Radio Białystok | Gość | prof. Oksana Wojciuk [wideo] - z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku

21.09.2023, 08:20, akt. 13:51

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński
prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Oksaną Wojciuk rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po przedłużeniu przez Polskę embarga na ukraińskie zboże i po zaskarżeniu tej decyzji przez Ukrainę w Światowej Organizacji Handlu, zachwiały się relacje dyplomatyczne na linii Warszawa – Kijów. Jakie są tego przyczyny i czy uda się wypracować wyjście z tej sytuacji? Z profesor Oksaną Wojciuk rozmawia Adam Janczewski.

Adam Janczewski: Myślę że to nie będzie łatwa rozmowa szczególnie dla pani. Z jednej strony pochodzi pani z Ukrainy, z drugiej strony mieszka i pracuje w Polsce, więc ma pani dwie perspektywy. Z obu stron od miesięcy padały słowa o przyjaźni i historycznie dobrych relacjach. W ostatnich dniach prezydent Zełenski mówi o teatrze i o tym, że w domyśle Polska pomaga przygotować scenę dla moskiewskiego aktora. Z drugiej strony np. prezydent Andrzej Duda mówi o Ukrainie jako o tonącym, który chwyta się wszystkiego. Co się stało na linii Warszawa - Kijów?

Oksana Wojciuk: Chyba po prostu panowie się nie dogadali. Można zrozumieć i jedną, i drugą stronę. W Polsce zbliżają się wybory, w Ukrainie jest kontrofensywa, Ukraina jest w stanie wojny. Wydaje mi się, że jest też pewne zmęczenie w Ukrainie tą wojną. Te ataki rakietowe na porty, na infrastrukturę - zostało zniszczonych bardzo dużo magazynów zboża - to też powoduje, że Ukraińcy próbują to zboże jak najszybciej "wypchnąć" z kraju. Przede wszystkim dlatego, żeby ono nie zostało zniszczone, tak jak ostatnio było np. w porcie odeskim. 


Z drugiej strony Polska broni się przed tym, żeby to zboże nie zalało polskiego rynku, bo też nie o to chodzi. Od początku była mowa o tym, że to zboże ma być transportowane do krajów tzw. trzeciego świata, m.in. do krajów afrykańskich, a nie powinno utknąć w Polsce. 

Tutaj mówimy o dwóch kwestiach. Pierwsza kwestia to import - druga, tranzyt. W zeszłym roku Ukraina wyeksportowała do krajów afrykańskich 64 procent zboża. Natomiast reszta, to faktycznie szła do państw Unii Europejskiej. Teraz trudno mi powiedzieć, jakie konkretnie państwa i ile kupowały. I tutaj właśnie mówimy o tym, czy chodzi o tranzyt - bo tranzyt nie jest zakazany. 


To embargo nie zakazuje tranzytu. 

Tranzyt dalej może się odbywać. Tutaj chodzi właśnie o europejski rynek, dlatego że Ukraina jest "żytnicą". Tak nadal jest. To jest największy kraj pod względem terytorium, największy kraj pod względem też pól, które są uprawiane. Tutaj chodzi o cztery takie rośliny - to pszenica, słonecznik, kukurydza i rzepak. I faktycznie Ukraina stwarza zagrożenie dla mniejszych rolników. I niestety to są sąsiedzi Ukrainy, państwa ościenne. 

Państwa Unii Europejskiej mają pewne standardy jak powinno wyglądać to zboże, jakiej jakości powinno być. Natomiast ukraińskie zboże jest tańsze i też w tym kraju nie obowiązują pewne standardy. 


Dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UWB - prof. Adam Bartnicki, który był naszym gościem w poniedziałek powiedział: "Ukrainie nie chodzi o tranzyt. Chodzi o sprzedaż, o jak najszybsze "wypchnięcie" tego ziarna jak najmniejszym kosztem. Nie chodzi o żadną Afrykę, nie chodzi o kraje Bliskiego Wschodu, tylko o Unię Europejską, ponieważ Ukraina, czy ukraińscy oligarchowie zdali sobie sprawę, że tutaj są dobre rynki, gdzie można zarobić więcej, łatwiej i szybciej niż na rynkach światowych". Czy pani się zgadza ze zdaniem swojego przełożonego?

Niekoniecznie zgadzam się z panem dziekanem. Wczoraj widziałam, że tworzą się takie specjalne miejsca, żeby tego zboża nie przechowywać w jednym miejscu, ze względu na ataki. I to też tworzy tym rolnikom ukraińskim ogromne problemy. Bo to zboże nie może długo przebywać w tymczasowych miejscach. Więc dlatego Ukraina stara się to jak najszybciej "wypchnąć". 

Natomiast też jeśli chodzi o te największe ukraińskie holdingi, nie ukrywam, nie interesowałam się tym tematem dokładnie, jaki udział jest tam oligarchów, kto tam jest i tak dalej. Ale też pamiętajmy, że na Chersońszczyźnie bardzo dużo tych holdingów po prostu znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Te zasoby zboża, które zostały zebrane w tym roku, to w większości było Zaporoże. Bo Obwód Chersoński w chwili obecnej - tam jest bardzo trudno pracować. 


To że ukraiński rynek rolniczy i sektor rolniczy jest w trudnej sytuacji - to jasne, bo toczy się wojna. Ale czy powinien ratować się kosztem Polski, kosztem Słowacji i Węgier chociażby?

Ja nie sądzę, że Ukraińcy chcą ratować się kosztem tych państw. Raczej - jeżeli zapytamy przeciętnego Ukraińca - to on nawet nie będzie sobie z tego zdawał sprawy. Raczej tutaj chodzi o to, że Ukraina też potrzebuje tych pieniędzy. Ogromne koszty idą na wojnę, ale też w Ukrainie jeszcze są ludzie, którzy tam mieszkają, którym trzeba płacić wynagrodzenia, emerytury, więc to też jest bardzo ważny element. 


W tej sytuacji, jakie pani zdaniem popełniły błędy władze w Kijowie? Np. Ukraiński politolog Wołodymyr Fesenko mówi że: "naszym błędem było to, że w ogóle wkroczyliśmy na ścieżkę konfliktu. Podchwyciliśmy to, choć powinniśmy działać w sposób bardziej wyważony i elastyczny". 

I ja tutaj się zgadzam. Generalnie, jeżeli chodzi o kwestię zboża, to jeszcze przed wojną - kiedy Ukraina mówiła o swoich aspiracjach do Unii Europejskiej - to już wtedy były rozmowy na ten temat, że będzie bardzo trudno Ukrainie wejść do Unii Europejskiej. I właśnie ta kwestia związana ze zbożem już wtedy się pojawiała. W tej chwili po prostu zagrały emocje i wyszła taka sytuacja, którą mamy. 


Doszło nawet do tego, że w związku ze słowami Wołodymyra Zełenskiego na forum ONZ, do polskiego MSZ-tu został wezwany ukraiński ambasador w Polsce. 

Tutaj panowie prezydenci i po jednej i po drugiej stronie nie powinni byli mówić takich słów. Bo to, co powiedział prezydent Duda - to też jest bolesne. 


To co zrobić teraz, w tej sytuacji? Czy jesteśmy w stanie - Polska i Ukraina, zrobić krok, dwa kroki wstecz i wrócić do tych dobrych relacji? Czy już o tym co się wydarzyło nie da się zapomnieć?

Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie wrócić do dobrych relacji. Powinna tutaj zadziałać dyplomacja, powinny opaść emocje. Nie jest jeszcze aż tak źle i jeszcze można wszystko naprawić. 


Czy to jakoś zmienia stosunek Ukraińców do Polaków? Widzę że wielu Polaków ta sytuacja dotknęła.

Myślę że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu Ukraińców wciąż tutaj mieszka, więc w tej kwestii nic się nie zmieniło. 


Co zrobić, żeby uzmysłowić Polakom, że to są kwestie dyplomatyczne, a nie relacji międzyludzkich?

Tutaj dużą rolę odgrywają media, to w jaki sposób pokazują pewne informacje. Każdy, kto słucha danej informacji bierze coś dla siebie. Zależy jakich źródeł słuchamy, co czytamy. Najlepiej czytać z kilku i mieć własne wnioski. 

| red: mag, tk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok