Radio Białystok | Wiadomości | Polska kobieca sztafeta w short tracku szósta na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

13.02.2022, 13:46, akt. 14:20

Holenderki zdobyły złoty medal igrzysk w Pekinie w sztafecie w short tracku na 3000 m. W finale A wyprzedziły Koreanki, Chinki i Kanadyjki. Polki po zajęciu drugiego miejsca w finale B zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.

Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Kamila Stormowska w finale B ustąpiły tylko Włoszkom, a zdyskwalifikowane zostały Rosjanki i Amerykanki. To najwyższe miejsce reprezentantów Polski w historii olimpijskich startów w tej dyscyplinie.

Już sam awans na pekińskie igrzyska był dużym sukcesem biało-czerwonych, bowiem olimpijską nominację otrzymało tylko osiem najlepszych sztafet na świecie. W półfinale Polki zajęły trzecie miejsce, ustępując Holenderkom i Chinkom, a wyprzedzając Włoszki, które miały wywrotkę.

W finale B Polki jechały na ostatnim miejscu, ale po wywrotkach Rosjanek i Amerykanek ostatecznie przegrały jedynie z Włoszkami i olimpijski występ zakończyły na szóstej pozycji.

W walce o medale zdecydowanie najlepsze były Holenderki, nie dając szans rywalkom. Startująca w składzie mistrzyń Suzanne Schulting zdobyła w Pekinie już trzeci medal - wcześniej była najlepsza na 1000 m i druga na 500.

źródło: PB | red: bs

Natalia Maliszewska nie zdołała wywalczyć awansu do półfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na dystansie 1000 m. Zawodniczka Juvenii Białystok upadła na ostatnim okrążeniu swojego biegu ćwierćfinałowego.

Natalia Maliszewska z awansem do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na 1000 m

9.02.2022, 13:25

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na dystansie 1000 m.

Natalia Maliszewska jest zwolniona z izolacji w Pekinie, trenowała na olimpijskim obiekcie

6.02.2022, 09:58

Reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska, która z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartowała w sobotę (5.02) w igrzyskach w Pekinie w eliminacjach zmagań na 500 m, została zwolniona z izolacji i trenowała w niedzielę (6.02) na olimpijskim obiekcie.

Natalia Maliszewska: nie wierzę już w testy i w te igrzyska

6.02.2022, 07:03

Po zamieszaniu związanym z wynikami testów na COVID-19 i zakazem startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska przyznała, że coś w niej umarło. "W nic już nie wierzę. W żadne testy. Żadne igrzyska" - napisała w mediach społecznościowych.

Natalia Maliszewska nie wystąpi w wyścigu na 500 m w short tracku

5.02.2022, 11:29

Rywalizująca w short tracku Natalia Maliszewska nie przystąpi ostatecznie do sobotnich eliminacji wyścigu na 500 m podczas zimowych igrzysk w Pekinie, po tym jak kolejny test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny - poinformował Polski Komitet Olimpijski.