Radio Białystok | Białoruś | Białoruskie MSZ: jesteśmy gotowi przerwać współpracę z Radą Europy

Białoruskie MSZ: jesteśmy gotowi przerwać współpracę z Radą Europy

26.11.2020, 13:31, akt. 13:34

Władze Białorusi są gotowe zaprzestać współpracy z Radą Europy, jeśli ta będzie przyjmować programy współpracy z Białorusią bez uzgodnienia z Mińskiem - oświadczył w czwartek szef MSZ Uładzimir Makiej. Zapowiedział też sankcje wobec przedstawicieli Ukrainy.

Andrzej Tokarski - Fotolia.com
Andrzej Tokarski - Fotolia.com


"Jeśli dojdzie do tego, że Rada Europy będzie bez uzgodnienia z Białorusią podejmować jakieś decyzje o programach współpracy z naszym krajem, to po prostu zaprzestaniemy jakiejkolwiek współpracy z tą organizacją" - ostrzegł Makiej. Zapewnił, że Mińsk będzie przeciwstawiał się próbom użycia na Białorusi "metod rewolucyjnych".

Szef MSZ podkreślił, że ministerstwo przygotowało propozycję sankcji wobec przedstawicieli Ukrainy. Białoruś "będzie się przyglądać" rozwojowi sytuacji, ale nie pozostawi bez odpowiedzi "żadnego z działań Ukrainy wymierzonego przeciwko państwu białoruskiemu" - powiedział minister.

Białoruś nie jest członkiem Rady Europy, ale uczestniczy w niektórych jej programach i miała status członka stowarzyszonego w obradach Komisji Weneckiej.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ławrow: Rosja i Białoruś mają narzędzia, by obronić swoją niepodległość

26.11.2020, 13:27

Rosja i Białoruś spokojnie odnoszą się do prób mieszania się przez Zachód w ich sprawy wewnętrzne i dysponują narzędziami, by obronić swoją niepodległość – oświadczył w czwartek szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow po spotkaniu z Alaksandrem Łukaszenką w Mińsku.


Białoruska opozycja szykuje program wsparcia m.in. małego biznesu

25.11.2020, 22:33

Białoruska opozycja szykuje program wsparcia małego biznesu i społeczeństwa obywatelskiego na sumę 150 mln dolarów – poinformowała w środę b. kandydatka na prezydenta Swiatłana Cichanouska na swoim kanale Telegramu.


Bp Kasabucki nie wyklucza wszczęcia przeciw niemu sprawy karnej

25.11.2020, 13:46

Wikariusz generalny archidiecezji mińsko-mohylewskiej bp Juryj Kasabucki, który pod nieobecność abp. Tadeusza Kondrusiewicza kieruje Kościołem katolickim na Białorusi, nie wykluczył, że zostanie przeciw niemu wszczęta sprawa karna. Napisał o tym na Facebooku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok