Radio Białystok | Gość | prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo] - dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

13.11.2023, 08:26, akt. 14.11.2023, 09:21

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Małgorzatą Bieńkowską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezydent już wcześniej zapowiedział, że misję tworzenia nowego rządu powierzy Mateuszowi Morawieckiemu z PiS-u. Do rządzenia szykują się też wspólnie: Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowa Lewica.

Gościem Polskiego Radia Białystok jest profesor Małgorzata Bieńkowska z Uniwersytetu w Białymstoku, a rozmawia z nią Renata Reda.Renata Reda: Po co PiS-owi dodatkowe dwa tygodnie rządzenia? Bo przecież nikt nie wierzy, że nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego uzyska wotum zaufania.

Małgorzata Bieńkowska: Spekulacji na ten temat jest już dosyć sporo w przestrzeni publicznej, medialnej. Generalnie mowa jest oczywiście o tym, że dotychczasowy rząd jeszcze dokończy pewne swoje sprawy, uporządkuje swoje dokumenty. Niektórzy mówią, że zniszczy część dokumentów. To jest też trochę przygotowanie miejsca dla siebie w nowej rzeczywistości politycznej. Poszukanie miejsca dla siebie w tej przestrzeni nowej jednak po ośmiu latach jest zapewne trudne dla części polityków z obozu rządzącego dotychczas. 


Co przez te dwa tygodnie nowy rząd Mateusza Morawieckiego może zyskać, a co stracić?

To jest zagwozdka. Raczej pewne jest to, że nie uda im się utworzyć rządu. Te dwa tygodnie - wizerunkowo - są taką kuriozalną sytuacją. Może jest to "uśmiech" w stronę osób, które głosowały, próba jeszcze zatrzymania na chwilę tej nowej rzeczywistości. Być może wymyślenia jakiejś strategii - co dalej. W jaki sposób się zachowywać jako przyszła opozycja. I może też będzie jakieś przygotowanie do wyborów samorządowych albo do wyborów do Europarlamentu. 


Mateusz Morawiecki będzie miał dwa tygodnie na przedstawienie nowego rządu. Czy powinien wygłosić expose jeśli nie będzie miał większości sejmowej?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Będzie to dziwne expose. Życzyłabym sobie dzisiaj takiej niespodzianki, żebyśmy już nie musieli czekać dwa tygodnie. Bo nawet ze strony obozu rządzącego słychać, że nie wierzą w swój sukces utworzenia kolejny raz rządu. Bardzo wyraźnie to się pojawia w różnych wypowiedziach. Więc niespodzianką byłoby to, gdyby dzisiaj, po desygnowaniu przez prezydenta, pan premier powiedział, że nie podejmie się tego zadania. Skróciłoby to ten okres oczekiwania, ale jest to jednak bardzo mało prawdopodobny scenariusz. 


A jeśli podejmie się misji tworzenia rządu i jeśli wygłosi expose to co powinno w nim paść?

To nawet chyba w zapowiedziach już się pojawiało polityków, bo wiele osób sobie zadaje to pytanie. Zapewne będzie to opowieść o tym, jak wspaniałym rządem moglibyśmy być, co wspaniałego moglibyśmy zrobić dla Polski, kontynuować swoją dotychczasową politykę. Chyba będzie to taka deklaracja PiS-u, co zrobiłby, gdyby był u władzy. 


A co sądzi pani o umowie koalicyjnej Koalicji Obywatelskie, Polski 2050, PSL-u i Lewicy? Zbyt ogólnikowa? Powinno być więcej konkretów?

Słyszeliśmy że będzie sto punktów, są 24 punkty. Są tam oczywiście ogólniki, ale też nie oczekiwałabym jednak zbyt szczegółowych zapisów w umowie koalicyjnej. Mówimy o polityce. Naiwnością byłoby myślenie o tym, że dzisiaj Koalicja przygotuje bardzo punktowo i szczegółowo program swojego dalszego działania. Tutaj bardzo realistycznie na to patrzę. 

Oczywiście jak wiemy, ta umowa jest na tyle ogólna, że z jednej strony - jeżeli popatrzymy na Lewicę - to mamy Lewicę, która weszła w tę koalicję i wyraża swoje głosy zadowolenia, ale też akcentuje, czego tam nie ma, czego zabrakło, nad czym będzie trzeba pracować. A z drugiej strony mamy też Razem, które powiedziało w tym momencie "nie". 


Czy to świadczy już o jakimś rozłamie w koalicji?

Niewątpliwie jest to tak odczytywane przez prawicę polskiego parlamentu. Jako pewien rozłam i coś, wokół czego buduje się narrację: "patrzcie, ta koalicja nie jest trwała". Więc jest to bardzo niepokojący sygnał. Niektórzy oczywiście też podkreślają, że jest to tylko pewna nieliczna grupa posłów, którzy równocześnie też deklarują, że będą przychylnie patrzeć na poczynania rządu. 

Osobiście powiem, że trochę mnie ta postawa partii Razem rozczarowuje. Jeśli chce się rządzić, jeśli chce się być za coś odpowiedzialnym i zmieniać, to trzeba było wejść do rządu. Trzeba było podpisać tę umowę i wziąć na siebie odpowiedzialność, a nie w ostatniej chwili powiedzieć "jednak dziękujemy". 


Czy taka ogólnikowa umowa koalicyjna gwarantuje, że wiele punktów z kampanii wyborczych tych partii będzie zrealizowanych?

Myślę że jest to umowa, która wiąże w jakiś sposób ze sobą koalicjantów. Ta umowa to taki dobry dokument pozwalający wyborcom co jakiś czas mówić "sprawdzam". I patrzymy co jest. Niewątpliwie będzie się odbywało wielokrotnie odwoływanie do tego dokumentu i przypominanie zapisów. 

To że pojawiają się tam sformułowania, które mają charakter takich okrągłych zdań nie jest niczym zaskakującym. Bo to jest polityka. Będzie można później mówić o tym, jak te zdania interpretować, w którą stronę ta sytuacja będzie się rozwijała. 


Jak pani postrzega rotacyjność na stanowiskach marszałków Sejmu i Senatu? Czy to brak dogadania się jak twierdzą niektórzy politycy PiS-u?

Nie sądzę, że to jest brak dogadania się. Myślę że to jest kwestia próby innego rozwiązania sytuacji. Koalicja jednak jest koalicją partii, które są różne. Różne jeżeli chodzi o system wartości. Być może jest to też taka próba uszanowania wszystkich osób, które weszły do tej koalicji, liderów partii czy przedstawicieli poszczególnych obozów. Ciekawe rozwiązanie, nowe, różnie interpretowane. Z jednej strony być może to jest też taki myk, który pozwala zacieśnić koalicję. Bo to rozwiązanie działa tak długo, jak działa koalicja. Czyli jest pewną gwarancją, że w trakcie najbliższych czterech lat ona nie powinna się rozpaść, żeby dotrzymać tej umowy rotacyjności. 


Czyli dostrzega pani jednak te korzyści na trwałość koalicji.

Myślę że to idzie w tę stronę. 


A to nie jest tak, że to świadczyć też może o pewnej destabilizacji instytucji państwowych? Tak twierdzi PiS. 

Nie sądzę. Myślę że tutaj PiS oczywiście bardzo krytycznie i negatywnie postrzega wiele działań swojej opozycji i stara się to po prostu w tej chwili w ten sposób podkreślać. 


A co teraz będzie udowadniać Koalicja Obywatelska, PSL, Polska 2050 i Lewica, a co Prawo i Sprawiedliwość?

Prawo i Sprawiedliwość? Myślę że będzie bardzo mocno rozliczać koalicję z zapisów w umowie koalicyjnej, z deklaracji, z tego co miało być zrobione, jakie były obietnice wyborcze, a jakie nie są dotrzymane. I będzie to bardzo mocno podkreślane. 

Natomiast koalicja - pierwszą rzeczą, od jakiej rozpoczną swoje rządy - to będzie jednak rozliczanie PiS-u. Bardzo wyraźnie to też widać w umowie koalicyjnej, w wypowiedziach polityków. 

| red: mag, tk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: PRB

Iwona Kulesza-Woroniecka

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Znamy już propozycje rządu w sprawie wysokości płacy minimalnej w przyszłym roku. Miałaby ona wynosić 4626 zł brutto. Sprawa ta będzie teraz negocjowana w Radzie Dialogu Społecznego ze związkowcami i pracodawcami. Jakie są szanse, że rząd podtrzyma swoją propozycję? O tym we wtorek (18.06) o 8:10 porozmawiamy z wiceprzewodniczącą OPZZ w Podlaskiem Iwoną Kuleszą-Woroniecką.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.


fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.


Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok