Radio Białystok | Białoruś | Łukaszenka: jeśli ktoś dotknie żołnierza to powinien odejść bez rąk

Łukaszenka: jeśli ktoś dotknie żołnierza to powinien odejść bez rąk

30.10.2020, 13:55, akt. 14:05

Prezydent Białorusi zapowiedział wzmocnienie walki z opozycją. Aleksander Łukaszenka w trakcie wręczania nominacji generalskich dla najważniejszych oficerów białoruskiego MSW powiedział, że dla tych opozycjonistów, którzy przeszli tak zwaną czerwoną linię w walce z władzami nie będzie litości.

fotolia.com
fotolia.com

Prezydent Łukaszenka mówił o przypadkach blokowania torów kolejowych oraz wywieszania historycznych biało-czerwono-białych flag na trakcjach linii energetycznych. Zapowiedział, że nie będzie litości dla tych demonstrantów, którzy będą przeciwstawiać się interwencjom milicji i żołnierzy wojsk wewnętrznych. 

Jeśli ktoś podniesie rękę na żołnierza, to powinien co najmniej stracić ręce. Mówię o tym publicznie, aby wszyscy wiedzieli, że jesteśmy zdeterminowani. Nie mamy się dokąd cofnąć i nie zamierzamy tego robić. Będziemy działać

 - mówił Łukaszenka do zebranej kadry oficerskiej MSW.

Prezydent Białorusi zaznaczył, że w jego kraju trwa walka przeciwko obcym ideom i ludziom, którzy je propagują.

źródło: IAR | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Apel o zaprzestanie prześladowań studentów na Białorusi

30.10.2020, 12:22

Ponad 60 wykładowców i współpracowników Akademii Sztuki w Mińsku podpisało się pod apelem o zaprzestanie prześladowania studentów i kadry pedagogicznej. Na Białorusi od kilku dni trwa zwalnianie z pracy nieposłusznych wykładowców oraz wyrzucanie z uczelni studentów, którzy uczestniczą w strajkach.


Łukaszenka: Białoruś gotowa reagować na zagrożenia ze strony zachodnich sąsiadów

29.10.2020, 17:15

Białoruś jest gotowa adekwatnie reagować na ewentualne zewnętrzne zagrożenia ze strony swych zachodnich sąsiadów – oświadczył w czwartek (29.10) Alaksandr Łukaszenka, wyrażając pogląd, że Polakom "potrzebna jest cała Białoruś".


Łukaszenka przyznał, że to z jego rozkazu rozganiano protestujących

28.10.2020, 15:16

Alaksandr Łukaszanka poinformował, że to on dał rozkaz, by rozgonić protestujących w Mińsku w minioną niedzielę, by zagwarantować bezpieczeństwo ludziom. Według niego celem protestujących było "zajęcie centrum".


Poczobut: jeżeli fala protestów opadnie, nastąpi zemsta

28.10.2020, 08:30

Znaczna część protestujących na Białorusi woli kontynuować akcje, niż się zatrzymać. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jeżeli fala protestów opadnie, nastąpi zemsta - powiedział działacz Związku Polaków na Białorusi i dziennikarz Andrzej Poczobut.


Łukaszenka: przeciw Białorusi rozpętano wojnę terrorystyczną

27.10.2020, 12:52

Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek (27.10), że przeciw Białorusi rozpętano wojnę terrorystyczną i należy temu położyć kres. Według niego uczestnicy protestów pod wieloma względami przekroczyli „czerwoną linię”.


Ponad 230 osób zatrzymanych na akcjach protestacyjnych

26.10.2020, 15:06

Ponad 230 osób zostało w poniedziałek zatrzymanych na Białorusi podczas akcji protestacyjnych przeciw Alaksandrowi Łukaszence – poinformowało centrum praw człowieka Wiasna. Fakt zatrzymań potwierdziła mińska milicja.


Cichanouska wezwała prywatny biznes do wsparcia strajku

26.10.2020, 15:03

Liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska wezwała w poniedziałek biznes prywatny, sferę IT, działaczy sportu i kultury do poparcia ogólnokrajowego strajku. Zapewniła, że strajki rozpoczęły się w państwowych zakładach pracy i na uczelniach.


Rozpoczęły się strajki na Białorusi po upływie terminu ultimatum Cichanouskiej

26.10.2020, 08:43

W niektórych zakładach na Białorusi rozpoczął się w poniedziałek (26.10) strajk - donoszą białoruskie media niezależne. Nocą z niedzieli na poniedziałek upłynął termin postawionego władzom w Mińsku przez Swiatłanę Cichanouską ultimatum. Opozycjonistka ogłosiła strajk generalny.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok