Radio Białystok | Gość | Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski

14.06.2021, 08:34, akt. 09:58

"W szczególności chcemy się zwrócić do osób powyżej 60 i 70 lat, bo są to grupy obarczone największym ryzykiem. Gminy będą uprawnione, by otrzymać na to dodatkowe pieniądze" - mówi wojewoda.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda
Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Bohdanem Paszkowskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do tej pory w Polsce podano prawie 24,5 mln dawek szczepionki przeciw COVID. W pełni zaszczepionych jest prawie 9 mln 700 tys. Polaków. To wciąż mało, by jesienią zapobiec kolejnej fali epidemii. Preparaty są, ale frekwencja w wielu punktach szczepień jest niezadowalająca. Dlatego rząd podejmuje kolejne kroki, by to zmienić. Teraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał prawie 120 decyzji, w których poleca samorządom podjęcie działań, by zwiększyć liczbę zaszczepionych osób. I o tym rozmawia z nim Renata Reda.Renata Reda: Zasady współpracy rządu z samorządami opracowano około trzech tygodni temu, dlatego dopiero teraz wydał pan decyzje w tej sprawie? Decyzje, bez których akcja nie może ruszyć, bo urzędnicy gminni na przykład nie mogą dzwonić do niezaszczepionych, bo to przekracza ich kompetencje?


Bohdan Paszkowski: Tak nie jest. Po pierwsze decyzje wydawaliśmy tak jak w całym kraju w określonym terminie, czyli 10 czerwca, ustalenia dokonywane w ramach tego ciała w postaci komisji wspólnej rządu i samorządu były dokonywane permanentnie, stąd też jeszcze ostatnie elementy były doprecyzowane. 

Zgodnie z harmonogramem, który był wyznaczany wojewodom, w zeszły poniedziałek miałem wideokonferencje z samorządowcami, aby uprzedzić o tym kierunku działań, który później był zawarty w mojej decyzji, stąd też nie ma tutaj zwłoki. Natomiast pewne jeszcze elementy programu należało doprecyzować.


A kiedy gminy będą wiedzieć, kto z ich terenu jeszcze się nie zaszczepił i kiedy my poznamy faktyczną liczbę zaszczepionych mieszkańców podlaskiego, a nie tylko liczbę wykonanych u nas szczepień?  


Myślę, że to proces, który następuje. Te różne informatory, które są dostępne, mają o te elementy być wzbogacone. Też trzeba pamiętać, że akcje, które mają proponować promocję szczepień, można już wykonywać, natomiast te działania, które są adresowane do określonych grup, można też podejmować, niezależnie czy się posiada statystyczne informacje odnośnie na przykład zaszczepionych seniorów. Ale w tym zakresie wiem, że prace trwają i mam nadzieję, że w tym tygodniu te informacje będą dostępne na stronach, chociażby "szczepmy się".


W jaki sposób akcje będą przeprowadzać gminy i dlaczego pana decyzje dotyczą w szczególności osób powyżej 60 roku życia, a nie wszystkich?


Moje decyzje dotyczą wszystkich, albowiem sentencja samej decyzji mówi o poleceniu gminom, aby promowały szczepienia. Natomiast w szczególności chcemy się zwrócić do osób w wieku powyżej 60 lat, z wyszczególnieniem jeszcze grupy powyżej 70 lat, z tego powodu, że są to grupy obarczone największym ryzykiem powikłań w wyniku zakażenia koronawirusem.

Chcemy, aby z jednej strony gminy uruchomiły wszelkie możliwe i dostępne formy dotarcia do tych właśnie starszych grup naszych seniorów, oczekujemy, aby do nich docierały poprzez bezpośredni kontakt, telefonicznie czy w inny sposób i zaproponowały im szczepienia i pomoc w realizacji tych szczepień. 

A ta grupa bardziej zaawansowanych wiekowo seniorów, czyli 70 plus - jest oferta, żeby również była możliwość im stworzona, aby te mobilne zespoły szczepienne mogły dojechać do nich domu, czy do wskazanego miejsca, w którym ten senior przebywa.Z jakim odzewem spotkały się propozycje związane z promocją szczepień wśród podlaskich samorządowców?


