Radio Białystok | Białoruś | Białoruś: zatrzymany członek Koordynacyjnej Rady M. Znak

Białoruś: zatrzymany członek Koordynacyjnej Rady M. Znak

9.09.2020, 09:35, akt. 09:40

Na Białorusi zatrzymany został adwokat Maksim Znak. Tym samym z członków prezydium opozycyjnej Koordynacyjnej Rady na wolności przebywa tylko Swiatłana Aleksijewicz - laureatka literackiej nagrody Nobla.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

Maksim Znak miał we środę (9.09) rano udzielić wywiadu radiu "Echo Moskwy". Zdążył tylko napisać SMS-a ze słowem "maski". Na Białorusi oznacza to, że przyjechali po niego funkcjonariusze służb specjalnych ubrani w maski.
Wcześniej pięcioro członków Koordynacyjnej Rady dobrowolnie lub przymusowo wyjechało za granicę lub znalazło się w aresztach.
Prezydent Aleksander Łukaszenka we wtorek (8.09) w wywiadzie dla rosyjskich dziennikarzy oświadczył, że nie będzie rozmawiać z Koordynacyjną Radą.
W związku z prześladowaniem opozycji Stany Zjednoczone zapowiedziały wprowadzenie dodatkowych sankcji wobec członków białoruskich władz.
Koordynacyjna Rada została powołana z inicjatywy Swiatłany Cichanouskiej - opozycyjnej kandydatki na prezydenta, która przebywa na emigracji na Litwie. Miała sprzyjać pokojowemu przekazaniu władzy na Białorusi.

źródło: IAR | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białoruś: Kalesnikawa przetrzymywana w obozie homelskim

8.09.2020, 15:41

Zatrzymana rano na granicy białorusko-rosyjskiej Maryja Kalesnikawa znajduje się w jednostce wojskowej straży granicznej w obwodzie homelskim, w rejonie mozyrskim – poinformował we wtorek (08.09) w komunikacie sztab niedopuszczonego do wyborów Wiktara Babaryki.


Łukaszenka: za protestami stoją USA, które działają przez ośrodki w Polsce i Czechach

8.09.2020, 15:35

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek (08.09), że za protestami w jego kraju stoją Stany Zjednoczone, które działają poprzez ośrodki w Polsce i Czechach. Oznajmił, że nie ustąpi „tak po prostu”, ale nie wykluczył przedterminowych wyborów.


Ukraińska straż graniczna: Kalesnikawa nie przybyła na żadne z przejść granicznych z Ukrainą

8.09.2020, 09:40

Dwóch białoruskich opozycjonistów, Anton Radniankou i Iwan Kraucou, przechodzi procedurę wjazdu na terytorium Ukrainy; Maryja Kalesnikawa nie przybyła na żadne z przejść granicznych z Ukrainą - poinformowała we wtorek (08.09) ukraińska straż graniczna.


Milicja w Mińsku: nasze struktury nie zatrzymywały Maryi Kalesnikawej

7.09.2020, 11:53

Mińska milicja przekazała w poniedziałek (7.09), że jej funkcjonariusze nie dokonywali zatrzymania członkini Rady Koordynacyjnej Maryi Kalesnikawej. Wcześniej media, powołując się na świadków, informowały o jej zatrzymaniu przez nieustalone osoby. Kalesnikawa nie odbiera telefonu.


W Mińsku zatrzymano Maryję Kalesnikawą z kierownictwa Rady Koordynacyjnej

7.09.2020, 10:57

Maryja Kalesnikawa, współpracowniczka byłej kandydatki na prezydenta Białorusi Swiatłany Cichanouskiej i koordynatorka sztabu przebywającego w areszcie Wiktara Babaryki, została zatrzymana w poniedziałek (7.09) w Mińsku - poinformował portal TUT.by.


Białoruś/ MSW: około 30 osób zatrzymano w Mińsku na akcjach protestacyjnych

5.09.2020, 22:50

Około 30 osób zatrzymano w sobotę na akcjach protestu w Mińsku - poinformowała rzeczniczka stołecznych struktur MSW Białorusi Natalja Hanusiewicz, cytowana przez agencję Interfax-Zapad. W białoruskiej stolicy trwa marsz kobiet.


Dworczyk: każda represjonowana na Białorusi osoba może liczyć na wsparcie państwa polskiego

5.09.2020, 22:31

Domagamy się zaprzestania represji politycznych na Białorusi; dopóki one trwają, każda represjonowana osoba może liczyć na wparcie państwa polskiego – zadeklarował w sobotę Michał Dworczyk na wspólnej konferencji z białoruską opozycjonistką Wolhą Kawalkawą.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok