Radio Białystok | Wiadomości | PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej na 500 m w Montrealu

PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej na 500 m w Montrealu

10.11.2019, 23:48, akt. 23:52

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Nicole Mazur odpadła w ćwierćfinale, a Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana w eliminacjach.

Natalia Maliszewska, która w poprzednim sezonie była najlepsza w klasyfikacji generalnej na tym dystansie, przegrała w niedzielę (10.11) z reprezentantką gospodarzy Kim Boutin oraz liderką PŚ Włoszką Martiną Valcepiną. Mazur została sklasyfikowana na 14. pozycji.

W pierwszych zawodach tego sezonu w Salt Lake City Maliszewska zajęła czwarte miejsce, a w drugich, również w USA, spowodowała upadek Włoszki Arianny Fontany i została zdyskwalifikowana w półfinale.

W Montrealu na 500 m startowali też Polacy: Mateusz Krzemiński, Szymon Wilczyk i Łukasz Kuczyński. Wszyscy odpadli w eliminacjach.

W niedzielę odbyła się druga w Kanadzie rywalizacja na 1000 m, w której Natalia Maliszewska nie wystartowała. Jej siostra Patrycja oraz Gabriela Topolska nie zdołały awansować do decydujących rund. Dzień wcześniej Natalia Maliszewska zajęła 18., a jej siostra - 24. miejsce.

źródło: PAP | red: maj

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale wyścigu na 500 m w niedzielnych (3.11) zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Polka spowodowała upadek Włoszki Arianny Fontany.

Urszula Kamińska Trenerką Roku. Szkoli m.in. białostocką łyżwiarkę Natalię Maliszewską

4.04.2019, 19:04

Urszula Kamińska została laureatką 18. edycji konkursu Trenerka Roku, organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Jest szkoleniowcem m.in. Natalii Maliszewskiej, srebrnej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata w short tracku.

Marszałek województwa podlaskiego nagrodził sportowców - 30 tys. zł otrzymała Natalia Maliszewska

19.03.2019, 15:47

Marszałek województwa podlaskiego nagrodził we wtorek (19.03) finansowo sportowców i działaczy sportowych za osiągnięcia w 2018 roku. W jednej z kategorii 30 tys. zł nagrody otrzymała mistrzyni Europy w short tracku na dystansie 500 metrów Natalia Maliszewska.