Ja myślę, że pozytywnym, bo wszyscy mamy świadomość tego, że to jest w tej chwili najskuteczniejsza metoda zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-u. Wszyscy oczekujemy, że nasze życie społeczno-gospodarcze będzie mogło jak najszerzej wracać do normalności, stąd myślę, że wszyscy jesteśmy zainteresowani, aby jak najwięcej osób miało tę ochronę w postaci odbytych skutecznie szczepień. Oczywiście cały czas będziemy z gminami współpracować tak, aby ta akcja przebiegała jak najskuteczniej.


W której gminie najszybciej ruszy akcja? A może są gminy, w których możemy się jej jednak nie spodziewać?


Nie spodziewam się takiej sytuacji, żeby akcji nie było, żeby tej promocji nie było. My z podlaskim samorządami w zakresie szczepień pracujemy w zasadzie od początku poprzez chociażby uruchamianie gminnych punktów konsultacyjnych, poprzez wspomaganie działań w zakresie tworzenia punktów i tych powszechnych, ale wcześniej populacyjnych szczepień. 

Gminy w różny sposób poprzez swoje instytucje, poprzez działalność, chociażby w realizacji zadań z zakresu opieki nad seniorami w tę akcję są wprzęgnięte. Wszyscy mamy taką świadomość, że jak i samorządy, i rząd, i instytucje społeczne będą zaangażowane w ten narodowy plan szczepień, on będzie skutecznie przebiegał.


W jaki sposób rząd na tym etapie wesprze gminy w realizacji narodowego programu szczepień?


Jest propozycja, również zawarta w mojej decyzji, że gminy będą uprawnione do tego po pierwsze, żeby otrzymać na tę akcję szczepienną promocyjną dodatkowe środki. W zależności od wielkości gminy, liczby mieszkańców te środki będą w mniejszych gminach przeznaczone w wysokości 10 000 zł, w gminach nieco większych odpowiednio 20 tysięcy, 30, 40 tys. zł - tutaj już mowa o gminach powyżej 500 000 mieszkańców.I będą też nagrody za najlepszą frekwencję.


Innym elementem wspierania i angażowania samorządów w akcję szczepień są przewidywane konkursy, które mają być uruchomione w większości od 1 lipca. 

To są konkursy w trzech kategoriach. Pierwszy konkurs to "Gmina na medal - szczepmy się" i tam jest przewidziane, że te gminy, które przekroczą wśród swoich mieszkańców poziom zaszczepienia powyżej 67%, będą uprawnione do tego, żeby uzyskać 100 000 zł. Mówimy tutaj o 500 gminach w Polsce, niezależnie gdzie są one położone, ten konkurs ma przebiegać do końca tego roku. 

Przewidywany jest również taki konkurs "Najbardziej odporna gmina". Tam są trzy podkategorie adresowane i do małych gmin, i do gmin średnich, i do gmin, które mają powyżej 100 000 mieszkańców i w każdej kategorii są określone wysokości nagród - tam mówimy o milionie złotych. 

Ponieważ tych gmin do 30 000 mieszkańców mamy w Polsce najwięcej, stąd też tam będzie się wybierać gminy według odniesienia do 49 województw poprzednich. Czyli w naszym województwie będziemy mieli takie trzy konkursy - dla byłego województwa suwalskiego, łomżyńskiego i białostockiego. Tam nagrody będą milionowe w każdej tej kategorii, mówimy tutaj o 49 nagrodach dla tych gmin najmniejszych. 

Jeżeli chodzi o te gminy od 30 tysięcy mieszkańców do 100 i powyżej 100 tysięcy, odpowiednio mówimy tylko o jednym milionie dla tej gminy, która będzie miała najwyższy stopień zaszczepienia.


Wojewodowie mają zapewniać mobilne punkty szczepień podczas imprez masowych, u nas w regionie już taka akcja była w Suwałkach, kiedy i gdzie najbliższe?


W tej chwili jesteśmy w trakcie rozmów z samorządami łomżyńskimi, chcemy nasz mobilny kontenerowy punkt szczepień przemieścić właśnie do Łomży tak, aby tam również taką akcję uruchomić. My patrzymy również pod takim kątem, żeby wspomagać te punkty szczepień stacjonarne i tę ofertę adresujemy w stosunku do jednostek samorządowych, które mają stosunkowo jeszcze niską liczbę osób zaszczepionych.


A w Łomży ten mobilny punkt kiedy mógłby być?


Myślę, że to w tym tygodniu zechcemy uruchomić.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok