Radio Białystok | Gość | Mirosław Bielawski - prezes Polskiego Radia Białystok

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok

30.09.2022, 08:19, akt. 16:51

"Radio jest nadal najszybszym medium. Oczywiście można zapytać - a Internet? Tak, Internet owszem, ale my kiedy jakąś informację mamy, możemy ją już natychmiast podać naszym słuchaczom" - mówił w Radiu Białystok prezes rozgłośni Mirosław Bielawski.

Mirosław Bielawski, fot. Marcin Gliński
Mirosław Bielawski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Mirosławem Bielawskim rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polskim Radiu Białystok dziś Dzień otwarty. O historii Radia Białystok i nie tylko z prezesem Mirosławem Bielawskim rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: To jest absolutnie wyjątkowy dzień w naszej rozgłośni, bo po latach przerwy, w sumie jeżeli dobrze liczę, to po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, znowu zapraszamy do nas naszych słuchaczy. Ludzi, którzy chcą zobaczyć jak pracujemy, jak powstaje program Polskiego Radia Białystok. To też okazja, by złożyć życzenia z okazji kolejnych urodzin, ale o tych wszystkich szczegółach porozmawiamy już za chwilę. Które to urodziny? To już pytanie do naszego porannego gościa. Jest nim prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski. Dzień dobry panie prezesie.


Mirosław Bielawski: Dzień dobry panu, dzień dobry wszystkim słuchaczom.


No to ile my już mamy lat panie prezesie?

78, a wcale nie wygląda. Już się przygotowujemy na 80., które będą za dwa lata.


78. urodziny, to bardzo wyjątkowa data w naszej historii, szczególnie w kontekście ostatnich lat. Rokrocznie spotykaliśmy się z naszymi słuchaczami. Przez wiele miesięcy się nie udawało, dziś z powrotem naszych gości zapraszamy. Co zobaczą ci, którzy się pojawią dzisiaj w Polskim Radiu Białystok? Na co mogą liczyć?

Przede wszystkim zapraszamy, by nas odwiedzić. Ci, którzy nas nie znają, będą mogli z nami się poznać, ale też zobaczyć jak pracujemy. A może chwilę z nami razem popracować.


Zaprosimy państwa między innymi do naszego największego studia, studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Zobaczycie gdzie powstają koncerty na żywo. Do koncertów na żywo za chwilę jeszcze wrócimy, ale będziemy mogli też pokazać między innymi newsroom. To takie magiczne słowo. Co to jest panie prezesie?

To jest serce radia. Tam powstają informacje, tam są przetwarzane, tam są przygotowane do tego, żeby jak najlepiej, najsprawniej, najrzetelniej podać naszym słuchaczom. Bo radio jest nadal najszybszym medium. Oczywiście można zapytać - a Internet? Tak, Internet owszem, ale my kiedy jakąś informację mamy, możemy ją już natychmiast podać naszym słuchaczom. Tak chociażby jak wczoraj rano, ktoś ze słuchaczy zauważył, że po Białymstoku jeżdżą piaskarki z pługami, obwieszczają chyba początek zimy. Oby to się sprawdziło kiedy rzeczywiście spadnie śnieg albo będą oblodzone jezdnie.


Trzymamy mocno kciuki. Skoro są już teraz, to może wtedy też będą. Czas płynie, wszystko się zmienia. Polskie Radio Białystok także się zmienia, wychodzimy coraz śmielej do naszych słuchaczy - już nie tylko radiowych, ale także internetowych. Mówię tutaj o rozmowach wideo, ale pojawiły się też na naszej stronie podcasty. Porozmawiajmy o tych nowinkach.

Oczywiście radio to przede wszystkim antena, tu i teraz, to co możemy natychmiast podać i towarzyszyć ludziom w ich codziennym życiu, być z naszymi słuchaczami. Obojętnie czy są w domu, w pracy czy chociażby - najczęściej teraz w samochodach - jadąc do pracy czy odwożąc jeszcze dzieci do szkoły. Jest też taka możliwość - i to właśnie dobrodziejstwo Internetu, że możemy nasze audycje albo specjalne materiały, rozmowy przygotowane dla naszych słuchaczy - dać właśnie w formie chociażby podcastów. 

Słuchacze mogą sięgać do tych rozmów, do tych materiałów kiedy tylko chcą. 


W dzisiejszych czasach nie mamy zbyt dużo czasu na to, żeby non stop słuchać radia, a przecież na naszej antenie wciąż jest coś ciekawego. My codziennie podajemy bardzo ciekawe informacje, bardzo ciekawe audycje i można dzięki Internetowi właśnie do nich wrócić. Co wśród podcastów znajdziemy?

Wszystko to, co na naszej antenie się ukazuje albo przynajmniej te rzeczy, które chcemy zachować i podać naszym słuchaczom do odsłuchania kiedy tylko będą sobie życzyli. 

Mamy wszystko - audycje o podróżach, małych i dużych, rozmowy z ciekawymi ludźmi. Też trochę gotowania, trochę towarzyszenia w różnych innych sytuacjach. Audycje poradnikowe, edukacyjne. 


Pierwszą rzeczą, którą się robi po wstaniu, jest ustawienie wody na gazie, na kawę bądź herbatę - potem drugą rzecz jaką robimy - uruchamiamy radio. Dziś możemy włączyć sobie podcast - np. o gotowaniu - i słuchać go w kuchni. 

Radio - czy w takiej formie tradycyjnej, analogowej lub cyfrowej, albo w formach podcastowych jest czymś niesamowitym. To, co mi najbardziej w radiu się podoba, to to, że mogę robić coś w danym czasie i sobie włączyć radio i słuchać. Ktoś do mnie mówi, opowiada o czymś i to jest fantastyczne. Nie muszę angażować rąk, wzroku, nie muszę klikać. Po prostu siadam i słucham.  


Zapraszamy naszych słuchaczy na wyjątkowy niedzielny koncert właśnie w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę o 18:05 tych którzy już wygrali wejściówki, tych którzy zostali zaproszeni. Ale jeśli komuś się nie uda teraz, to niemal co niedzielę mamy jakieś koncerty. Chociażby jeszcze do końca roku będziemy gościć laureatów Niebieskiego Mikrofonu, naszego konkursu dla zespołów tutaj z regionu. 

Naszą przewagą tutaj jest to, że oprócz tego, że podajemy informacje z kraju i ze świata, to przede wszystkim jesteśmy radiem regionalnym i skupiamy się na informacjach z regionu. I towarzyszymy państwu szczególnie wtedy, kiedy są korki, kiedy są jakieś trudne sytuacje.

Można od razu włączyć radio i uzyskać najświeższe informacje, żeby można było bezpiecznie, wygodnie poruszać się po mieście, po regionie. 


I żeby się dowiedzieć tego, co się na przykład właśnie wydarzyło. To co - chyba możemy to obiecać naszym słuchaczom na koniec.  

Możemy obiecać i możemy zachęcić tych wszystkich młodych ludzi, którzy marzą o karierze dziennikarskiej, a jest to fantastyczna dziedzina pracy, jest to fantastyczny zawód, do tego żeby spróbowali przyjść do nas. Może wybierzemy. Nabór trwa cały czas.


Czekamy na was młodzi ludzie - ale nie tylko ci młodzi. Także ci, którzy są ciekawi świata, którzy chcieliby może poznać po prostu naszą pracę. To już w kontekście dni otwartych Polskiego Radia Białystok.

Zapraszamy bardzo i z okazji naszych urodzin naszym słuchaczom życzymy wszystkiego najlepszego, najlepszego odbioru z Polskim Radiem Białystok.

| red: mag, sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.


Paulina Piechna-Więckiewicz, fot. Marcin Gliński

Paulina Piechna-Więckiewicz [wideo]

wiceminister edukacji
16.04.2024

- Ograniczenie zadawania prac domowych uczniom to była konieczność, bo polska szkoła przeciążała pracami domowymi, które często nie przynosiły efektów edukacyjnych - mówi wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2024

- Jeśli jedno państwo atakuje drugie to mamy stan wojny. To jest dzisiaj nieoczywiste, ale też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie wojny w ogóle w stosunkach międzynarodowych - mówi o konflikcie między Izraelem a Iranem prof. Adam Bartnicki.

fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.


Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.


Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.

Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.


Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.

Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.


Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.


Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".

Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.


Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.


Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.

fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok