Radio Białystok | Wiadomości | Zawodnicy Jagiellonii Białystok nominowani do nagród Ekstraklasy

Zawodnicy Jagiellonii Białystok nominowani do nagród Ekstraklasy

autor: Jerzy Kułakowski

17.05.2023, 18:17, akt. 18:27

Trzech zawodników Jagiellonii Białystok dostało nominację Ekstraklasy do nagród za sezon 2022/23. To bramkarz Zlatan Alomerović oraz napastnicy: Jesus Imaz i lider klasyfikacji strzelców Marc Gual.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 26.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Na liście zawodników i trenerów nominowanych przez Ekstraklasę SA znaleźli się przedstawiciele dziesięciu klubów ligi.

Bramkarz sezonu: Frantisek Plach (Piast Gliwice), Zlatan Alomerović (Jagiellonia Białystok), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Filip Bednarek (Lech Poznań), Kacper Tobiasz (Legia Warszawa)

Obrońca sezonu: Fran Tudor (Raków Częstochowa), Ariel Mosór (Piast Gliwice), Stratos Svarnas (Raków Częstochowa), Joel Pereira (Lech Poznań), Virgil Ghita (Cracovia)

Pomocnik sezonu: Josue Pesqueira (Legia Warszawa), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Lech Poznań)

Napastnik sezonu: Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Mikael Ishak (Lech Poznań), Adam Zrelak (Warta Poznań), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź)

Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa), Kosta Runjaić (Legia Warszawa), Aleksandar Vuković (Piast Gliwice), Dawid Szulczek (Warta Poznań), John Van den Brom (Lech Poznań)

Piłkarz sezonu: Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Josue Pesqueira (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Lech Poznań), Fran Tudor (Raków Częstochowa)

Członkowie kapituły będą głosować na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej z kategorii. Laureatów nagród poznamy podczas gali Ekstraklasy, po ostatniej kolejce spotkań.

źródło: ekstraklasa.org | red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali aż 1:5 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Marca Guala, a potem strzelali tylko zawodnicy ze stolicy.

Adrian Siemieniec: To bardzo dotkliwa porażka

12.05.2023, 23:11

Legia Warszawa rozgromiła Jagiellonię przy Łazienkowskiej [zdjęcia, wideo]

12.05.2023, 22:26

Marc Gual odchodzi z Jagiellonii do Legii Warszawa

11.05.2023, 18:06

Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok, najlepszy obecnie strzelec polskiej ekstraklasy, od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii - poinformował trener warszawskiego klubu Kosta Runjaic.

Tomas Prikryl: Dobrze, że wykorzystaliśmy karnego [wideo]

5.05.2023, 21:41

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gości przed przerwą strzelił Yeboah, a w drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Marc Gual.

Adrian Siemieniec: Nie jesteśmy zadowoleni z remisu [wideo]

5.05.2023, 21:17

Karny, gra w osłabieniu - Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

5.05.2023, 19:58