Radio Białystok | Białoruś | Białoruś: wyrok 4 lat kolonii karnej za rzucenie butelką w milicjanta

Białoruś: wyrok 4 lat kolonii karnej za rzucenie butelką w milicjanta

4.11.2020, 21:18, akt. 21:20

Na 4 lata kolonii karnej skazał w środę sąd w Żłobinie na południowym wschodzie Białorusi mężczyznę, który rzucił w milicjanta butelką podczas akcji protestacyjnej – poinformowało białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Fotolia.com
Fotolia.com

60-letni mężczyzna w nocy z 9 na 10 sierpnia chwycił jedną plastikową i dwie szklane butelki i kolejno rzucił je w inspektora milicji drogowej. "Jedna z butelek rozbiła się na głowie milicjanta, powodując u niego obrażenia" – podało MSW. Jak dodał resort, mężczyzna w chwili przestępstwa był pijany.

Również w środę skazano mieszkańca Słonimia za "przemoc wobec milicjanta" na dwa lata ograniczenia wolności, nazywanego "domowa chemią", która polega na pracach poprawczych (skazany nie może opuszczać miejscowości, gdzie żyje, musi w niej pracować i nocować w domu).

Młody człowiek był 9 sierpnia na akcji protestacyjnej, na której wystąpił w obronie dziewczyny pobitej podczas rozpędzania zgromadzenia.

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienia Alaksandra Łukaszenki.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ambasadorowie państw UE dali zielone światło dla sankcji wobec Łukaszenki

4.11.2020, 15:42

Ambasadorowie państw UE w środę w Brukseli dali zielone światło dla kolejnych sankcji unijnych na przedstawicieli władz Białorusi, w tym Alaksandra Łukaszenkę, za sfałszowanie wyborów prezydenckich i stosowanie przemocy wobec protestujących - poinformowało źródło unijne.


Białoruś: zwolnili z pracy Dziadka Mroza za poglądy polityczne

3.11.2020, 17:51

Główny Dziadek Mróz, czyli święty Mikołaj w Homlu, drugim co do wielkości mieście Białorusi został wyrzucony z pracy. Został ukarany za poglądy polityczne, bo wspierał działania opozycji.


Łukaszenka: abp Kondrusiewicz konsultował się w Polsce, jak zniszczyć Białoruś

2.11.2020, 13:43

Alaksandr Łukaszenka oznajmił w poniedziałek (2.11), że metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz konsultował się w Polsce, jak zniszczyć Białoruś. Miał mówić o tym na spotkaniu z prawosławnym egzarchą Białorusi, metropolitą mińskim i zasławskim Beniaminem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok