Radio Białystok | Białoruś | Cichanouska: tak zwana inauguracja Łukaszenki to farsa

Cichanouska: tak zwana inauguracja Łukaszenki to farsa

23.09.2020, 14:26, akt. 14:28

Tak zwana inauguracja Alaksandra Łukaszenki to farsa, w rzeczywistości Łukaszenka po prostu przeszedł na emeryturę - oświadczyła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. Podkreśliła, że jest jedynym liderem wybranym przez białoruski naród.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

"Dziś w tajemnicy przed narodem Łukaszenka podjął próbę przeprowadzenia  własnej inauguracji" - wskazała na nagraniu zamieszczonym w serwisie Telegram.

Według niej doprowadziło to do tego, że "poprzednie pełnomocnictwa zakończyły się, a nowego mandatu naród mu nie przyznał".

"Ta tak zwana inauguracja to oczywiście farsa. W rzeczywistości dzisiaj Łukaszenka przeszedł na emeryturę" - oceniła.

Swiatłana Cichanosuka oceniła, iż oznacza to, że rozkazy wydane przez  Łukaszenkę strukturom siłowym są nieprawomocne i nie podlegają  wykonaniu.

"Ja, Swiatłana Cichanouska, jestem jedynym liderem wybranym przez białoruski naród" - dodała.

Przypomniała, że dwa dni temu zakończyła wizytę w Brukseli, i  zaznaczyła, że kraje Europy wspierają białoruski naród w żądaniu  zaprzestania przemocy, uwolnienia więźniów politycznych i  przeprowadzenia nowych uczciwych i przejrzystych wyborów.

W środę odbyła się niezapowiedziana i tajna inauguracja Łukaszenki. O  złożeniu przez niego przysięgi media państwowe poinformowały po fakcie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białoruska opozycja wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa

23.09.2020, 12:35

Białoruska opozycja wezwała do natychmiastowego obywatelskiego nieposłuszeństwa po objęciu w środę (23.09) przez Alaksandra Łukaszenkę funkcji prezydenta. Ceremonia inauguracji odbyła się bez wcześniejszych zapowiedzi.


Alaksandr Łukaszenka objął urząd prezydenta podczas niezapowiedzianej inauguracji

23.09.2020, 11:56

Alaksandr Łukaszenka objął funkcję prezydenta Białorusi – poinformowała w środę (23.09) przed południem państwowa agencja BiełTA. Ceremonia inauguracji odbyła się bez wcześniejszych zapowiedzi.„W tym momencie odbywa się inauguracja” – poinformowała BiełTA o godz. 11:30 (10:30 w Polsce).


Szef MON: jesteśmy zgodni, że w interesie Polski leży niepodległość Białorusi

15.09.2020, 09:01

Jesteśmy zgodni, co do tego, że w interesie Polski leży niepodległość Białorusi – podkreślił we wtorek (15.09) szef MON Mariusz Błaszczak odnosząc się do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych wsi. Białorusi.


Światłana Cichanouskaja w Warszawie 09.09.2020

9.09.2020, 12:24

Światłana Cichanouskaja – główny kandydat opozycyjny w wyborach prezydenckich na Białorusi została dziś przyjęta w Warszawie przez premiera polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Premier przekazał jej klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego w Warszawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok