Radio Białystok | Białoruś | Białoruś/ MSW: około 30 osób zatrzymano w Mińsku na akcjach protestacyjnych

Białoruś/ MSW: około 30 osób zatrzymano w Mińsku na akcjach protestacyjnych

5.09.2020, 22:50, akt. 22:52

Około 30 osób zatrzymano w sobotę na akcjach protestu w Mińsku - poinformowała rzeczniczka stołecznych struktur MSW Białorusi Natalja Hanusiewicz, cytowana przez agencję Interfax-Zapad. W białoruskiej stolicy trwa marsz kobiet.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

"Na obecną chwilę zatrzymano około 30 osób za udział w nielegalnych zgromadzeniach" - powiedziała rzeczniczka. Jak dodała, wszyscy zatrzymani "demonstrowali niepaństwową symbolikę, wykrzykiwali hasła". "Milicja na to reagowała" - zaznaczyła Hanusiewicz.

Centrum obrony praw człowieka Wiasna podało w serwisie Telegram nazwiska 29 zatrzymanych w sobotę w Mińsku.

W białoruskiej stolicy trwa marsz kobiet. Jak podaje niezależny portal TUT.by, podczas relacjonowania wydarzenia zatrzymano dwoje dziennikarzy Biełsatu - Maksima Kalitouskiego i Alonę Dubowik.

W Mińsku w sobotę funkcjonariusze i mężczyźni ubrani po cywilnemu znowu brutalnie zatrzymywali studentów, którzy wyszli na ulice, by wziąć udział w akcji solidarności.

Na nagraniach czytelników portalu TUT.by widać, jak na ulicy Marksa pokojowo protestujących młodych demonstrantów zatrzymywali ludzie w zielonych kombinezonach wojskowych bez oznaczeń oraz mężczyźni w cywilnych ubraniach; jedni i drudzy byli w maskach.

Do zatrzymań doszło też w innych miejscach w Mińsku, m.in. na Prospekcie Niepodległości – poinformowali czytelnicy portalu Nasza Niwa.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dworczyk: każda represjonowana na Białorusi osoba może liczyć na wsparcie państwa polskiego

5.09.2020, 22:31

Domagamy się zaprzestania represji politycznych na Białorusi; dopóki one trwają, każda represjonowana osoba może liczyć na wparcie państwa polskiego – zadeklarował w sobotę Michał Dworczyk na wspólnej konferencji z białoruską opozycjonistką Wolhą Kawalkawą.


Wiceszef MSZ: są plany dotyczące wizyty Cichanouskiej w Warszawie

5.09.2020, 11:12

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że są plany dotyczące wizyty liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej w Warszawie. Z informacji podanych w mediach społecznościowych wynika, że wizyta ma odbyć się 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej.


Paweł Łatuszka z opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej apelował w Białymstoku o wsparcie w walce z reżimem

5.09.2020, 07:15

Rozmawiali o obecnej sytuacji na Białorusi i o koniecznym wsparciu ze strony Polski oraz Unii Europejskiej. Białystok odwiedził członek prezydium opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok