Radio Białystok | Gość | dr Maciej Białous [wideo] - socjolog z UwB

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z UwB

6.02.2019, 08:30, akt. 10:33

"Takich rzeczy nie powinno się robić, Urząd Marszałkowski to jest jednak kluczowa instytucja z punktu widzenia polityki regionalnej i wprowadzenie takich bardzo gwałtownych ruchów wydaje mi się nieodpowiedzialne".

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka
Maciej Białous, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Maciejem Białousem rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kolejne zawirowania w podlaskim sejmiku po rezygnacji dotychczasowego marszałka. Jeśli nie wycofa się z podjętej decyzji wówczas czekają nas ponowne wybory zarządu województwa. A to może nie być zbyt łatwe mimo posiadanej przez Zjednoczoną Prawicę większości w sejmiku. O tym z dr Maciejem Białousem z Uniwersytetu w Białymstoku rozmawia Lech Pilarski.



Lech Pilarski: Socjolodzy i politolodzy mają w województwie sporo do roboty. W naszym sejmiku zawsze się coś dzieje, bo od samego początku, jak tylko powstał, to jakieś problemy zawsze są.


dr Maciej Białous: Tak, to prawda. Chociaż ja bym życzył sobie i wszystkim mieszkańcom, żeby już przestało się może dziać.


Żeby wszystko w tempie było jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, inwestowanie pieniędzy i tak dalej i tak dalej.


Tak, ponieważ no niestety trzeba powiedzieć, że znowu przez tą decyzję wczorajszą, dosyć niespodziewaną, marszałka Kosickiego, my jako województwo stracimy trochę czasu. No bo teraz zaczną się właśnie wszystkie zawirowania związane z powoływaniem nowego zarządu, na co jest 3 miesiące. Jeżeli się nie uda - no to kolejne wybory, co...


...też ćwiczyliśmy.


Tak, aczkolwiek trudno jest naprawdę to sobie wyobrazić, szczególnie w roku wyborczym. Myślę, że to spowodowałoby naprawdę duży chaos w regionie.


Czy wierzy pan w tę decyzję osobistą czy w lojalność polityczną, czy coś się za tymi decyzjami personalnymi kryje.


Wydaje mi się, że nie wypada mi komentować tych powodów. Jeżeli marszałek Kosicki uznał, że to są sprawy osobiste to możemy przyjąć to roboczo, że tak było, natomiast nie zmienia to faktu, że jakiekolwiek powody nie stałyby za tą decyzją, no to ta decyzja wygląda na nie przygotowaną. To znaczy nie było gruntu pod nią, nie była sygnalizowana.


Nowy pełnomocnik PiS-u też był zaskoczony, co wydaje się dziwne.


Tak, więc takich rzeczy po prostu nie powinno się robić, moim zdaniem. Tym bardziej, umówmy się Urząd Marszałkowski to nie jest aquapark, to jest jednak kluczowa instytucja z punktu widzenia polityki regionalnej, rozwoju regionalnego, wprowadzanie takich bardzo gwałtownych ruchów, bez względu na powody, wydaje mi się nieodpowiedzialne. 


Gdybym był właścicielem aquaparku to bym się trochę zdenerwował, ze względu na to, że 2 mln litrów wody jak się wleje, to trzeba też długofalowo decyzje podejmować.


Tak, a tutaj mamy do czynienia z milionami złotych, euro.


I milionem mieszkańców województwa. Ja sobie tak koncypowałem, co mogło stać ewentualnie za decyzją marszałka Kosickiego i wyszło mi, że być może dojdzie do zmian w składzie zarządu, że może wykorzystał taką trochę operetkowa zagrywkę po to, żeby pewne osoby zmienić. Czy taka hipoteza może być uprawniona?


Być może, to znaczy tutaj tak naprawdę, jeśli chciałby pan poznać odpowiedź na to pytanie, to musiałby siedzieć tu polityk PiS-u, a nie ja.


Np. Artur Kosicki.


Na przykład. Natomiast wszystko wskazuje na to, że będą jakieś ruchy kadrowe w ogóle, jeżeli chodzi o polityków PiS-u, bo na pewno fakt, że Krzysztof Jurgiel nie jest już przewodniczącym regionalnych struktur nie jest przypadkiem, że te dwie rzeczy się złożyły. 

No i biorąc pod uwagę to, że nadchodzi wielkimi krokami czas też układania list wyborczych i to, kto będzie decydować o kształcie tych list wyborczych, no to różnego rodzaju przesilenia na pewno teraz będą się w łonie Zjednoczonej Prawicy odbywać.


Tym bardziej, że województwo podzielone było, bo mieliśmy strefy wpływu Krzysztofa Jurgiela, mamy strefę wpływów Jarosława Zielińskiego. No i wydawało się, że taka postać z boku trochę oliwy do tego wyborczego ognia doleje, ale tu się okazuje, że nie udało się.


Aczkolwiek jeszcze zobaczmy jak będzie rozwijać się sytuacja, bo wydaje mi się, że to pewne trzęsienie ziemi, które mieliśmy wczoraj, to nie jest jakby ostatni rozdział.


Początek filmu a'la Hitchcock?


Raczej początek właśnie, ponieważ mamy też wcześniej jeszcze wybory do europarlamentu, mówi się coraz głośniej o tym, że właśnie Krzysztof Jurgiel będzie tą osobą, która będzie startować i z jednej strony pewnie ma spore szanse na wejście, ale też wydaje mi się, że byłoby to pewnym takim odstawieniem na boczny tor też już ostatecznym tego polityka.


Swoista polityczna emerytura.


Tak, więc tutaj powstaje pewna próżnia, którą trzeba będzie w jaki sposób wypełnić. No i tutaj już jest głowa w tym polityków PiS-u, jak tą układankę rozwiązać. 


Tym bardziej, że trzeba będzie jednak wybrać nowy zarząd. Czy może być taka sytuacja, że Artur Kosicki wycofa się z tej decyzji, no bo nadal jednak zostaje radnym, jest przecież szefem struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości i gdyby uparł się przy tej swojej decyzji, no to jego życie polityczne jest trochę zagrożone, kariera polityczna - to ładniejsze słowo.


Tak, więc oczywiście z formalnego punktu widzenia może wycofać tą decyzję, dopóki ta sprawa nie stanęła w sejmiku województwa, natomiast pytanie brzmi moim zdaniem przede wszystkim - jakie plany polityczne wobec siebie ma Artur Kosicki, bo wiadomo, że jego rezygnacja stawia pod znakiem zapytania jego karierę, ale z drugiej strony takie hamletyzowanie, czy teraz takie nowe modne wchodzi słowo - "brexitowanie".


I to twarde.


I takie jego brexitowanie, zmiany zdania też nie będą świadczyły dobrze o nim, jako o polityku, który powinien wykazywać się odpowiedzialnością za to co robi, jakąś konsekwencją. Tak więc wydaje mi się, że dla niego też jest to jakiś taki moment przesilenia, natomiast nie wiemy tego jak on widzi swoją przyszłość.


Czy w tle mogą być przejścia, czyli na przykład zmiana tej koalicji rządzącej w sejmiku, no bo to dwie osoby, trzy osoby i mamy już nowy układ polityczny w sejmiku. Czy w tle mogą być tego rodzaju roszady?


Wszystko jest możliwe, też przykład innych województw pokazał, że takie pojedyncze przejścia i zmiany większości przez to są możliwe. No wiadomo już i od jesieni tak naprawdę było wiadomo, że radni sejmiku byli dosyć niesubordynowani wobec PiS-u, tam jest ta słynna sprawa wyboru Karola Pileckiego na przewodniczącego sejmiku. Tak więc widać, że jestem pewien potencjał.


Dziura się już wykonała w tym prawicowym murze w sejmiku.


Tak, na pewno tam są jakieś bardzo mocne tarcia wewnętrzne, więc być może, wydawałoby się to racjonalne z punktu widzenia opozycji, żeby próbowano wyciągnąć teraz może jakieś najsłabsze ogniwo z tej większości, no ale trudno powiedzieć, myślę że PiS też doskonale wie jak ważna jest to instytucja, szczególnie w roku wyborczym nie może sobie pozwolić na utratę tej większości, więc myślę, że jest to możliwe, ale mało prawdopodobne z mojej perspektywy.


Także sporo się dzieje, czekamy do 18 lutego, być może wtedy podczas obrad sejmiku wiele rzeczy się wyjaśni. 


Miejmy nadzieję, że wyjaśni się na pewno.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
NIETEATR ŻYCIORYS - Wojciech Wysocki | monodram poetycki

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
OiFP DVOŘÁK, STABAT MATER

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.


Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.

fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.

Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
6.03.2024

- Likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie dotyczy oczywiście likwidacji walki z korupcją. Projekt zakłada, że powstanie coś na wzór Centralnego Biura Śledczego w policji, pod roboczą nazwą Centralnego Biura Zwalczania Korupcji - mówi Jacek Dobrzyński.


Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Marcin Gliński

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
5.03.2024

"Wybory samorządowe mają swoją specyfikę. Ludzie są zazwyczaj zmęczeni tą polityką dużą, ogólnopolską, więc chcą usłyszeć, co dla poszczególnych miast czy poszczególnych gmin mają do zaproponowania kandydaci i kandydatki" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Krokos-Janczyło [wideo]

podlaska kurator oświaty
4.03.2024

- Uważam, że szkoła bez prac domowych jest przyszłością. Jako wieloletni nauczyciel obserwowałam, że praca domowa stawała się problematyczna, dlatego że dzieciaki, wracając ze szkoły często po 8 godz., musiały jeszcze siedzieć 4-5 godz. nad lekcjami - mówi kurator.

Jacek Protas, fot. Joanna Szubzda

Jacek Protas [wideo]

wiceminister funduszy i polityki regionalnej Polski
1.03.2024

- Koncentrujemy wsparcie na gminach i powiatach przygranicznych, bo to one dzisiaj tego wsparcia najbardziej potrzebują. Skupiamy się na tych przedsięwzięciach, które z programów europejskich nie mają szansy dofinansowania - mówi Jacek Protas.


Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.


Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.

mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.

prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.


dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.

Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.


Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.


Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok