Radio Białystok | Białoruś | Cichanouska chciałaby spotkać się z Putinem

Cichanouska chciałaby spotkać się z Putinem

6.10.2020, 08:52, akt. 08:55

Była kandydatka na prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska powiedziała, że chciałaby spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, żeby zrozumieć, dlaczego popiera Alaksandra Łukaszenkę – poinformowano w poniedziałek (5.10) w jej sztabie.

irra_irra, Fotolia.com
irra_irra, Fotolia.com

Cichanouska przyjechała w poniedziałek do Berlina, gdzie spotkała się z przedstawicielami społeczności białoruskiej. Zapytano ją tam, z kim chciałaby się spotkać jako polityk. Odparła: "Z Władimirem Putinem. Żeby zrozumieć, dlaczego popiera Łukaszenkę".

Zapytana, z kim chciałaby się zobaczyć nie jako polityk, odpowiedziała: „Z Siarhiejem Cichanouskim”. Chodzi o jej męża, blogera i aktywistę, który przebywa od ponad czterech miesięcy w areszcie na Białorusi. W zeszłym tygodniu kanał Telegram Kraj do życia, administrowany przez jego współpracowników, poinformował o przedłużeniu mu aresztu na kolejne dwa miesiące.

Podczas spotkania Cichanouska wyraziła nadzieję, że Białorusini, którzy opuścili ojczyznę z przyczyn politycznych, wcześniej czy później wrócą.

Powiedziała też, że liczy na to, iż jej wizyty w europejskich stolicach będą sprzyjać jak najszybszemu przeprowadzeniu na Białorusi nowych wyborów prezydenckich.

W piątek (2.10)  rzeczniczka rządu Niemiec Ulrike Demmer poinformowała, że kanclerz Angela Merkel przyjmie we wtorek w Berlinie Cichanouską, z którą będzie rozmawiać o rozwiązaniu kryzysu politycznego na Białorusi.

| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Cichanouska w wywiadzie dla "Spiegla": popieram sankcje wobec władz Białorusi

6.10.2020, 08:32

"Jeśli w naszym kraju nic się nie zmieni, należy wprowadzić ukierunkowane sankcje gospodarcze wobec firm lub osób wspierających finansowo reżim na Białorusi" - powiedziała w poniedziałek (5.10) Swiatłana Cichanouska w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel".


Merkel zapowiada spotkanie z Cichanouską

30.09.2020, 12:14

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w środę (30.09), że spotka się z liderką białoruskiej opozycji Swiatlaną Cichanouską.


Cichanouski w areszcie jeszcze na dwa miesiące

30.09.2020, 09:35

Bałoruski bloger i aktywista Siarhiej Cichanouski, który przebywa od czterech miesięcy w areszcie, spędzi tam kolejne dwa miesiące – poinformowali jego współpracownicy. Cichanouski to mąż byłej kandydatki w wyborach prezydenckich Swiatłany Cichanouskiej.


Cichanouska zaapelowała do Emmanuela Macrona o mediacje

28.09.2020, 14:10

Liderka białoruskiej opozycji poprosiła prezydenta Francji o mediacje. Swiatłana Cichanouska liczy na to, że Emmanuel Macron pomoże w przełamaniu impasu w jej kraju. Prezydent Francji rozpoczyna w poniedziałek (28.09) wizytę na Litwie, gdzie obecnie przebywa białoruska opozycjonistka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok