Radio Białystok | Białoruś | Pikietę w obronie więźniów politycznych zorganizowali mieszkający w Białymstoku Białorusini [zdjęcia]

Pikietę w obronie więźniów politycznych zorganizowali mieszkający w Białymstoku Białorusini [zdjęcia]

autor: Źmicier Kościn

29.05.2021, 19:46, akt. 20:05

Protestowali, by wyrazić solidarność z więźniami politycznymi za wschodnią granicą i wesprzeć swoich walczących rodaków. Białorusini mieszkający w Białymstoku przyłączyli się do Światowego Dnia Protestu w rocznicę zatrzymania blogera Siarhieja Cichanouskiego.

Pikietę w obronie więźniów politycznych zorganizowali mieszkający w Białymstoku Białorusini, fot. Sylwia Krassowska
Pikietę w obronie więźniów politycznych zorganizowali mieszkający w Białymstoku Białorusini, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Pikietę w obronie więźniów politycznych zorganizowali mieszkający w Białymstoku Białorusini - relacja Źmiciera Kościna | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przed budynkiem Konsulatu Generalnego Republiki Białoruś znów rozbrzmiewała białoruskojęzyczna wersja znanej w Polsce z czasów Solidarności pieśni "Mury".Podobne akcje oprócz Białegostoku odbyły się również w 12 innych miastach Polski oraz w wielu krajach Europy i Ameryki Północnej. Według obrońców praw człowieka na liście białoruskich więźniów politycznych w tej chwili wpisano ponad 450 osób i ta lista wciąż się powiększa.

| red: lma, sk


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Problemy z odprawami ciężarówek na polsko-białoruskich przejściach

28.05.2021, 20:46

W piątkowe (28.05) popołudnie i wieczór były bardzo duże problemy z odprawami ciężarówek na granicy z Białorusią. Przez ponad dwie godziny przez granicę nie przejechał żaden TIR.


Białoruś w czołówkach światowych mediów 25.05.2021

25.05.2021, 15:59

"Zamach", "powietrzne piractwo", "akt państwowego terroryzmu" - tak na uprowadzenie samolotu przez władze Białorusi zareagowały europejskie stolice, międzynarodowe organizacje i linie lotnicze. Samolot RyanAir wykonujący lot z Aten do Wilna został zmuszony do lądowania w Mińsku.


Natalia Stsepantsova

25.05.2021, 08:30

"Wydaje się, że Białorusini w ciągu 9 miesięcy udowodnili, że są zdecydowani, by zmienić ustrój na Białorusi i doprowadzić do wolnych wyborów, więc oczekujemy zdecydowanych działań ze strony Unii" - mówi Natalia Stsepantsova


Baszko: Zastanawiamy się nad sensem istnienia Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej

25.05.2021, 07:46

Porwanie samolotu i aresztowanie Protasiewicza odbija się szerokim echem w polskiej polityce.


Przymusowe lądowanie samolotu na Białorusi

24.05.2021, 12:21

Bulwersująca informacja o przymusowym lądowaniu polskiego samolotu w Mińsku obiegła świat. Wszyscy się zastanawiają, jak to jest możliwe. Dlaczego kapitan samolotu wylądował w stolicy Białorusi, a nie w znajdującym się w pobliżu lotnisku docelowym, czyli w Wilnie?


prof. Daniel Boćkowski

24.05.2021, 08:04

"Mamy do czynienia z sytuacją bardzo niebezpieczną, bo jeśli dowolne państwo pod fałszywym pretekstem może zmusić do lądowania samolot cywilny, wejść na pokład i wyjąć stamtąd dowolnego pasażera, to zaczynamy się zastanawiać nad bezpieczeństwem lotów. Białoruś nie użyła żadnej normalnej procedury w przypadku tego samolotu".


Białostocka akcja solidarności z białoruskimi dziennikarzami 24.05.2021

24.05.2021, 00:43

Przedstawiciele diaspory białoruskiej Białegostoku zorganizowali akcję solidarności z niezależnymi dziennikarzami prześladowanymi przez reżim Aleksandra Łukaszenki.


Białoruskie władze wymusiły lądowanie samolotu - aresztowano Romana Protasiewicza

24.05.2021, 09:08

W niedzielę na lotnisku w Mińsku lądował awaryjnie samolot linii Ryanair, lecący z Aten do Wilna, jak się później okazało z czterema suwalczankami na pokładzie. Przyczyną lądowania była informacja o bombie na pokładzie – podał portal Onliner.by. Informacja ta po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok