Radio Białystok | Wiadomości | Jak pomagać w rozwoju uczniów z niepełnospawnościami? Konferencja

Jak pomagać w rozwoju uczniów z niepełnospawnościami? Konferencja

autor: Edyta Wołosik

28.09.2023, 14:29, akt. 15:03

Cel tej inicjatywy to pogłębienie wiedzy o skutecznym wspieraniu osób z niepełnosprawnością, ale też nauka nowych umiejętności i zachęcanie do rozwijania zainteresowań.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Konferencja "Uczeń z niepełnosprawnością - absolwent jutra" - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica z oddziałami integracyjnymi w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Uczeń z niepełnosprawnością - absolwent jutra".

Oprócz wykładów i wystąpień były też warsztaty dla młodzieży z niepełnosprawnością, m.in. dotyczące zdobienia koszulek, fotografii, autoprezentacji.


Chodzi o to, by nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami nie tworzyć klosza, ale pozwolić im zbudować skrzydła. A w związku z tym, że skrzydła są zbudowane z elementów, my te elementy składamy w całość, a przynajmniej próbujemy to zrobić, by nasi uczniowie i wszyscy inni uczniowie byli absolwentami jutra - mówi koordynatorka wydarzenia Kamila Antoniuk.


W zespole szkół uczy się około 1000 osób. Wśród nich ponad 260 ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


21 osób zostało nagrodzonych w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach [zdjęcia]

18.09.2023, 15:56

W pracach wyrażają swoje emocje i prezentują to co jest im najbliższe. 21 osób z niepełnosprawnościami odebrało w poniedziałek (18.09) w Suwałkach nagrody i wyróżnienia za swoją twórczość. Nagrody przyznawane są od ponad 20 lat przez suwalskie Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


Prawie 7 mln zł otrzyma województwo podlaskie na likwidacje barier architektonicznych

7.09.2023, 12:07

Prawie 7 mln zł trafi do województwa podlaskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. To dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych w placówkach samorządowych, służby zdrowia i w miejscach kultu religijnego.


Pierwszy bieg dla dzieci z niepełnosprawnościami podczas imprezy "Białystok Biega"

7.09.2023, 11:47

Od lat w wydarzeniach organizowanych przez Fundację "Białystok Biega" biorą udział osoby z niepełnosprawnościami, a tym razem - w weekend 16-17 września - po raz pierwszy takie dzieci będą miały swój osobny bieg.


Nasza dziennikarka Edyta Wołosik zajęła pierwsze miejsce w konkursie Lodołamacze 2023 w kategorii Dziennikarz bez Barier

6.09.2023, 18:38

O tym, że została laureatką mówiliśmy kilka dni temu, a dziś podczas gali w Rzeszowie okazało się, że nasz radiowa koleżanka Edyta Wołosik zajęła pierwsze miejsce w konkursie Lodołamacze 2023 w kategorii Dziennikarz bez Barier.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok