Radio Białystok | Gość | prof. Daniel Boćkowski - ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku

5.04.2022, 08:07, akt. 16:39

"Rosja pokazuje, że może zrobić wszystko, na co ma ochotę. (...) Rosjanie porzucają swoich własnych żołnierzy, nie przejmując się ich ciałami, więc dlaczego mieliby się przejmować rozstrzelanymi cywilami ukraińskimi?"

prof. Daniel Boćkowski, fot. Joanna Szubzda
prof. Daniel Boćkowski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z prof. Danielem Boćkowskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Cały świat obiegły zdjęcia z ukraińskiej Buczy, gdzie rosyjskie wojska bestialsko mordowały cywilów. Polski rząd apeluje o uznanie tego za ludobójstwo i domaga się zdecydowanej odpowiedzi państw Unii Europejskiej. 

Jaka będzie reakcja Zachodu? Co jeszcze można zrobić, by powstrzymać rosyjskie działania zbrojne na Ukrainie?

Z ekspertem ds. bezpieczeństwa prof. Danielem Boćkowskim z Uniwersytetu w Białymstoku rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Wstrząsające jest to, co zobaczyliśmy w ukraińskiej Buczy. Ukraińscy przywódcy informują, że skala rosyjskich zbrodni może być zdecydowanie większa, choćby w Mariupolu. Zachodni politycy mówią o zbrodniach wojennych. Polski premier mówi wręcz o ludobójstwie. Na razie słyszymy słowa oburzenia, potępienia, ale co dalej?


prof. Daniel Boćkowski: Myślę, że niewiele więcej, przynajmniej na razie, dlatego że nie ma żadnych sił i środków poza komisjami, które z czasem tam przyjadą i będą badać te wydarzenia. A jeżeli te komisje rzeczywiście to zbadają i zbiorą materiał dowodowy, to czy da się kogoś nie tyle oskarżyć, co skazać i zatrzymać? Rosja nie wyda swoich żołnierzy.


"Obudźcie się wreszcie" - nawołuje premier Mateusz Morawiecki i ponawia apel do Zachodu o radykalny plan odejścia od rosyjskich ropy, gazu i węgla.


Bardzo optymistyczne, ale trzeba pamiętać o jednym - gospodarka jest bardzo mocno uzależniona od tego, bo Rosjanie przez lata o to zadbali. Związki były bardzo silne, stąd też nawet jeżeli byśmy chcieli odejść, to niestety nie są to tygodnie, ale miesiące i lata.


Czyli to, co widzieliśmy w Buczy, niczego nie zmienia w tej kwestii?


To, co widzieliśmy w Buczy, pokazuje tylko standard rosyjskiej armii XXI wieku, który jest dokładnie taki sam, jak wcześniej. Ponieważ Bucza jest blisko, zobaczyliśmy więcej. Ale nie widzieliśmy tego, co robiono w Czeczenii, a w pewnym momencie była to Bucza na znacznie większą skalę. Nie widzieliśmy - bo było dalej - tego, jak Rosjanie traktowali miasta syryjskie, pomagając Asadowi, równając wiele tych miejsc z ziemią.

To jest niestety całkowicie naturalny dla Rosjan sposób walki z przeciwnikiem. Szczególnie że Rosjanie de facto w wielu wypowiedziach odhumanizowali Ukraińców.


Premier Morawiecki zaproponował międzynarodową komisję do zbadania zbrodni ludobójstwa w miastach na Ukrainie. Czy powstanie ona i czy ktokolwiek z Europy odważy się pojechać na Ukrainę, by się tego podjąć?


Aktualnie wyjazd na Ukrainę, tam, gdzie Ukraina sprawuje kontrolę, jest raczej obowiązkiem Europy, obowiązkiem osób zarówno na poziomie Hagi, jak i w innych. Komisje powinny więc powstać. Jest tylko kwestia tego, w jakim stopniu będą one mocowane, bo jak powstaną, aby powstać, to nie zmieni to sytuacji. Tutaj trzeba najnormalniej w świecie użyć tych wszystkich praw i zasad, które obowiązują w cywilizowanym świecie, zebrać dowody i rozpocząć procedurę oskarżania.


Rosjanie grają w swoją grę. Tu nic się nie zmienia. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow powiedział, że sytuacja w Buczy to kolejny fałszywy atak i że zorganizowano tam inscenizację.


Generalnie Ukraińcy sami się ostrzeliwują we wszystkich miastach, wysadzają swoje domy i niszczą, przeszkadzając Rosji w pokojowym wyzwoleniu Ukrainy. A o tym, jak miało wyglądać pokojowe wyzwolenie Ukrainy, było przez pewien czas w RIA Nowosti, gdzie powiedziano, co trzeba zrobić z Ukrainą.


Rosyjskie tezy obalają Amerykanie. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział, że Stany Zjednoczone widziały wiarygodne doniesienia o torturach, gwałtach, egzekucjach cywilów. Jest też dziennikarskie dochodzenie. New York Times, powołując się na analizę zdjęć satelitarnych firmy Maxar Technologies, poinformował, że zwłoki leżały na ulicach miasta co najmniej od 11 marca, czyli wtedy, kiedy miasto zajmowali Rosjanie.


To nie ma żadnego znaczenia. Ławrow mówi to przede wszystkim na swój własny rynek i utwierdza Rosjan w przekonaniu, że są wspaniali. Rosjanie cieszą się z wojny, podbito nacjonalistycznie ich poczucie wartości. Putin i jego otoczenie potrafią to robić. Tu sytuacja będzie cały czas taka sama. Rosja pójdzie w zaparte. Może nawet będzie próbowała zwołać posiedzenie ONZ, by pokazać swoje fikcyjne dowody. Ma wprawę. W końcu komisja Burdenki też udowadniała, że nie było Katynia. Rosja do dzisiaj to udowadnia.


Wczoraj minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba rozmawiał z szefem dyplomacji Chin na temat tego, co się dzieje na Ukrainie. Po rozmowie w mediach społecznościowych wyraził wdzięczność Chinom za ich postawę w obliczu doniesień o cywilnych ofiarach wojny na Ukrainie. Napisał także, że zakończenie tej wojny leży we wspólnym ukraińskim i chińskim interesie. Czy może to oznaczać zmianę chińskiej reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę? Chińczycy zgodzili się na wojnę, ale najlepiej pewnie błyskawiczną, a nie na ciągnący się konflikt i akty ludobójstwa.


Ja chciałbym usłyszeć, jakie jest oficjalne stanowisko Chin po tym spotkaniu, a nie Ukrainy. Po pierwsze Chiny nadal mają w tym interes, bo to zmienia układ sił i z ich punktu widzenia na razie jest to korzystne. Po drugie Chiny mają Xinjiang, przy którym Bucza jest mimo wszystko jednak niewielką zbrodnią. Pamiętajmy więc, o tym, że ta gra i próba zwrócenia uwagi świata jest rozpaczliwa z punktu widzenia Ukraińców. Jest też częścią ich kampanii, która ma wymusić na świecie jakąkolwiek pomoc, bo Ukraina jest w bardzo ciężkiej sytuacji.


Rosyjskie wojska, opuszczając Buczę, porzuciły ciała Ukraińców. Żołnierze nawet nie ukrywali swoich zbrodni. O czym to może świadczyć? Zostali przegonieni i nie zdążyli zataić tych zbrodni, czy wcale im na tym nie zależy?


Wcale im na tym nie zależało, dlatego że po pierwsze jest to element oddziaływania psychologicznego. Po drugie, Rosja pokazuje, że może zrobić wszystko, na co ma ochotę. I pamiętajmy też, że większość tych ciał była zaminowana, więc były to także pułapki.

Ale Rosjanie porzucają swoich własnych żołnierzy, nie przejmując się ich ciałami, więc dlaczego mieliby się przejmować rozstrzelanymi na ulicach cywilami.


Rosjanie wycofują się z północnych terenów Ukrainy, między innymi właśnie z okolic Kijowa. Wszystko wskazuje na to, że będą koncentrować się na Donbasie, na wschodzie kraju. Tam też prowadzą ostrzał. O czym może świadczyć ta zmiana strategii?


O tym, że koncepcja Kijowa się nie udała. Były tam rzucone ogromne siły i środki, które mimo wszystko są potrzebne. Front był za bardzo rozciągnięty, było za dużo takich optymistycznych założeń, że wszystko uda się zrobić i szybko rzucić Ukrainę na kolana. Ponieważ to się nie udało, to wycofuje się jednostki z obszaru, w którym nie są już przydatne. Poza tym one były bardzo mocno rozbite. Przeformowuje się je na Białorusi, uzupełnia sprzętowo, logistycznie i wrzuca na front, który jest teraz kluczowy. Rosjanie chcą odbić jak najwięcej wschodniej Ukrainy.


A jakie są plany?


Moim zdaniem widać już, że Mariupol w końcu zostanie zrównany z ziemią i odbity. To będzie minimum. Noworosja na południu, odcięcie od Morza Azowskigo. Odessa się nie uda, ale być może będzie próba stworzenia jeszcze jakiejś republiki, gdyby udało się, choć na chwilę zająć którekolwiek z miast.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.


Paulina Piechna-Więckiewicz, fot. Marcin Gliński

Paulina Piechna-Więckiewicz [wideo]

wiceminister edukacji
16.04.2024

- Ograniczenie zadawania prac domowych uczniom to była konieczność, bo polska szkoła przeciążała pracami domowymi, które często nie przynosiły efektów edukacyjnych - mówi wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2024

- Jeśli jedno państwo atakuje drugie to mamy stan wojny. To jest dzisiaj nieoczywiste, ale też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie wojny w ogóle w stosunkach międzynarodowych - mówi o konflikcie między Izraelem a Iranem prof. Adam Bartnicki.

fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.


Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.


Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.

Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.


Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.

Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.


Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok