Radio Białystok | Białoruś | Rosyjska gwardia narodowa i MSW Białorusi zawarły umowę o współpracy

Rosyjska gwardia narodowa i MSW Białorusi zawarły umowę o współpracy

18.12.2020, 16:24, akt. 16:28

Rosyjska gwardia narodowa (Rosgwardia) i MSW Białorusi zawarły umowę o współpracy - podały w piątek media w Rosji, powołując się na oficjalny portal prawny Białorusi. Siły obu państw będą pomagać sobie wzajemnie "na rzecz przeciwdziałania przestępczości".

michael715, Fotolia.com
michael715, Fotolia.com

Współpraca służb siłowych będzie się odbywać na podstawie wniosku strony zainteresowanej albo z inicjatywy strony drugiej, jeśli ta uzna, że takie wsparcie jest niezbędne. Rosgwardia i MSW Białorusi mają także zapewniać wspólną kontrolę nad obrotem bronią - relacjonuje rosyjska "Nowaja Gazieta", powołując się na tekst umowy.

Oprócz tego resorty obu krajów będą rozwijać kontakty sportowe i kulturalne. Mają też pomagać sobie w kwestii leczenia funkcjonariuszy w sanatoriach i uzdrowiskach.

Po wyborach prezydenckich na Białorusi w sierpniu br. i fali protestów przeciwko reelekcji Alaksandra Łukaszenki prezydent Rosji Władimir Putin na prośbę Łukaszenki zalecił sformowanie rezerwy spośród funkcjonariuszy rosyjskich organów ochrony prawa, która w razie konieczności miała być wysłana na Białoruś. Do jej wysłania nie doszło, we wrześniu Rosja poinformowała, iż siły te wróciły na miejsca stałej dyslokacji.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białoruś: Nowe zarzuty wobec aktywistów opozycji, jeden z nich ogłosił głodówkę

15.12.2020, 19:28

Wobec działacza opozycji białoruskiej Mikoły Statkiewicza i administratora opozycyjnego kanału na komunikatorze Telegram Ihara Łosika wysunięto nowe oskarżenia - podał portal Tut.by. Zarzuty dotyczą "przygotowania masowych zamieszek". Łosik ogłosił głodówkę.


Białoruś: ustalono nazwiska 312 sędziów skazujących opozycjonistów

15.12.2020, 18:24

Białoruska opozycja zebrała dotychczas nazwiska 312 sędziów, którzy mieli wydać 2846 niesprawiedliwych wyroków. Chodzi o wyroki skazujące uczestników opozycyjnych akcji protestu po wyborach prezydenckich, które odbyły się w sierpniu.


Cichanouska w Berlinie: "Białoruski sen o wolności się ziści"

14.12.2020, 19:07

Przebywająca w Berlinie Swiatłana Cichanouska wezwała Niemcy do wzięcia większej odpowiedzialności za Białoruś. W stolicy Niemiec liderka białoruskiej opozycji spotkała się między innymi z prezydentem Frankiem-Wallterem Steinmeierem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok