Radio Białystok | Gość | Karol Pilecki [wideo] - przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego

Karol Pilecki [wideo]

przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego

23.11.2018, 08:30, akt. 11:57

- Myślę, że gdyby ktoś chciał pokazać tylko żółtą kartkę, to wystarczyłoby się wstrzymać od głosu. (...) Te dwie osoby, które zagłosowały na mnie, gdyby chciały się wstrzymać, mogłyby to zrobić, ale zagłosowały za.

Karol Pilecki, fot. Joanna Szubzda
Karol Pilecki, fot. Joanna Szubzda

Z Karolem Pileckim rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zaskakujący przebieg pierwszej sesji sejmiku województwa podlaskiego. Mimo że większość ma Zjednoczona Prawica, to przewodniczącym został niespodziewanie Karol Pilecki z Koalicji Obywatelskiej.


W głosowaniu tajnym Marek Komorowski - rekomendowany na stanowisko przewodniczącego sejmiku przez Komitet Polityczny PiS - nie uzyskał większości. Dostał 11 głosów i przegrał z Karolem Pileckim, zgłoszonym wspólnie przez Koalicję Obywatelską i PSL, który dostał poparcie 16 radnych. Trzy głosy były nieważne.Karol Pilecki z Koalicji Obywatelskiej wybrany na przewodniczącego sejmiku województwaW październikowych wyborach do 30-osobowego sejmiku województwa podlaskiego Zjednoczona Prawica zdobyła 16 mandatów, Koalicja Obywatelska 9, PSL - 5. Oznacza to, że po ponad dwóch kadencjach trwania koalicji PO-PSL, PiS jest w stanie samodzielnie rządzić w samorządzie regionu.


Lech Pilarski: Widziałem u pana wczoraj olbrzymie zaskoczenie przebiegiem pierwszej sesji.


To prawda, tak. Mieliśmy plan na tę sesję taki, żeby też wystawić swojego kandydata. Chcieliśmy przedstawić swoją wizję sejmiku, nie tylko na zasadzie negowania czegoś, ale budowania czegoś pozytywnego z własnej inicjatywy.


Ale wiadomo było - przynajmniej jeśli przeanalizowało się skład rady - że tego rodzaju kandydat był z góry skazany na porażkę.


No tak. Mówi się, że radni PiS-u, kiedy mieli dwa nazwiska - Komorowski i Pilecki - to mogło wygrać tylko jedno nazwisko u nich - Pilecki. I chyba tak się stało. A tak naprawdę to prowadziliśmy też rozmowy jako Koalicja Obywatelska, jako Polskie Stronnictwo Ludowe z radnymi Prawa i Sprawiedliwości i po prostu udało się przekonać - jak się okazało po głosowaniu - te dwie osoby do tego, żeby zagłosowały za moją kandydaturą.


Jest pan pewien? Czy wynik głosowania na przewodniczącego nie jest swego rodzaju rokoszem podlaskim? W sensie takim, że pokazano żółtą kartkę władzom partii, temu, co się dzieje w partii.


Myślę, że gdyby ktoś chciał pokazać tylko żółtą kartkę, to wystarczyłoby się wstrzymać od głosu, ponieważ wybór przewodniczącego odbywa się bezwzględną większością obecnych. I te dwie osoby, które zagłosowały na mnie, gdyby chciały się wstrzymać, również mogłyby się wstrzymać, ale zagłosowały za.


Wtedy byłby remis trzeba by było powtarzać głosowanie, i tak dalej.


Wtedy żaden z kandydatów nie uzyskałby odpowiedniej większości głosów. Dokładnie.


Czyli uważa pan, że udało się przekonać i będzie taka możliwość, że 28 listopada wybiorą pana ponownie? Bo jest wniosek w prezydium o odwołanie pana i wybór nowego przewodniczącego.


Tak. Czekamy na najbliższą sesję. Został wybrany już marszałek i każdy ze strony Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał chęć współpracy i pracy dla dobra całego sejmiku. Padła propozycja, żeby kwestia przewodniczącego pozostała...


Żeby dać panu szansę.


Tak, żebym w ramach Koalicji Obywatelskiej mógł pełnić funkcję przewodniczącego. Zobaczymy, jak się odniosą do tego radni.


Wracając do tego, co pan powiedział przed chwilą, to już druga sesja, bo wczoraj odbyły się dwie sesje w rzeczywistości sejmiku. Tam już dyscyplina partyjna po jednej i po drugiej stronie działała.


Tak panie redaktorze. Tak wyszło. Zakończyliśmy wczoraj pierwszą sesję, ale też nie chcieliśmy odkładać kwestii wyboru marszałkach. Przynajmniej marszałka. Chciałem, żeby to się odbyło już w tym samym dniu. Została zwołana następna sesja na 16:00. Odbyły się wybory marszałkami. Pan Artur Kosicki dostał 16 głosów, Stefan Krajewski - 14.

I to też pokazuje, że tak naprawdę ta większość sejmikowa - powiedzmy sobie - jest taka...


Płynna.


Płynna, niestabilna. Tak, dokładnie.


Ale wczoraj padła też propozycja, by zwołać trzecią sesję i wybrać zarząd województwa podlaskiego. Dlaczego do tego nie doszło? Dlaczego wyznaczyliście termin na 28 listopada?


Panie redaktorze, bo tak naprawdę wszyscy wczoraj byli zaskoczeni - jedna i druga strona - przebiegiem tej sesji. I tak naprawdę byliśmy już zmęczeni.


Teraz, w tym tygodniu będą rozmowy czy raczej dyscyplinowanie?


Ja stawiam na rozmowę, a na dyscyplinowanie pewnie stawia ktoś inny. Ale myślę, że to właśnie rozmowy są skuteczniejsze.


Czyli trzecia sesja ze względu na zmęczenie nie doszła do skutku.


Ustawa daje 7 dni na zwołanie takiej sesji i ja z tego skorzystałem. Jak się później okazało, jeszcze nie wszyscy radni byli na sali sejmiku, więc będziemy musieli wysłać zawiadomienia na piśmie do wszystkich.


Też dotarły i do pana głosy, że części radnych - szczególnie Koalicji Obywatelskiej - nie będzie na sesji 28 listopada, czyli z góry planujecie porażkę.


To znaczy nie, nie planujemy porażki. Tam jeszcze wpłynęły pisemne prośby o przełożenie tej sesji na ostatni możliwy dzień, czyli na czwartek. No i dzisiaj podejmę tę decyzję, ale też jeszcze chciałbym skonsultować się z kilkoma radnymi ze wszystkich klubów.


Czyli czwartek, 29 listopada.


Niewykluczone, że ta sesja odbędzie się w czwartek, 29.11 tak, żeby zapewnić frekwencję wszystkich radnych.


Na razie wszystko by wskazywało, że jednak szykujecie się do - że tak powiem - reasumpcji głosowania. Że będzie pan przewodniczącym tylko tydzień, bo Prawo i Sprawiedliwość zgłosi chęć obalenia pana i wybrania nowego przewodniczącego.


To już jest decyzja większości. Ja cieszę się, że wygrałem w pierwszym głosowaniu. Staram się swoje obowiązki wykonywać jak najlepiej. Zwołam kolejną sesję. Udało mi się już doprowadzić do wyboru marszałka województwa. Zobaczmy, co będzie dalej. Spokojnie.


Zaglądając za kulisy pracy partyjnej, jak kierownictwo partii błądzi, coś źle robi, członkowie nie zgadzają się z tym, to takie wybory są sposobem pokazania żółtej czy czerwonej kartki, reagowania w jakiś sposób na to, co się dzieje w partii?


Myślę, że tak. Radni, którzy są wybierani w powszechnych wyborach, którzy dostają po kilka, kilkanaście tysięcy głosów, nie lubią, jak ktoś z góry narzuca im jakieś decyzje, personalne zwłaszcza.


Oczekują konsensusu, szczególnie przy personaliach.


Dokładnie tak. Historie sejmikowe wielokrotnie pokazywały to, że jednak sejmik województwa charakteryzuje się pewną autonomicznością. I możliwość wyłaniania zarządu województwa przez sejmik województwa to jest właśnie ta autonomiczność, która pozwala radnym...


Wtedy można pokazać, na ile jesteśmy samodzielnymi radnymi, tak?


Dokładnie tak. Panie rektorze, też trzeba pamiętać, że radni muszą się ze sobą porozumiewać. Każdy musi iść na jakieś ustępstwa. Ale tak, sejmik cechuje swego rodzaju autonomiczność. To już wiele razy było widać.


Mamy za sobą już nawet powtarzane wybory czy zmienione zarządy.


Tak, zwłaszcza tutaj na Podlasiu, gdzie ludzie chyba szczególnie cenią sobie tę autonomiczność. Bo to był chyba jedyny sejmik, który został rozwiązany, już chyba 10 lat temu. Jedyny w Polsce.


Także takie historie też mamy w pamięci.


Takie historie też mamy w pamięci. Trzeba pamiętać, że teraz na wybory zarządu ustawodawca przewidział termin trzech miesięcy. Jest wybrany marszałek - to on proponuje kandydatów na wicemarszałków i członków zarządu. Jeżeli proponowani kandydaci nie uzyskają odpowiedniej większości głosów, to nie będzie po prostu zarządu województwa. Jeżeli tego zarządu nie będzie przez 3 miesiące, to również grozi rozwiązaniem sejmiku.


Nie ma tutaj ochrony dla przewodniczącego tak jak w przypadku zarządów, starostów, gdzie jest pół roku od jednej propozycji zmiany wyboru.


Nie, panie redaktorze. Nie ma tutaj takiej ochrony. Tutaj taką ochroną jest tylko zdrowy rozsądek. Mam wrażenie, że jednak wczoraj te wnioski o odwołanie przewodniczącego były związane jeszcze z tą porażką i trochę było w tym widać chęć jakieś zemsty.


Może naprawienia błędów?


No nie, to wyglądało raczej jak zemsta. Ale jest tydzień. Może radni ochłoną i zobaczymy - może rzeczywiście uda się doprowadzić do konsensusu, w którym przewodniczący zostanie u tych 14 radnych i być może będzie takie źródło współpracy.


| red: zmj
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński
Mediolan, źródło: stock.adobe.com

ks. Zbigniew Wądołowski

z sanktuarium Santa Maria alla Fontana w Mediolanie
26.02.2020

Koronawirus w Mediolanie. "Ludzie są odcięci od świata, nie możemy spotykać się, w sklepach są tylko podstawowe rzeczy, bardzo szybko znikają środki czystości. Ceny niektórych produktów wzrosły 10-krotnie".

Kazimierz Kuberski, fot. Monika Kalicka

Kazimierz Kuberski

wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej
26.02.2020

- Starania o seniorów, a szczególnie wydawane środki finansowe będą musiały być coraz większe i to nasza nieunikniona przyszłość.

Robert Nowicki - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, fot. Adam Janczewski

Robert Nowicki

wiceminister rozwoju
25.02.2020

"Prowadzimy aktualnie intensywny dialog także w województwie podlaskim, także w Białymstoku, dotyczący odpowiedniego modelu wejścia w dane miasto" - mówi o programie Mieszkanie Plus wiceminister rozwoju.


Sandra Skiepko, Katarzyna Ostrowska i Edyta Wilczyńska, fot. Monika Kalicka

10:10 z dzielnicowym

24.02.2020

95 lat temu, żeby zostać policjantką trzeba było zobowiązać się, że przez 10 lat nie wyjdzie się za mąż. Przed jakimi wyzwaniami stoją policjantki w XXI wieku?

Robert Biedroń, fot. Monika Kalicka

Robert Biedroń [wideo]

kandydat Lewicy na prezydenta RP
24.02.2020

"Wybory prezydenckie w Polsce są najmniej przewidywalne i wszystko może się wydarzyć" - mówi Robert Biedroń.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor GDDKiA w Białymstoku
21.02.2020

"Zakładając, że nie byłoby żadnych nieprzewidzianych przeszkód, to można mówić, że do końca 2025 roku jest realna szansa, że całą S19 będziemy mieli" - mówi Wojciech Borzuchowski.


Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
20.02.2020

- Ustawa nakłada bardzo rygorystyczne kary na tych producentów, którzy oznaczą swój produkt jako bez GMO, a nie będę w stanie tego udowodnić.

Bogdan Kalicki, fot. Monika Kalicka

Bogdan Kalicki [wideo]

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
19.02.2020

"Mamy pewne problemy z zabezpieczeniem wszystkich dyżurów, musimy dużo wysiłku włożyć, żeby grupę lekarzy, z którymi posiadamy umowy namówić na większą liczbę dyżurów" - mówi szef pogotowia.

Mirosław Michalczuk, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Michalczuk [wideo]

zastępca wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska
18.02.2020

WIOŚ kontroluje sortownię odpadów w Studziankach. "Nie zauważyliśmy, żeby na większą skalę było tutaj wykonywane przetwarzanie odpadów, do którego celu ta instalacja została wybudowana".


mł. asp. Emilia Kuprewicz, mł. asp. Jacek Sasinowski i podkom. Edyta Wilczyńska, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

17.02.2020

"Będzie wiecej patroli, szczególnie w centrum miasta i na drogach". Policja przygotowuje się na Ostatki.

Mirosław Siemieniec, źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mirosław Siemieniec

rzecznik prasowy PKP-PLK
17.02.2020

- Za cztery lata pojedziemy do stolicy szybciej koleją, na dworcu w Białymstoku z kładek zejdziemy pod ziemię a perony będą zadaszone - takie są plany w związku z budową odcinka trasy Rail Baltica w Podlaskiem.

Radosław Hancewicz, fot. Monika Kalicka

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku
16.02.2020

"Usługa twój e-PIT bardzo mocno się przyjęła i mamy bardzo pozytywne sygnały od podatników, którzy z niej skorzystali" - mówi Radosław Hancewicz.


Muzycy z zespołów No Logo, Mniej Więcej, Ilo&friends, fot. Andrzej Bajguz

Muzycy z zespołów No Logo, Mniej Więcej, Ilo&Friends

finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
15.02.2020

W niedzielę (16.02) poznamy laureatów plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.

Premiera filmu "Zenek" w Białymstoku, 12.02.2020, fot. Joanna Szubzda

Zenon Martyniuk

król disco polo
13.02.2020

"Reżyser też chciał dodać troszeczkę pikanterii. Kilka scen jest wymyślonych, ale bardzo przyjemnie, bardzo fajnie się to ogląda" - powiedział nam Zenon Martyniuk.

Maciej Makuszewski, fot. Joanna Szubzda

Maciej Makuszewski

piłkarz Jagiellonii Białystok
13.02.2020

"Cieszę się, że wróciłem, od początku byłem nastawiony na to, że uda mi się tutaj wrócić i tego chciałem, tego chciała moja rodzina" - mówi piłkarz, powracający po ponad 7 latach w szeregi Jagiellonii Białystok.


Witold Roszkowski, fot. Monika Kalicka

Witold Roszkowski [wideo]

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego
13.02.2020

"Wszelkiego rodzaju prowizorki są tanie, ale są nietrwałe, są niebezpieczne i to jest najczęstszy skutek sytuacji katastrofalnych" - mówi Witold Roszkowski.

dr Marek Bartoszewicz, fot. Monika Kalicka

dr Marek Bartoszewicz [wideo]

z Wydziału Biologii UwB
12.02.2020

"W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie jednoznacznie przewidzieć co się będzie działo z wirusem" - mówi dr Marek Bartoszewicz.

Anna Moskwa, źródło: https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/

Anna Moskwa

wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej
11.02.2020

"Bez względu na to w jakim ustroju i systemie jesteśmy, to woda jest po obu stronach tak samo ważna" - mówi o porozumieniu o współpracy w dziedzinie ochrony i racjonalnego wykorzystania wód transgranicznych Anna Moskwa.


Szymon Hołownia, fot. Monika Kalicka

Szymon Hołownia [wideo]

niezależny kandydat na prezydenta
10.02.2020

- Wierzę, że jestem w stanie wejść do drugiej tury z tym pomysłem na Polskę, który mam.

sierż. Robert Gaździk, podkom. Mirosław Klimuk i st. asp. Marcin Gawryluk, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

10.02.2020

- Internet jest narzędziem. Tak jak młotek - można np. wbić nim gwoździa, a można sobie obić palec. Podobnie jest z internetem. Jeżeli nie będziemy uważni i ostrożni w korzystaniu z jego zasobów, może się to odwrócić przeciwko nam.

Agnieszka Pajączkowska, fot. Andrzej Bajguz

Agnieszka Pajączkowska

autorka książki "Wędrowny Zakład Fotograficzny"
9.02.2020

Powstała książka "Wędrowny Zakład Fotograficzny", w której są opowieści o województwie podlaskim.


Katarzyna Bonda, fot. Anna Powierża

Katarzyna Bonda

autorka kryminałów
9.02.2020

Niekwestionowaną gwiazdą podczas tegorocznej edycji festiwalu Autorzy i Książki w Białymstoku była Katarzyna Bonda - autorka kryminałów, rodem z Podlasia. Jest nazywana "polską królową”, bo jej serie, m.in. z profilerką Saszą Załuską - to był literacki hit.

Bartosz Zackiewicz i Przemysław Motuk, fot. Sylwia Krassowska

Bartosz Zackiewicz i Przemysław Motuk

zespół Bifrost
8.02.2020

Zespół Bifrost zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Rockowania 2019”, i szykuje się do wydania kolejnej płyty.

Adam Nowak, fot. Tomasz Pienicki

Adam Nowak

z zespołu Raz Dwa Trzy
7.02.2020

"Piosenka jest sztuką mniejszą, w której czasem pokładamy zbyt wielkie nadzieje, ale czasem wiele może. Bo są piosenki, które towarzyszą nam w bardzo ważnych wydarzeniach życiowych, np. przy pierwszym pocałunku" - mówi Adam Nowak.


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk, filozof
7.02.2020

"Na bohaterów narodowych powinniśmy kreować te postacie, które nas łączą, konsolidują - a nie dzielą i nie skłócają nas z innymi narodami" - mówi prof. Kopania.

Grzegorz Kuczyński i Jan Roguz, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński i Jan Roguz

organizatorzy II Biegu Pamięci Sybiru
6.02.2020

"Ten bieg jest po to, żebyśmy mogli mówić o naszej historii i by biegacze mogli oddać hołd swoim przodkom" - mówi Grzegorz Kuczyński.

Karol Karski, fot. Joanna Szubzda

Karol Karski

europoseł
6.02.2020

- Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej środek ciężkości władzy przesuwa się i także Polska otrzymuje nową, znaczniejszą rolę.


Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska [wideo]

wicedyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku
5.02.2020

"Jeżeli sprawdzą się prognozy GUS-u z 2014 roku, to w roku 2035 mieszkańców województwa podlaskiego będzie mniej niż milion" - mówi nasz gość.

Barbara Socha, fot. Marcin Gliński

Barbara Socha

wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
4.02.2020

"Maluch Plus" to jeden z głównych programów rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Celem jest wsparcie rodzin w wielu wymiarach. Program służy temu, by poprawić możliwość opieki nad dziećmi do lat trzech. Dzięki temu programowi, w Polsce do końca roku powstanie prawie 200 tys. miejsc w żłobkach i nie tylko - mówi wiceminister Barbara Socha.

Mirosław Siemieniec, źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mirosław Siemieniec

rzecznik prasowy PKP-PLK
4.02.2020

Trwają konsultacje w sprawie przebiegu kolejowej obwodnicy Białegostoku. W grze jest kilka wariantów. Jaki zostanie zaakceptowany?


podkom. Rafał Sokólski, st. sierż. Marcin Krupienik, nadkom. Tomasz Krupa i asp. Marlena Połowianiuk, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

3.02.2020

Szykują się spore zmiany dla kierowców. To m.in. utrata prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h także poza obszarem zabudowanym.

prof. Adam Krętowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
3.02.2020

- Szpitale kliniczne są niedofinansowane. Mają dużo więcej obowiązków, dużo większe koszty, a dostają te same pieniądze co szpitale powiatowe. Walczymy, żeby to się zmieniło (...) Bez nas nie będzie nowych lekarzy i pielęgniarek.

Marek Oleksicki, fot. Monika Kalicka

Marek Oleksicki

białostocki rysownik
2.02.2020

- Te komiksy nawiązujące do nowel, to interpretacje obrazem. Nie ma dialogów. Stworzyliśmy to z Tobiaszem Piątkowskim. Naszą pierwszą koncepcją było stworzenie streszczeń nowel w postaci obrazów komiksowych. Stwierdziliśmy, że bez sensu byłoby dodawać tam dialogi. Pozwalamy dowolnie interpretować te obrazy czytelnikom.


Zespół Dots - fot. Robert Bońkowski

Ewelina Szoda i Patryk Kowalewski

z zespołu DOTS
31.01.2020

"Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy spotkali się pewnego dnia i stwierdzili, że będą razem tworzyć muzykę. Na początku trochę gorsza, teraz, mamy nadzieję, trochę lepszą" - mówi Patryk Kowalewski z zespołu DOTS.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologii
31.01.2020

- Jeżeli chodzi o koronawirus, to obawiamy się osób, które powracają z Chin. W tej chwili nie mamy naszych własnych przypadków i ten etap epidemii jeszcze nie budzi takiego niepokoju.

Jarosław Sadowski, fot. Monika Kalicka

Jarosław Sadowski [wideo]

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku
31.01.2020

"Jesteśmy przygotowani, zależy nam na tym, żeby Polacy wracali, nie tylko z Wielkiej Brytanii. Zachęcam do korzystania z usług Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej" - mówi Jarosław Sadowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok