Radio Białystok | Gość | prof. Daniel Boćkowski - historyk z Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Daniel Boćkowski

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku

5.06.2017, 08:38, akt. 09:32

Państwo brytyjskie musi zmienić podejście do koncepcji bezpieczeństwa - mówi badacz Bliskiego Wschodu

Daniel Boćkowski, fot. Monika Kalicka
Daniel Boćkowski, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z prof. Danielem Boćkowskim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a potem zaatakowali nożami ludzi w pobliżu targu Borough Market. W wyniku tych zdarzeń zginęło 7 osób, a 48 trafiło do szpitali. 21 osób rannych w atakach jest w stanie krytycznym. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. O atakach terrorystycznych z profesorem Danielem Boćkowskim z Uniwersytetu w Białymstoku rozmawia Lech Pilarski.

Lech Pilarski: Do czego dążą islamiści? Kolejny atak w Londynie - w środowisku sprzyjającym, jeśli chodzi o mieszkanie, między innymi minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii powiedział, że już straciliśmy cierpliwość. Do czego to może doprowadzić?

prof. Daniel Boćkowski: Może doprowadzić w pewnym momencie do jakiejś konfrontacji, albo do pojawienia się po drugiej stronie, po stronie atakowanych, różnych grup, oddziałów, jakiś systemów bezpieczeństwa, cywilnych, niezależnych od państwa, czyli do konfrontacji po najgorszej możliwej linii, bo będzie to konfrontacja po linii religijnej, kulturowej i rzeczywiście bez możliwości rozwiązania, znalezienia jakiegoś punktu stycznego, dlatego że radykalizacja w tym momencie nastąpi znowu po obu stronach. 

Tak naprawdę rzeczywiście jest problem, ponieważ system idei islamistycznych okazał się wyjątkowo pasujący do rzeczywistości. To jest trochę tak jak z ideologią komunistyczną w latach 60. i 70., albo z neonazistowską w latach 20. i 30. Jest taki moment, są takie hasała, jest taka wizja świata, która dla różnych grup wykluczonych, wkurzonych, kontestujących systemy i świat zaczyna pasować. Tu rzeczywiście teraz taką ideologią jest ten islamizm, bo to nie jest islam, to jest islamizm, to jest hybryda wiary, radykalnej koncepcji politycznych i wizji supremacji religijno-rasowej.



Czy to co się dzieje w Anglii może doprowadzić do tego, że taki uśmiechnięty, ciepły angielski policjant przejdzie do przeszłości, każdy będzie uzbrojony po zęby?

W momencie, w którym ci uśmiechnięci policjanci zaczynają być tarczą strzelniczą dla różnych szaleńców z bronią, z nożem, to dla bezpieczeństwa policji i dla pewności, że ta policja będzie sprawnie działać, państwo brytyjskie musi zmienić podejście do koncepcji bezpieczeństwa.



Tu mieliśmy do czynienia z trzema napastnikami, latali z nożami, policja po 8 minutach zainterweniowała i zastrzeliła ich, ale gdyby tych policjantów uzbrojonych było więcej, to ta reakcja byłaby wcześniejsza, może nie byłoby tylu ofiar?

Tu akurat bardzo szybko zareagowano, lokalizując. Pamiętajmy, że atak zaczął się na moście, co było powtórzeniem akcji z Mostu Westminsterskiego, więc policja i służby specjalne, udały się w ten obszar. Tam tego samochodu nie było, bo oni się przebili przez most, pojechali dalej, żeby zaatakować restauracje i wtedy udało im się dobiec i zlikwidować. Według różnych informacji - tam około 57 strzałów padło, więc widać było, że cel był tylko jeden - fizyczna likwidacja. Tam się z nimi nikt nie próbował bawić, choć zauważono potem atrapy ładunków wybuchowych. 

Rzeczywiście przy tego typu zagrożeniach, przy tego typu sytuacji, w której ci ludzie, którzy idą dokonać tego przestępstwa są gotowi na śmierć. Niestety w wielu przypadkach tylko fizyczna eliminacja jest w stanie ich powstrzymać, aczkolwiek wcale nie spowoduje, że nie znajdą naśladowców, ponieważ tam cały system i cała ideologia jest nastawiona na to, że to, że on tak skończył i ty tak skończysz - to jest cudownie, bo czeka cię w przyszłości nagroda. To jest niezwykle kłopotliwe dla służb bezpieczeństwa.


O co chodzi w tej serii ataków - czy chodzi o zdestabilizowanie sytuacji w Wielkiej Brytanii, wpływ na wybory, które odbędą się 8 czerwca?

Przede wszystkim musielibyśmy uzyskać od policji brytyjskiej potwierdzenie, że mamy do czynienia z prawem serii. To znaczy na pewno mamy do czynienia z atakami, które prawdopodobnie albo są przygotowane, albo są inspirowane, albo są na zasadzie naśladownictwa. 

Bardzo ważne jest także to, że aktualnie mamy ramadan, wśród islamistów czas, który normalnie muzułmanie spędzają na poście, na zastanawianiu się nad religią, tak jak u nas w czasie Wielkiego Postu - nad sensem życia, na wieczornymi spotkaniami z rodziną i z przyjaciółmi. Tu jest przełożony na czas radosnego mordowania, przede wszystkim muzułmanów - to jest najbardziej charakterystyczne, a także atakowania wszystkich niewiernych. Więc być może, że mamy prawo serii, być może, że nałożyły nam się pewne sytuacje.

Nie wiemy dokładnie kim byli napastnicy, czy byli znani policji. Policja trzymała na razie te informacje w tajemnicy. Może dlatego, że przecieki z ataku na koncert w Manchesterze spowodowały, że teraz nie chcą ryzykować, więc rzeczywiście jest blokada informacyjna.

Widać, że są aresztowania, więc to środowisko prawdopodobnie zostało rozpoznane, ale kim byli nie wiemy.



Ta informacja jest tak istotna dla śledczych, że nie jest ujawniana, ale ta atmosfera, która się tworzy w wyniku tych ataków, co pokazuje Turyn - nie wiadomo czy ktoś wystrzelił z torebki foliowej, albo tylko krzyknął, że jest atak i mamy 1 400 rannych.

To jest kwestia strachu. Problem strachu to jest problem w ogóle działania nas, jako zwierząt stadnych. Gdybyśmy popatrzyli sobie na to, jak co pewien czas wybuchają paniki na pielgrzymkach do Mekki, jak w różnych miejscach z nieznanych przyczyn tłum rzuca się do ucieczki zadeptując dziesiątki, setki ludzi - to widać wyraźnie, że po prostu takie rzeczy się zdarzają.

Reakcje tłumu są nieobliczalne. Tutaj policja w nocy zatrzymała dwóch ludzi, których na podstawie filmów i monitoringu wskazała jako osoby, które prawdopodobnie sprowokowały całe te działania. Ci ludzie mieli się przyznać, że chcieli sobie głupie dowcipy zrobić, ze skutkami takimi jakie są. 

Napięcia są ogromne, ludzie się rzeczywiście boją, szczególnie że 2 dni wcześniej dokonano bezprecedensowej ewakuacji koncertów w Niemczech. To też jest różny sposób zarządzania strachem, tutaj na szczęście ludzie byli przygotowani i wyprowadzili, bo nie pojawiło się zagrożenie.

Ale gdyby w tym wychodzącym tłumie ktoś sobie strzelił z torebki papierowej, to nie wiadomo jak by się to skończyło. Jednak rzeczywiście to pokazuje też umiejętności - z jednej strony ludzi, a z drugiej jak wielki jest strach.

Zaczynamy wyjeżdżać na wakacje, już niedługo nasilenie ruchu turystycznego. Czy da się zauważyć jakieś drobne różnice w tym co się dzieje na ulicy, w zachowaniu ludzi, które wskazują, że może nastąpi atak i powinniśmy się bronić, chronić i uciekać?

Bardzo trudno jest to zauważyć, dlatego że to jest kwestia umiejętności. Ludzie wyszkoleni, którzy zajmują się bezpieczeństwem mogą czasami widzieć jakieś drobne symptomy, przeciętny człowiek nie zobaczy niczego. Natomiast wiadomo, że w momencie kiedy usłyszy jakieś odgłosy strzałów, gdy usłyszy jakieś zagrożenie ma się wycofać z miejsca niebezpieczeństwa bezwzględnie. Ratujemy swoje życie, a potem się zastanawiamy co się działo dalej.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.


Paulina Piechna-Więckiewicz, fot. Marcin Gliński

Paulina Piechna-Więckiewicz [wideo]

wiceminister edukacji
16.04.2024

- Ograniczenie zadawania prac domowych uczniom to była konieczność, bo polska szkoła przeciążała pracami domowymi, które często nie przynosiły efektów edukacyjnych - mówi wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2024

- Jeśli jedno państwo atakuje drugie to mamy stan wojny. To jest dzisiaj nieoczywiste, ale też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie wojny w ogóle w stosunkach międzynarodowych - mówi o konflikcie między Izraelem a Iranem prof. Adam Bartnicki.

fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.


Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.


Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.

Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.


Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.

Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.


Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok