Radio Białystok | Gość | prof. Mariusz Popławski - dziekan wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Mariusz Popławski

dziekan wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku

30.12.2021, 07:12, akt. 09:21

Duże zmiany podatkowe od stycznia. - W założeniach aż 18 milionów ludzi ma płacić niższe podatki, a dodatkowo 9 milionów ma przestać w ogóle płacić podatek dochodowy od osób fizycznych - podkreśla prof. Popławski.

prof. Mariusz Popławski, fot. Joanna Szubzda
prof. Mariusz Popławski, fot. Joanna Szubzda

Z prof. Mariuszem Popławskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To największe od lat zmiany w przepisach. Od nowego roku wchodzą w życie regulacje podatkowe związane z Polskim Ładem. To m.in. podwyższenie pierwszego progu podatkowego do 120 tys. zł, podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 8 do 30 tys. zł czy zniesienie możliwości odliczenia składki zdrowotnej. Inaczej będą wyglądały także rozliczenia CIT, pojawią się ulgi dla rodzin i ulga dla klasy średniej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie podatki.gov.pl.

Z dziekanem wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku prof. Mariuszem Popławskim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zmiany są tak duże, że przez kilka minut nie zdążymy na pewno wszystkich omówić. Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle ustawodawca zdecydował się wprowadzić tak znaczące zmiany podatkowe? Jakie są intencje tych działań?


prof. Mariusz Popławski: Intencje są w mojej ocenie związane z tym, żeby pomóc jak największej grupie podatników. W założeniach aż 18 milionów ludzi ma płacić od 1 stycznia 2022 r. niższe podatki, a dodatkowo 9 milionów ma przestać w ogóle płacić podatek dochodowy od osób fizycznych.


Najgłośniej mówiło się chyba o tym, że wzrośnie kwota wolna od podatku. Kto na tym skorzysta?


Tak, zdecydowanie. Kwota wolna od podatku jest to ten podstawowy instrument, którym ustawodawca chce poprawić sytuację generalnie gospodarstw domowych. Bo ja widzę to tak, że korzyści z kwoty wolnej od podatku odczują gospodarstwa domowe - to znaczy osoby, które uzyskały dochody z emerytur, rent, z umowy o pracę. Wydaje mi się, że również skorzystają na tym drobni przedsiębiorcy, też wielodzietne rodziny 4+.

Również przedsiębiorcy w innych kategoriach, nie tylko drobni, mogę na tym skorzystać, dlatego że na przykład ciekawe zmiany wprowadzono w kontekście tzw. estońskiego CIT-u. Rozszerzono tę formułę opodatkowania na generalnie wszystkich podatników podatku dochodowego od osób prawnych, czyli z preferencyjnego opodatkowania mogą korzystać nie tylko półki z o.o., spółki akcyjne, ale wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych - pod warunkiem, że będą inwestować, że nie będą konsumować dochodów, które są w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej rozliczne CIT-em.


Kwota wolna od podatku wzrasta z 8 do 30 tys. zł. Od nowego roku zwiększony będzie też próg podatkowy.


Jest to kolejna bardzo istotna zmiana. Będzie to oznaczało, że podatek według stawki 17-procentowej zapłacą podatnicy, którzy w trakcie roku uzyskają do 120 tys. zł, a nie tak jest obecnie do 85 tys. zł.


Komu i jakie oszczędności to przyniesie?


Znowu poruszamy się wśród podatników, którzy rozliczają się na tak zwanych zasadach ogólnych - są to osoby uzyskujące świadczenie z rent, emerytur, z umów o pracę oraz przedsiębiorcy, ale ci, którzy wybrali tak zwane zasady ogólne rozliczenia. Z tego dobrodziejstwa nie skorzystają ani podatnicy objęci podatkiem liniowym, ani podatkiem od ryczałtu ewidencjonowanego czy karty podatkowej.


Czekają nas też zmiany w obliczaniu składki zdrowotnej w firmach, a to chyba niepokoi przedsiębiorców. Dlaczego?


Przede wszystkim przedsiębiorców, bo to oni muszą płacić składki zdrowotne. I tak jak do tej pory mogli wydatki z tym związane traktować jako koszt uzyskania przychodu, tak od 1 stycznia 2022 roku niestety utracą uprawnienia z tym związane.

Dodatkowo pewnym zamieszaniem będzie to, że w zależności od formy opodatkowania podatkiem dochodowym będą różne zasady obliczania składki zdrowotnej. Podatnik, który będzie opodatkowany na zasadach ogólnych, będzie płacił składkę zdrowotną na poziomie 9 proc. dochodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej. Podatnik, który wybierze podatek liniowy, będzie płacił niższą składkę - 4,9 proc. Na innych zasadach ryczałtowych będą opodatkowani podatnicy, którzy wybiorą formy zryczałtowane - taki podatnik, który będzie rozliczał się kartą podatkową, zapłaci miesięcznie 270 zł, natomiast inaczej będzie opodatkowany podatnik objęty ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, bo tam są aż trzy różne stawki podatkowe kwotowe w zależności od wielkości przychodu.

Dodam tylko, że jeżeli chodzi o tych, którzy wybiorą albo podatek liniowy, albo zasady ogólne, to będzie tam stawka minimalna, jeżeli chodzi o kwotę składki zdrowotnej, bo nawet jeżeli przy niskim dochodzie zastosowanie 9-procentowej stawki będzie oznaczało niewielką kwotę składki, to i tak kwota do zapłacenia w danym miesiącu wyniesie około 270 zł.


W jaki sposób dotychczas obliczaliśmy składkę zdrowotną?


Generalnie miała ona charakter zryczałtowany. Podatnik, który był opodatkowany na zasadach ogólnych, prowadził działalność gospodarczą, płacił około 380 zł składki zdrowotnej. U podatnika, który od 1 stycznia 2022 roku będzie prowadził tego samego rodzaju działalność gospodarczą, będzie uzyskiwał miesięcznie np. dochód w kwocie 5 tys. zł, zastosowanie 9-procentowej stawki będzie oznaczało podwyżkę do 450 zł. Dodatkowo na jego niekorzyść będzie wpływało to, że nie będzie mógł tej składki odliczyć od podatku dochodowego.


Mówimy tu na przykład o mikroprzedsiębiorcy?


Mikroprzedsiębiorca. Mówimy tutaj o podmiotach prowadzących działalność gospodarczą, bo to oni ponoszą ciężar związany z tymi składkami.


A jeżeli chodzi o pracodawców zatrudniających większą liczbę osób?


W tej sytuacji zasady rozliczania w mojej ocenie nie będą wpływały korzystnie na zasady opodatkowania tego przedsiębiorcy. Bo tak jak mówimy, te najważniejsze zmiany dotyczą modyfikacji podatku dochodowego od osób fizycznych, bo kwota wolna od podatku, podwyższanie progu podatkowego, to są rozwiązania w PIT. Natomiast jak mówimy o większych przedsiębiorcach, to jest to CIT. I tutaj ten estoński podatek i zmniejszanie stawek podatkowych, bo to ma miejsce od 1 stycznia, rozszerzenie zakresu podmiotów podlegających opodatkowaniu pod warunkiem, że pieniądze będą inwestowane.


Od stycznia będzie też nowa preferencja podatkowa - tak zwana ulga dla klasy średniej. Jednak jej stosowanie może u niektórych podatników powodować powstanie niedopłaty podatku. Niektórzy, aby uniknąć takiej sytuacji, powinni złożyć oświadczenie, żeby pracodawca nie stosował tej ulgi. Kogo ta sytuacja dotyczy i czym w ogóle jest ta ulga?


To dotyczy podatników, którzy uzyskują dochód w wysokości ponad 130 tys. zł. Przekroczenie tego progu skutkuje tym, że żadnej preferencji podatnik uzyskać nie będzie mógł.

Mówiąc o ulgach, które przysługują podatnikom podatku dochodowego od osób fizycznych, zwróciłbym uwagę na preferencje, które dotyczą rodzin wielodzietnych. To znaczy rodzina, która ma na utrzymaniu co najmniej czwórkę dzieci, może liczyć na zwolnienie do kwoty 85 tys. zł.

Co ciekawe, ustawodawca zmienia też zasady korzystania z tak zwanego mechanizmu rozliczenia się małżonków. Małżonkowie, którzy postanowią zawrzeć związek małżeński w trakcie roku, rozliczając podatek za dany rok, w którym ten związek został zawarty, również mogą skorzystać z preferencji podatkowej. Do tej pory to tak nie funkcjonowało. Dopiero za ten rok podatkowy, w którym przez cały rok byli w związku małżeńskim, mogli z tej preferencji skorzystać. To oznacza, że jeżeli ktoś pod koniec 2021 roku jeszcze zawrze związek małżeński, rozliczając podatek za 2021 roku, będzie mógł skorzystać z preferencji dla małżonków.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
foto: Monika Kalicka

Grzegorz Walijewski

hydrolog, rzecznik prasowy IMGW
18.05.2022

Coraz głośniej w Polsce o problemach z wodą. Specjaliści mówią o suszy hydrologicznej, co oznacza poważny stan. Jak na tle kraju wyglądają podlaskie zasoby wody i czy grozi nam w regionie susza?

Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów
18.05.2022

- Piłka błotna to przede wszystkim zabawa. Nasze hasło brzmi "obrzucajmy się błotem na boisku, nie w realnym świecie" - mówi Maciej Rant.

Jan Strzelecki, mat. pras.

Jan Strzelecki

z Polskiego Instytutu Ekonomicznego
18.05.2022

"Dzięki infrastrukturze portowej możemy importować ropę z całego świata, ale embargo na rosyjską ropę może się przełożyć na ceny paliw w Polsce" - zauważa Jan Strzelecki.


Grzegorz Puda, źródło: gov.pl

Grzegorz Puda

minister funduszy i polityki regionalnej
17.05.2022

- Chcielibyśmy, aby dużą część środków z KPO stanowiły pieniądze na odbudowę gospodarki, na przyspieszenie rozwoju, na możliwość zwiększenia miejsc pracy, aby jeszcze bardziej to nasze koło zamachowe, którym są środki nie tylko europejskie, stanowiły podstawę do efektu kuli śnieżnej, abyśmy się mogli szybciej rozwijać.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Wojciech Szubzda

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
16.05.2022

Od dziś nie ma już w Polsce stanu epidemii, jest - zagrożenie epidemiczne. "Nawet jeżeli pojawiłby się wzrost zachorowań, to jesteśmy na to przygotowani".

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
13.05.2022

"Na ten moment, w skali województwa, mamy kilka przypadków unieważnienia egzaminu maturalnego" - mówi Agnieszka Muzyk.


Jakub Gujda, Paweł Szymański, Magdalena Kamińska i Konrad Szczebiot, fot. Monika Kalicka

Jakub Gujda, Paweł Szymański, Magdalena Kamińska i Konrad Szczebiot

z Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku
12.05.2022

"Decydując się na swój recital, studenci pokazują swoją wrażliwość, swoje zainteresowanie, nurt, w którym się naprawdę dobrze czują lub kompensują swoje niedobory przez przygotowanie przez wybitnych fachowców" - mówi dyrektor Studium Wokalno-Aktorskiego Paweł Szymański.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

trenerka biznesu i doradca kariery
12.05.2022

"Poszukiwanie pracy jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto naprawdę się dobrze do tego przygotować. Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk w tej samej wersji - nie jest dobre" - radzą ekspertki od poszukiwania pracy.

Bożena Bednarek, fot. Sylwia Krassowska

Bożena Bednarek

ze Stowarzyszenia "Szukamy Polski"
11.05.2022

Trochę poezji, trochę show - tak w skrócie można określić slam poetycki, którego druga odsłona już 12 maja w Białymstoku. "To bardzo oryginalne podejście do promowania poezji, zupełnie inne niż oficjalne konkursy czy spotkania autorskie".


dr Arkadiusz Niedźwiedzki, fot. Joanna Szubzda

dr Arkadiusz Niedźwiedzki

ekonomista z UwB
11.05.2022

- Jeżeli mamy problemy związane z obsługą zobowiązań kredytowych, to po prostu trzeba z bankiem rozmawiać i próbować ustalić lepsze warunki spłaty czy odroczenie. Nie należy traktować tej sytuacji jako walki, ale jako próbę dogadania się.

Michał Marek, mat. pryw.

Michał Marek

z Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa
10.05.2022

"Kreml doskonale gra na nastrojach społecznych, na resentymentach, na emocjonalnej sferze odbiorców" - mówi Michał Marek.

fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin

wicepremier, minister aktywów państwowych
9.05.2022

"Nie przewiduję w tej chwili, aby do czwartego kwartału, bo wtedy ruszy gazociąg Baltic Pipe, żebyśmy musieli ograniczać dostawy gazu do odbiorców. Nawet gdyby doszło do takiej sytuacji, - nie dotknie to gospodarstw domowych" - podkreśla Jacek Sasin.


Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
6.05.2022

"Nie może się znudzić coś, co jest tak różnorodne, tak niesamowite i co pokazuje potęgę intelektualną, potęgę naukową, potęgę artystyczną naszego miasta i regionu" - prof. Marcin Moniuszko zachęca do udziału w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

Andrzej Bołkun, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Bołkun

redaktor naczelny lwowskiego portalu Leopolis.news
5.05.2022

- Rosjanie planują 9 maja przeprowadzić paradę w Mariupolu, dlatego nie żałują swoich żołnierzy - giną ich codziennie setki. Jeżeli ona się odbędzie, to wojska ukraińskie też będą planować jakieś niespodzianki na tę paradę.

Sebastian Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

st. bryg. Sebastian Zdanowicz

podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
4.05.2022

"Służymy pomocą w szerokim zakresie - nie ignorujemy, nie bagatelizujemy żadnych zgłoszeń. Dlatego zarówno PSP, jak i OSP, cieszy się dużym poparciem społecznym. Na nas zawsze można liczyć" - mówi st. bryg. Sebastian Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji narodowej
4.05.2022

"Trzymamy kciuki, tradycyjnie połamania piór. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, zdadzą na wysokim poziomie, potem dostaną się na te studia, na które sobie wymarzyli" - życzy maturzystom wiceminister edukacji.

fot. Monika Kalicka

Helena Dubowska

dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Grodnie
2.05.2022

"Polska szkoła w Grodnie działa i będzie działać mimo ustawowej na Białorusi likwidacji nauczania w języku polskim" - podkreśla Helena Dubowska.

fot. Monika Kalicka

Wojciech Kirejczyk

dyrektor Biura Programu Niepodległa
2.05.2022

"Biuro Programu Niepodległa zaprasza wszystkie Polki, Polaków i przyjaciół Polski w kraju i za granicą do tego, żeby w Dzień Flagi wywiesić biało-czerwoną flagę na balkonie, w oknie (...) i pochwalić się zdjęciem tej naszej flagi w mediach społecznościowych właśnie z hasztagiem #mojaflaga" - mówi Wojciech Kirejczyk.


prof. Ernest Kuchar, źródło: archiwum prywatne

prof. Ernest Kuchar

prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii
29.04.2022

Narastający kryzys humanitarny spowodowany falą uchodźców wojennych może źle wpływać na sytuację epidemiczną w Polsce - uważają eksperci. W trwającym Europejskim Tygodniu Szczepień podkreślają, że szczepienia ochronne są niezbędne do zapobiegania chorobom zakaźnym i tym samym do ochrony życia.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
29.04.2022

"Bardzo nas cieszy, że usługa Twój e-PIT cieszy się tak dużym powodzeniem. 90% zeznań wpływa do urzędów skarbowych w sposób elektroniczny" - mówi Radosław Hancewicz.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

psycholog, trenerka biznesu i doradca kariery
28.04.2022

"Musimy się zastanowić czy to, co robimy w pracy, daje nam satysfakcję, ale też czy jesteśmy doceniani. Bo czasami my jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojej pracy, ale na przykład nasz szef tego nie okazuje, więc w pewnym momencie ta atmosfera albo brak docenienia jest symptomem do zmiany pracy" - oceniają goście Radia Białystok.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski

ekspert z portalu Energetyka24.com
27.04.2022

"Jesteśmy w dobrej sytuacji, na taki scenariusz przygotowywaliśmy się od wielu lat. Tych połączeń, zabezpieczeń jest dużo, więc do czasu uruchomienia Baltic Pipe, który w całości zastąpi rosyjskie dostawy gazu, damy radę" - mówi Daniel Czyżewski.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
27.04.2022

- To oczywiste, że przy takiej skali pomocy, którą udzielamy, pomoc zewnętrzna jest nam potrzebna. W tej chwili korzystamy wyłącznie ze środków krajowych (...) Mamy różne deklaracje dotyczące wsparcia z UE, z agend ONZ-owskich czy też np. USA.

Marcin Zwolski, fot. Monika Kalicka

dr Marcin Zwolski

kierownik działu naukowego Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
26.04.2022

Matty Cash skradł serca polskich kibiców nie tylko swoimi umiejętnościami, ale też charakterem i sposobem bycia - jego przodkowie pochodzą z Podlasia.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
26.04.2022

"Raty kredytów zależą od stóp procentowych i sytuacji na rynku finansowym. Na razie nie wiadomo, o ile mogą spaść, ale jeśli rozwiązania rządu wejdą w życie, to myślę, że może być to w przedziale od 300 do 500 zł mniej" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

Roman Kaleta, źródło: malow.com.pl

Roman Kaleta

prezes firmy Malow
25.04.2022

"Kilka budynków w odległości kilkuset metrów jest zburzonych, ale nasza fabryka do tej pory nie ma żadnego uszkodzenia wojennego" - mówi prezes suwalskiej firmy Malow.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn

rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych
22.04.2022

- Pokazywanie, że przyjmowanie Ukraińców w Polsce prowadzi do dyskryminacji Polaków w ich własnym kraju albo że jest to proces, który może być groźny dla naszego państwa, to jest najważniejsza w tej chwili operacja dezinformacyjna prowadzona w języku polskim.


Jarosław Schabieński, fot. Tomasz Kubaszewski

dr Jarosław Schabieński

naczelnik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa białostockiego oddziału IPN
21.04.2022

"Nawiązania do ideologii komunistycznej w tej dzisiejszej sytuacji są bardzo wyraźne. Armia rosyjska nigdy się od tych korzeni nie oderwała, czuje się w naturalny sposób spadkobiercą Związku Sowieckiego, jest dumna z tamtej armii i niestety postępuje tak samo, czyli w sposób bardzo brutalny, dziki" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Jarosław Schabieński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
21.04.2022

"Już za niecały miesiąc nasze duże biegowe święto. Nareszcie te kilka tysięcy osób będzie mogło wspólnie stanąć na linii startu, tak jak w 2019 roku" - mówi Grzegorz Kuczyński.

Mariusz Sokołowski, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Sokołowski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku
21.04.2022

"Każdy z nauczycieli musi tak pracować, żeby zaspokoić potrzeby edukacyjne polskich dzieci, a jednocześnie nie zaniedbać dzieci z Ukrainy. Jest to wyzwanie, ale to jest do zrobienia" - mówi Mariusz Sokołowski.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk

prezes Fundacji Dom Białoruski w Warszawie
20.04.2022

"Białorusini pokazują i całemu światu, i Ukraińcom, że my jesteśmy po stronie ukraińskiej, że my rozumiemy, czym jest ukraińska niepodległość i to, że z terytorium Białorusi lecą rakiety to jest decyzja Łukaszenki, który nie jest uznawany za prezydenta białoruskiego" - ocenia Aleś Zarembiuk.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
19.04.2022

- Rosja nie jest i nigdy nie była kluczowym rynkiem zbytu dla przedsiębiorców z naszego województwa. Jesteśmy bardzo dobrym partnerem dla Litwy, jesteśmy kluczowym partnerem dla Niemiec i też dla Francji, dlatego trzeba to rozszerzać.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk

dyrektor łomżyńskiego WORD-u
19.04.2022

"Ostatnia podwyżka opłat nastąpiła w styczniu 2013 roku. (...) Związek Województw widząc sytuację przestawił stanowisko, w którym postuluje, by opłaty z tytułu przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy podnieść do kwoty, która jest w ustawie o kierujących pojazdami" - mówi Mirosław Oliferuk.


Łukasz Łapczyński

Łukasz Łapczyński

rzecznik Prokuratury Krajowej
15.04.2022

"Do tej pory przesłuchano blisko tysiąc osób. (...) Cały czas trwają czynności w związku ze śledztwem dotyczącym wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie. Mamy informacje o kolejnych potencjalnych świadkach, których należy przesłuchać. Jednak na razie tego nie robimy, bo osoby te nie otrząsnęły się jeszcze z traumy wojennej" - podkreśla Łukasz Łapczyński.

abp Józef Guzdek, fot. Monika Kalicka

abp Józef Guzdek

metropolita białostocki
15.04.2022

"Myślę, że te święta przyniosą takie otrzeźwienie, że wszystko jest potrzebne, że trzeba żyć na pewnym poziomie, ale nie zapominajmy o tym, że jesteśmy bytami przygodnymi" - mówi abp Józef Guzdek.

Anna Kietlińska, fot. Joanna Szubzda

Anna Kietlińska

prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenie Wspólnota Polska
14.04.2022

Od 1 września ze szkół w Grodnie i Wołkowysku zniknie język polski jako wykładowy - to w związku z nowelizacją kodeksu edukacji na Białorusi.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok