Radio Białystok | Gość | Mateusz Feszler [wideo] - przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego

1.06.2023, 08:21, akt. 14:48

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska
Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Mateuszem Feszlerem rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To jeden z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Dziecka. To też okazja, by porozmawiać o potrzebach młodych ludzi. Czego im brakuje? Czy uważają, że ich głos w takim regionie jak województwo podlaskie jest słyszalny? O tym z przewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego Mateuszem Feszlerem rozmawia Edyta Wołosik.


Edyta Wołosik: Są młodzieżowe rady, jest młodzieżowy sejmik. A jaka jest w tym wszystkim państwa rola? Mateusz Feszler: My jako młodzieżowy sejmik jednoczymy wszystkie młodzieżowe rady w województwie podlaskim. Naszą rolą jest tworzenie pola do współpracy wszystkim możliwym organom w naszym województwie. I myślę, że to jest bardzo ważne, że istniejemy, że mamy poparcie urzędu, że działamy właśnie już od kilku kadencji, po to, aby ten głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany. Też przez dorosłych, decydentów, którzy są najważniejsi w tym świecie społecznym. Jest to rola doradcza, taka opiniodawcza, tak naprawdę niedecydująca, bo tutaj wynik głosowania waszego nie ma znaczenia. No, chyba że wewnętrznie to, co podajecie później pod rozwagę dorosłych. Czy macie poczucie, że ten głos jest słyszalny? W ostatnich latach powstały i młodzieżowe rady i sejmikowe rady. Powstały dlatego, że są modne? Czy nie macie takiego poczucia? Czy musicie jeszcze pukać do drzwi, żeby ze swoimi pomysłami się przebić? Myślę, że w takiej świadomości polityków i ogólnie w świadomości społeczeństwa te młodzieżowe rady już powstały. Też niedawno, właśnie trzy lata temu, powstała nowelizacja ustawy odnośnie młodzieżowych rad. Uważam, że nie jest tak, że musimy pukać, że musimy się specjalnie dobijać. Urzędy, czy jednostki, pod którymi jesteśmy, są jednostkami, które o nas wiedzą, które o nas pamiętają. 

Natomiast jeżeli chodzi o nasz głos, myślę, że jest on w miarę możliwości słyszalny. My, jako młodzieżowy sejmik, bardziej niż opiniować, to, co robią dorośli, chcemy robić własne akcje. Dzisiaj będziemy o tym rozmawiali na kongresie. Chcemy też tworzyć inne akcje. Tworzymy raporty, tworzymy konkursy, będziemy tworzyli różne strategie na temat działalności młodzieżowych działaczy. Więc naszym zadaniem, moim zdaniem, może poza opiniowaniem, które też jest bardzo ważne, jest też właśnie tworzenie własnych akcji, inicjatyw, abyśmy my jako młodzi ludzie się przebili. I o jednej z nich teraz powiemy, bo wśród wielu planów jest np. utworzenie młodzieżowych przewodników po województwie. Po co? By zachęcić do poznawania tego, co jest obok nas, zamiast wyjeżdżać gdzieś dalej? Jeżeli chodzi o Białystok i województwo podlaskie, to jest bardzo piękny region. Obecnie studiuję w Warszawie, natomiast sam się na tym łapię, że jak przyjeżdżam do Białegostoku, jest tu inne powietrze, czuję się tutaj lepiej, raźniej. Natomiast mam takie wrażenie, że często my, osoby tu mieszkające, młodzi ludzie tu mieszkający, nie dostrzegamy tego, jak tu jest wiele do zobaczenia, jak wiele mamy tutaj pięknych miejsc, pięknych terenów, które możemy zobaczyć. Też naszym celem jest promocja naszego regionu.

Chcemy, aby młodzi ludzie wiedzieli, co mogą zobaczyć, gdzie mogą coś zobaczyć. Pokazać, że podlaskie to nie jest tylko Białystok. Mamy bardzo dużo fajnych, ciekawych miejsc. Sam się na tym wielokrotnie złapałem, że osoby z Warszawy mówiły mi, że przyjechały do Białegostoku coś zwiedzić. Dla mnie było to niezrozumiałe, ale później, kiedy zrozumiałem, że mamy tutaj wiele fajnych miejsc, które są wartościowe, stwierdziłem, że musimy jako sejmik zrobić taką akcję i musimy coś takiego przygotować, abyśmy mogli właśnie nasze województwo promować.Temat, którym mam wrażenie, że na razie głównie młodzież się zajmuje i głośno o tym mówi to ekologia. Jest też pomysł takiego konkursu dla samorządów uczniowskich. Tak. Celem sejmiku jest też promowanie ekologii, promowanie takich postaw prospołecznych, a ekologia jest taką postawą. Chcemy stworzyć konkurs, w którym będziemy zachęcali samorządy uczniowskie do podsyłania swoich pomysłów, żeby samorządy się nimi z nami dzieliły. Myślę też, że jest to bardzo ważne, aby sejmik młodzieżowy uczył inne młode osoby, jak postępować, jak działać społecznie. Myślę, że właśnie taki konkurs byłby krokiem w stosunku samorządów uczniowskich, w stosunku innych młodych ludzi czy ze szkół podstawowych, czy liceów, jak można działać oraz jak tworzyć takie właśnie pomysły. Mam nadzieję, że zgłosi się dużo osób. Pewnie na przełomie października, listopada będziemy ten konkurs organizowali.Życie pisze swoje scenariusze i napisało nam brutalny scenariusz pod hasłem "pandemia", która bardzo mocno odbiła się nie tylko na dorosłych, starszych ludziach, ale też i na młodych. Promocja zdrowia psychicznego to też jedno z waszych zamierzeń. Na czym to ma polegać? Macie poczucie, że młodzi ludzie jeszcze nie wyszli z domu po tym zamknięciu, które mieliśmy?Myślę, że już wyszli. Też widzę to po sobie. Na szczęście już od roku nie było nauki zdalnej czy na studiach, czy w szkołach średnich. Był to duży problem, ponieważ często ludzie młodzi po pierwsze nie mieli motywacji do nauki, po drugie też zamykali się w sobie. Robiłem taki raport jako jeszcze Młodzieżowa Rada Miasta Białegostoku, bo właśnie z tego wynikało ewidentnie, że ludzie młodzi są bardzo obciążeni nauką, że niestety mają problem z tym, aby sobie poradzić z tymi obowiązkami, które wynikały z tego, że musieli przejść na naukę zdalną. Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i niestety podczas pandemii bardzo mocno ucierpiało. Jak się nie jest z rówieśnikami, to niestety ten problem się pojawia. Ludzie czują się samotni, nie mają wsparcia. 

Jako sejmik chcemy też ten temat poruszyć. Chcemy tworzyć takie spotkania, webinary czy jakieś szkolenia z osobami, które się tym profesjonalnie zajmują, z młodymi ludźmi, tak aby te psychiczne promować. Oczywiście, że dalej są skutki pandemii, których na pewno całkowicie ich nie naprawiliśmy. Chcemy też to robić niezależnie od pandemii. Chcemy po prostu, aby to zdrowie psychiczne było promowane, żeby ludzie mieli tego świadomość. Myślę i widzę to w społeczeństwie, że dociera to do coraz większej liczby osób, nie jest to temat tabu, jest to temat ważny. Natomiast bardzo istotne jest to, abyśmy dalej docierali do ludzi młodych. Żeby ludzie młodzi się nie wstydzili powiedzieć, że mają problem, że nie wiedzą, co ze sobą zrobić, że czują się gorzej, że mają depresję. Myślę, że takie webinary czy spotkania, które będziemy organizowali, będą bardzo ważne i będą pomagały młodym osobom też znaleźć swoją drogę.Pan i pana koleżanki, koledzy działacie w młodzieżowych radach. Wiele osób też angażuje się w wolontariat. Mimo wszystko mam wrażenie, że to, jednak jeśli chodzi o młodych ludzi mniejszość niż większość. Czy i dlaczego pana zdaniem jest to ważne, by angażować się w różne działania, nawet w te najdrobniejsze, na rzecz lokalnego środowiska? To, że mniejszość, to nie jest źle, ponieważ jak w każdym zawodzie, w każdej działalności nie każdy się może czymś zajmować. Nie szukajmy na siłę działaczy, którzy nie powinni być działaczami. Każde działanie jest ważne. Nawet najdrobniejsze, jak przyniesienie sąsiadce zakupów, która nie może wyjść do sklepu, to też już jest taka działalność. Jest to bardzo piękne i bardzo szlachetne. Kiedyś w liceum ustawiałem buty, bo był u nas taki rozgardiasz, więc ustawiałem tak buty, żeby każdy widział, gdzie jest jego para, żeby nie trzeba było szukać. To też była taka działalność. 

Myślę, że jest to bardzo ważne, aby młodzi ludzie widzieli swój cel, żeby ludzie młodzi to dostrzegali, za czym chcą iść. Dla niektórych niech to będzie działalność społeczna i wtedy bardzo ważne jest to, aby działać w jakichś fundacjach, stowarzyszeniach młodzieżowych, radach młodzieżowych, sejmikach. Na pewno nie jest to droga dla każdego. Wymaga to dużego poświęcenia, dużej elastyczności oraz takiego samozaparcia i odporności na porażki, bo porażki zawsze się zdarzają. Myślę, że ludzie młodzi właśnie mają z tym często problem. Porażki powodują, że niestety, ale się zniechęcają i nie chcą iść dalej. Jest to bardzo ważne, aby takie porażki przezwyciężać i mimo wszystko iść dalej, mimo krytyki mediów, czy krytyki rówieśników dalej podążać swoją drogą i swoje cele realizować. Dziś w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się Podlaskie Forum Młodych, czyli wydarzenie, w którym weźmie udział młodzież z naszego regionu. Będzie m.in. prezentacja z udziałem dzisiejszego gościa Polskiego Radia Białystok, przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego Mateusza Feszlera. To będzie prezentacja o blaskach i cieniach właśnie tej działalności społecznej. Tak, opowiemy o tym, jak ta działalność wygląda w praktyce, na co uważać, co jest warte dostrzeżenia. Działalność społeczna nie jest jednowymiarowa. Jak w każdym zawodzie, jak w każdej pracy, jest bardzo wiele różnych plusów, minusów, wiele przeszkód, które napotykają młode osoby. Takie spotkanie sprawi, mam taką nadzieję, że dużo osób się zainteresuje i w przyszłości będzie chciało być takimi młodzieżowymi działaczami. 


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Dominik Lubowicki

prof. Jose Florez

Naukowiec z Harvard Medical School w Stanach Zjednoczonych
2.10.2023

- Rewolucja związana z medycyną cyfrową tak naprawdę już dzieję się na naszych oczach - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Jose Florez.

Adam Krętowski, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
2.10.2023

"Widzimy potrzeby, jakie istnieją w społeczeństwie. Zwiększamy liczbę naszych studentów - mamy dzięki temu więcej lekarzy i pielęgniarek. Otwieramy też nowe kierunki" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Krętowski.

Grzegorz Kuczyński i Przemysław Sajewski, fot. Marcin Gliński

Przemysław Sajewski i Grzegorz Kuczyński

biegacz i prezes Fundacji Białystok Biega
29.09.2023

Po raz czwarty w Supraślu odbędzie się impreza biegowa Bison Ultra Trail.


prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
29.09.2023

"Pojemność Europy jest ograniczona. Nie łudźmy się - także możliwości adaptacyjne. One się powoli wyczerpują, a tak naprawdę ten kryzys migracyjny chyba dopiero narasta" - mówił w Polskim Radiu Białystok ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB, prof. Daniel Boćkowski.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.


Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.

Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.


prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.


Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."


fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.

dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.


Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.


Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.


Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.

fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.


dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.


fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.


Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok