 osób za udział w nielegalnych zgromadzeniach" - powiedziała rzeczniczka. Jak dodała, wszyscy zatrzymani "demonstrowali niepaństwową symbolikę, wykrzykiwali hasła". "Milicja na to reagowała" - zaznaczyła Hanusiewicz.

Centrum obrony praw człowieka Wiasna podało w serwisie Telegram nazwiska 29 zatrzymanych w sobotę w Mińsku.

W białoruskiej stolicy trwa marsz kobiet. Jak podaje niezależny portal TUT.by, podczas relacjonowania wydarzenia zatrzymano dwoje dziennikarzy Biełsatu - Maksima Kalitouskiego i Alonę Dubowik.

W Mińsku w sobotę funkcjonariusze i mężczyźni ubrani po cywilnemu znowu brutalnie zatrzymywali studentów, którzy wyszli na ulice, by wziąć udział w akcji solidarności.

Na nagraniach czytelników portalu TUT.by widać, jak na ulicy Marksa pokojowo protestujących młodych demonstrantów zatrzymywali ludzie w zielonych kombinezonach wojskowych bez oznaczeń oraz mężczyźni w cywilnych ubraniach; jedni i drudzy byli w maskach.

Do zatrzymań doszło też w innych miejscach w Mińsku, m.in. na Prospekcie Niepodległości – poinformowali czytelnicy portalu Nasza Niwa.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dworczyk: każda represjonowana na Białorusi osoba może liczyć na wsparcie państwa polskiego

5.09.2020, 22:31

Domagamy się zaprzestania represji politycznych na Białorusi; dopóki one trwają, każda represjonowana osoba może liczyć na wparcie państwa polskiego – zadeklarował w sobotę Michał Dworczyk na wspólnej konferencji z białoruską opozycjonistką Wolhą Kawalkawą.


Wiceszef MSZ: są plany dotyczące wizyty Cichanouskiej w Warszawie

5.09.2020, 11:12

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że są plany dotyczące wizyty liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej w Warszawie. Z informacji podanych w mediach społecznościowych wynika, że wizyta ma odbyć się 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej.


Paweł Łatuszka z opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej apelował w Białymstoku o wsparcie w walce z reżimem

5.09.2020, 07:15

Rozmawiali o obecnej sytuacji na Białorusi i o koniecznym wsparciu ze strony Polski oraz Unii Europejskiej. Białystok odwiedził członek prezydium opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok