Radio Białystok | Białoruś | Morawiecki: Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy

Morawiecki: Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy

18.09.2020, 19:25, akt. 19:29

Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy - napisał w piątek (18.09) premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też, że wkrótce przedstawi wspólny - Polski i Litwy, ale też konsultowany z państwami Grupy Wyszehradzkiej - plan działań dla Białorusi.

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

"Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy" - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Europa musi zdawać sobie sprawę, jak ważna jest wolna i demokratyczna Białoruś dla dobrobytu i bezpieczeństwa całego kontynentu. Zarówno Polska, jak i Litwa doskonale to wiedzą - dlatego z Warszawy i Wilna płyną nie tylko słowa otuchy, ale prowadzimy realne działania. W najbliższym czasie przedstawię nasz wspólny plan dla Białorusi, który konsultowałem również z państwami V4, na forum Rady Europejskiej - brzmi pełny wpis premiera.


Wypowiedź premiera ma związek z kryzysem i protestami społecznymi trwającymi na Białorusi od czasu ostatnich wyborów w tym kraju. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Opozycjonista Maksim Znak ogłosił głodówkę w areszcie

18.09.2020, 17:06

Członek białoruskiej opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, adwokat Maksim Znak ogłosił w piątek (18.09) głodówkę na znak protestu wobec oskarżenia go o wzywanie do działań mających szkodzić bezpieczeństwu państwa - poinformował niezależny białoruski portal TUT.by.


"Solidarni z Białorusią"– stypendia NAWA dla studentów, naukowców i nauczycieli

18.09.2020, 08:29

W ramach rządowej inicjatywy „Solidarni z Białorusią” Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wesprze stypendiami studentów, naukowców i nauczycieli. Ze wsparcia będzie mogło w sumie skorzystać 190 osób.


29 krajów potępiło blokadę internetu na Białorusi

18.09.2020, 08:26

Departament Stanu USA opublikował w czwartek oświadczenie ws. blokowania internetu przez władze Białorusi po sierpniowych wyborach prezydenckich, co "stanowi naruszenie swobody słowa i praw człowieka". Deklarację wydały wspólnie władze 29 krajów, w tym Polski.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok