Radio Białystok | Białoruś | Białoruś: Koncern Bełaruśkalij zwolnił 49 uczestników strajku

Białoruś: Koncern Bełaruśkalij zwolnił 49 uczestników strajku

20.11.2020, 18:35, akt. 18:38

Białoruski koncern potasowy Biełaruśkalij zwolnił 49 robotników, którzy brali udział w strajku. Ostrzegł, że tak samo zostaną potraktowani wszyscy, którzy odmówią wykonywania służbowych obowiązków, aby przyłączyć się do niezgodnego z prawem strajku.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Firma podkreśliła, że na Białorusi zapewnione jest prawo do strajku, ale pod warunkiem przeprowadzenia go zgodnie z przepisami. Tymczasem osoby, które agitują za przyłączeniem się do "strajku", nie przestrzegają procedury ogłoszenia i przeprowadzenia strajku mimo decyzji sądu obwodu mińskiego, który uznał strajk w Biełaruśkaliju za nielegalny

 – oznajmił koncern.

Firma zaznaczyła, że odmowa wykonywania przez robotników obowiązków służbowych w związku ze "strajkiem" jest niezgodna z białoruskim i międzynarodowym prawem i "jedynym skutkiem prawnym takich działań jest zwolnienie pracownika za nieobecność w pracy".

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białoruś: surowe kary dla uczestników demonstracji

20.11.2020, 15:01

Na Białorusi zapadają kolejne surowe wyroki sądowe wobec uczestników demonstracji. Największe kary otrzymują ci, oskarżeni o sprzeciwianie się funkcjonariuszom służb specjalnych w czasie protestów.


Tysiące ludzi na nabożeństwie żałobnym za Ramana Bandarenkę

20.11.2020, 13:16

Około 5 tys. osób w piątek (20.11) wzięło udział w nabożeństwie żałobnym białoruskiego działacza Ramana Bandarenki, który zmarł w zeszłym tygodniu na skutek pobicia. Gdy go hospitalizowano po przewiezieniu z komendy milicji, był już w ciężkim stanie.


Białoruś: Dziennikarka, która pisała o zabitym działaczu, w areszcie KGB

20.11.2020, 10:30

Dziennikarka portalu Tut.by Kaciaryna Barysiewicz, która napisała tekst o pobitym na śmierć działaczu Andreju Bandarence, znajduje się w areszcie KBG – poinformował w czwartek (19.11) portal Tut.by.


MSZ: Białoruś w sposób lustrzany poszerzy listę osób objętych sankcjami

18.11.2020, 12:46

Białoruś w sposób lustrzany poszerzy swoją listę sankcyjną osób w UE i Kanadzie – poinformowało białoruskie MSZ. Szef dyplomacji białoruskiej Uładzimir Makiej dodał, że Mińsk "przemyśli perspektywy" współpracy z UE ws. elektrowni atomowej w Ostrowcu.


Białoruś: przestaje się ukazywać największa opozycyjna gazeta

17.11.2020, 16:47

Przestaje wychodzić w wersji papierowej największa białoruska gazeta opozycyjna. Redakcja nie może znaleźć drukarni i nie może rozpowszechniać gazety poprzez sieć państwowych kiosków.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Aleksandr Łukaszanka, źródło: Wikimedia Commons, Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdj. wykadrowane]
31.12.2020, 09:05, akt. 09:06

Łukaszenka nagrodził struktury siłowe


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok