Radio Białystok | Gość | dr Radosław Poniat [wideo] - z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku

7.11.2023, 08:23, akt. 08:56

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Radosławem Poniatem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezydent Andrzej Duda powierzy misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Funkcję marszałka seniora ma sprawować poseł Marek Sawicki z PSL.


Renata Reda: Czy decyzja prezydenta zaskoczyła pana?

Radosław Poniat: Prawdę mówiąc, nikogo nie zaskoczyła. Poza być może kwestią marszałka seniora, co było mniej przewidywalne, to że będziemy mieli takiego kandydata na premiera - zakładam, że wiedziały wszystkie partie. Tylko na różne sposoby pokazywały w jaki sposób są z tego niezadowolone, albo w jakim stopniu się tego spodziewały. Ale sama decyzja była raczej oczywista. 


Orędzie było bardzo krótkie. To też było takie oczywiste?

Zastanawiam się, co jeszcze prezydent mógłby powiedzieć. Zakładam że z jego punktu widzenia wygodnie jest powiedzieć mało, ale w taki sposób, żeby wypaść prezydencko, niż wchodzić w dyskusje polityczne o rządzie, który być może nie powstanie, o partii która być może nie będzie rządzić. To za kilka tygodni już mogłoby wyglądać dość dziwnie.


Marszałkiem seniorem ma być Marek Sawicki z PSL-u. Dlaczego to było dla pana zaskoczeniem?

Ja odbieram to jako próbę pokazania pewnego kompromisowego podejścia. Być może też rozmowy z PSL-em o tym, że jest widziany jako partia godna zaufania. 


Niektórzy podejrzewają, że być może nawet będzie ukłon ze strony Mateusza Morawieckiego do PSL-u, że on nie będzie premierem, tylko np. Władysław Kosiniak-Kamysz. 

To tak nie działa. Jeśli prezydent powierzył mu misję, to on nie może powiedzieć następnego dnia: "ja jednak nie mam tej misji". Teraz ruch będzie po stronie parlamentu. Najwyżej można sobie wyobrazić sytuację teoretyczną, kiedy PSL i PiS dogadują się, że to oni wystawią swojego kandydata parlamentarnego, ale nie można w połowie zamienić sobie kandydata prezydenckiego. 


A czy Mateusz Morawiecki jest gotowy do misji tworzenia rządu?

Kluczowe pytanie nie polega na tym, czy jest gotów do kierowania rządem, tylko czy jest w stanie zgromadzić odpowiednią liczbę posłów, którzy go poprą. 


I w tym względzie wróży mu pan sukces, czy porażkę?

Jest to mało prawdopodobne. W tej chwili wszystkie pozostałe partie zapowiedziały, że nie planują z nim współpracy. Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em w tej chwili. 


To na co liczy sam Mateusz Morawiecki?

To są dwa czynniki. Jeden czynnik, który często jest tutaj podkreślany, to czynnik walki, załatwienia pewnych spraw przed końcem sprawowania urzędów niektórych ministrów, więc można jeszcze podpisać ostatnie decyzje, podjąć jakieś postanowienia, które być może będą funkcjonować. Drugi czynnik, pewnie równie ważny dla wielu osób, to jest walka wewnętrzna w PiS-ie o to, kto będzie za chwilę już decydował o tym, jak będzie wyglądała struktura partii. 


Jeżeli chodzi o ostatnie decyzje, podejmowane przez rząd, to jakie one mogą być?

Zakładam że to nie będą decyzje rządu. Natomiast to będzie dużo decyzji różnych ministrów. Każde środowisko obserwuje to w swojej wersji. Ja żyję w świecie ministra Czarnka, więc on teraz podejmuje dużo decyzji finansowych. Domyślam się, czy wiem z różnych opowieści, że w innych miejscach też różne rzeczy się dzieją. Więc tu będzie mocny okres aktywności związany z wydaniem tych jeszcze pieniędzy, które gdzieś zostały w budżecie. 


A jeżeli chodzi o walkę wewnątrz PiS-u, to gra idzie tu o co?

Dwa czynniki. Z jednej strony zbliżają się kolejne tury wyborów różnego rodzaju. Kto będzie kandydatem w wyborach prezydenckich. Kto będzie ważnymi osobami w wyborach do Europarlamentu, w wyborach samorządowych. Te wszystkie stanowiska ktoś będzie musiał obsadzić. Różne grupy będą o to rywalizować. W dłuższej, a może wcale nie tak długiej perspektywie, to jest też walka o to, kto będzie następcą prezesa Kaczyńskiego. 


Czyli decyzja o tym, żeby powierzyć misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu - w czyim interesie jest najbardziej, jeżeli chodzi o walkę wewnątrz PiS-u?

Jest w interesie prezydenta Andrzeja Dudy, który pokazuje, że dalej popiera swoją partię i pomaga jej. Może niekoniecznie w zdobyciu nawet głosów, ale w każdym razie w utrzymaniu się przez pewien czasu u władzy i w podjęciu jeszcze pewnych decyzji. Jest to też w interesie premiera Morawieckiego, który będzie miał szansę pokazać, że jest "fighterem" i próbował i tak dalej. Wybory niezbyt mu wyszły, był przez moment twarzą kampanii. Ta kampania nie była jednak tym sukcesem, na który liczono. Więc teraz ma szansę pokazać, że ciągle jest ważny, rozgrywa, coś robi. 

Natomiast druga, trzecia strona - w walkach partyjnych jest ich wiele - będą na różne sposoby próbowały pokazać, że to one zapracowały na wynik, że to one zdobyły więcej głosów w regionach. I będą pokazywać, że to ich interpretacja tego, jak powinna wyglądać przyszłość partii jest tą interpretacją, która będzie decydująca w przyszłości. 


A jakie będą kolejne tygodnie? Jaki będzie scenariusz na polskiej scenie politycznej?

Teraz będziemy mieli próby stworzenia jakiejś koalicji większościowej. To pewnie nie zakończy się powodzeniem, ale będzie kilka tygodni tego rodzaju starań. Zakładam, że równocześnie opozycja będzie rządziła w Sejmie jako grupa większościowa. Będzie próbowała na różne sposoby pokazać, że oni są już gotowi. 


Już Donald Tusk ogłosił na spotkaniu z mieszkańcami Wrocławia, że umowa jest dopięta, że w piątek ma być podpisana umowa z Trzecią Drogą i z PSL-em. Czy faktycznie jest to wszystko dopięte, czy to taka polityczna gra?

Zakładam ze kluczowe rzeczy już zostały postanowione. Pierwsze punkty działania zostały już pewnie postanowione. Tym partiom też zależy na pokazaniu swoim wyborcom, że nie marnują ich głosów. Paru partiom udało się zdobyć więcej głosów niż przewidywano, dzięki dużej mobilizacji wyborców. Ale wyborcy raz zmobilizowani mogą być szybko wyborcami rozczarowanymi. Więc trzeba im pokazać, że pewne elementy programu - kluczowe dla wyborców - będą w jakiś sposób podjęte. Ale w pierwszej fazie to będą opowieści o tym, co byśmy zrobili, gdyby nas wreszcie dopuszczono, o tym, że za chwile byłyby pieniądze unijne, a tak przez nich nie ma. 


I tak się dzieje już. 

To są strategie, które pozwalają opowiedzieć o sukcesie i opowiedzieć o tych, którzy blokują, przeszkadzają, nie chcą pozwolić na rozwój Polski. 


A jeżeli chodzi już o samo działanie, to czego w pana ocenie tej koalicji tworzonej nie uda się wspólnie osiągnąć, jeżeli chodzi o obietnice wyborcze?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że do czasów wyborów prezydenckich ta koalicja nie będzie mogła przeprowadzić większości ustaw, które obiecują. Zakładam że prezydent Duda dość chętnie będzie korzystał z weta, będzie to nowe doświadczenie w jego życiu, ale zakładam, że teraz będzie bardzo często wetował wszystkie rzeczy. Co nie oznacza, że nie będą zgłaszane. 

Natomiast to, co jest możliwe, i co zresztą Prawo i Sprawiedliwość ułatwiło - to jest rządzenie różnego rodzaju postanowieniami ministra, opóźnieniami pewnych decyzji, przyspieszeniami decyzji. Tego rodzaju gry, strategie, które zawsze bywały jakoś stosowane za rządów PiS-u, który potrafił przez całą pandemię rządzić zarządzeniami Ministerstwa Zdrowia i żadnymi innymi - zakładam, że będą w różnych momentach stosowane i będą pozwalały na zrobienie niektórych rzeczy, które się obiecywało. I przede wszystkim będzie właśnie pokazywanie wyborcom, że "my się staramy, ale prezydent nam nie pozwala. Więc pamiętajcie, żeby przy najbliższych wyborach prezydenckich zagłosować na naszego kandydata". 


A to, że prezydent wygłosił orędzie i ogłosił decyzję o powierzeniu Mateuszowi Morawieckiemu misji tworzenia rządu wczoraj, tydzień przed pierwszym posiedzeniem parlamentu ma jakieś znaczenie?

Wydaje się, że kluczowe jest właśnie to, że w tym momencie on mógł powiedzieć, że obydwie partie powiedziały, że mają swoich kandydatów, ale on wybiera tego, który jest z większej partii. Gdyby w piątek - powiedzmy - została już zawarta umowa koalicyjna, to nie mógłby udawać, że czegoś takiego nie ma. Więc w tym rozumieniu każdy moment, każde odczekanie zwiększałoby ryzyko, że w międzyczasie okaże się, że ta część jego wystąpienia, kiedy mówił, że jedni i drudzy powiedzieli i on nie wie kto wygra - to byłoby już znacznie bardziej skomplikowane. 


Czy przed Wigilią, jak twierdzi Donald Tusk - będzie już premier z dotychczasowej opozycji?

Z dużym prawdopodobieństwem. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
fot. Joanna Szubzda

por. Anna Michalska [wideo]

rzeczniczka Straży Granicznej
1.12.2023

"Pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie bronić granicy. Taki sygnał też poszedł do cudzoziemców, którzy zachęcani przez Rosję czy przez Białoruś próbują dostać się przez Polskę do innych krajów Europy zachodniej" - mówiła w Polskim Radiu Białystok porucznik Anna Michalska.

prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.


Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.


Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.

prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.


Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.


Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.


Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.


Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.

Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.


fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.

Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok