Radio Białystok | Gość | Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot

trener Jagiellonii Białystok

2.05.2019, 08:30, akt. 00:37

"Poziom motywacji jest duży, ale nie ma mowy o jakimś stresie, że sparaliżuje nas stawka tego spotkania. (...) Wierzymy w to, że przyjedziemy do Białegostoku z pucharem" - mówi Ireneusz Mamrot.

Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda
Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda

Z Ireneuszem Mamrotem rozmawia Marek Marek Gąsiorowski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Taki mecz zdarza się raz na wiele lat i na długo zapada w pamięć. Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie Jagiellonia zagra w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Przed żółto-czerwonymi i ich trenerem otwiera się szansa, by trafić do jagiellońskiej galerii sław. 

Z trenerem Jagiellonii Białystok - Ireneuszem Mamrotem - rozmawia Marek Marek Gąsiorowski. Najważniejszy mecz w sezonie - Jagiellonia walczy na Narodowym o Puchar PolskiMarek Gąsiorowski: Do tej pory, przed finałem Pucharu Polski, hasło "Puchar Polski" - z czym się panu kojarzyło?


Ireneusz Mamrot: W ostatnich latach na pewno ze Stadionem Narodowym, jak każdemu. Myślę, że tutaj PZPN podniósł bardzo mocno rangę Pucharu poprzez ten finał na Narodowym, aczkolwiek wiadomo, że do tej pory mogłem oglądać tylko w telewizji, a teraz jest mi dane prowadzić zespół, więc jest to bardzo duża nobilitacja dla mnie, nie tylko dla piłkarzy, dla kibiców. Dla każdego to jest duże przeżycie, że możemy zagrać na tym stadionie, ale przede wszystkim celem jest wygranie meczu, żeby zdobyć ten puchar. To jest ogromny sukces dla klubu, a dwa, to jest też przepustka do europejskich pucharów.


Osobiście, jako trener, jako zawodnik, bo jak to się mówi: "Puchar Polski to puchar tysiąca drużyn" gdzieś pan w tych rozgrywkach jakoś zaistniał. Coś zapadło panu szczególnie w pamięć, jako zawodnikowi, jako trenerowi?


Wiadomo, że jak się gra jako zawodnik, a gra się w niższych ligach, tak jak ja grałem, to są głównie mecze z zespołami z wyższej ligi. Tak samo jako trener - pamiętam jak w Głogowie prowadziłem zespół w drugiej lidze i graliśmy z Lechem Poznań, który wtedy był bardzo wysoko w tabeli, był chyba liderem tabeli przyjeżdżając do nas, pamiętam mecze z Jagiellonią Białystok, czy Zawiszą Bydgoszcz. Te drużyny przyjeżdżały takie mocne, zainteresowanie kibiców było większe i dla nas to było większe przeżycie...


I łatwiej trenerowi było, bo nie trzeba było mobilizować piłkarzy...


Wiem, że jak ktoś mi mówi, że graliśmy większość meczów z drużynami z niższych lig, to ja wiem jak to smakuje i wiem jak jest ciężko, bo połowa drużyn połamała sobie zęby w tej edycji na zespołach z niższych lig, bo to są dla nich mecze sezonów. Cenimy te zwycięstwa i cenimy to, że jedziemy na Narodowy. 


Droga do finału nie była tak naprawdę łatwa. Te wszystkie zwycięstwa trzeba było wydrzeć, więc satysfakcja z tego, że jest taki mecz, jest ogromna, ale i mobilizacja przed meczem w sztabie szkoleniowym, w zespole, pewnie też.


Ten pierwszy mecz był dla nas bardzo trudny w Dzierżoniowie, gdzie mieliśmy sporo problemów personalnych wówczas, za kartki piłkarze pauzowali, nie wszyscy jeszcze mogli grać, kontuzje były i ten mecz był bardzo trudny. W końcu, na ostatnim meczu półfinałowym z Miedzią, gdzie w doliczonym czasie gry zapewniliśmy sobie zwycięstwo... to pokazuje jaką ciężką drogę przebyliśmy. Na pewno jest to motywacja duża i tak, podziały w sztabie, gdzie jechaliśmy obserwować na żywo Lechię Gdańsk do Gdańska mecz z Legią, oczywiście jest też kilka spotkań na wideo, bo to też jest potrzebne. Tak samo widać po zawodnikach - w treningu jest zaangażowanie, nie było żartów, każdy chce grać, widać było, że kilku leżało... Zobaczymy jak będzie, ale widać, że przed takim meczem jednak jest wyższy poziom motywacji, nie ma co ukrywać, powinien być na każdym meczu taki sam, ale jednak tak nie jest.


Kibice na pewno wierzą w to, że Jagiellonia da z siebie wszystko w meczu z Lechią, ale po meczu z Zagłębiem jest lekki niepokój, bo nie było widać tej adrenaliny. Czy po prostu taki mecz wyszedł?


Naprawdę mocno analizujemy każde spotkanie i też każdy okres, w którym pracujemy. Proszę zwrócić uwagę, że my tych meczów mamy w całej ekstraklasie najwięcej rozegranych, łącznie z Pucharem Polski, w eliminacjach do Ligi Europy ze zgrupowań najwięcej mamy, bo nawet w sezonie teraz już wiosną byliśmy na trzech tygodniowych i prostu przyszedł taki dzień, w którym gorzej wyglądaliśmy fizycznie, nie każdy jest to w stanie zrozumieć, ale tak jest. Lepiej, że taka niedyspozycja przyszła w meczu z Lubinem, zawodnicy się z regenerowali, także na pewno zabrakło jednego dnia. Mieliśmy 2 bardzo ciężkie mecze z Lechem Poznań, gdzie bardzo dużą ilość kilometrów przejechaliśmy, i ten mecz na Cracovii naprawdę był dla nas bardzo energetyczny, te podróże swoje zrobiły, i to wszystko się odcisnęło. Uważam, że to jest taki mecz , że jeden i drugi zespół nie będzie mówił o żadnym zmęczeniu. Adrenalina, poziom motywacji jest najwyższy. Tymi spotkaniami wcześniej pokazaliśmy, że nasza dyspozycja poszła do góry, ja bym tutaj na ten ostatni mecz nie patrzył.


Podejście emocjonalne, bo wiadomo, że finał Pucharu Polski to nie jest taki mecz, jak 33., 34. czy 35. kolejka Ekstraklasy. Co tutaj w emocjach gra, jeśli chodzi o zespół, o pana? 


Wiadomo, że tutaj trzeba zachować nie tylko spokój, ale też odpowiednią motywację. Bardzo ważne jest żeby z tą motywacją nie przesadzić, tak jak pan wspomniał - to jest jeden mecz i zawsze można dorobić w następnym meczu. Także to nastawienie mentalne musi być optymalne, że chcemy wygrać. Ten poziom motywacji jest duży, ale też nie ma mowy tutaj o jakimś stresie, że sparaliżuje nas stawka tego spotkania. Myślę, że tak nie będzie. Jedziemy zrobić wszystko, żeby wygrać mecz, przeciwnik ma takie same plany, natomiast wiadomo, że my bardzo chcemy i wiemy, że ta gdzieś tam oczekiwania były inne, potrzebowaliśmy czasu... Wierzymy w to, że przyjedziemy do Białegostoku z pucharem.


Wiadomo, że trenerzy o zespole przeciwnika nie lubią opowiadać, ale to co ostatnio zdarzyło się w Gdańsku - duże kontrowersje, dużo emocji, też dosyć napięty kalendarz gier Lechii, o wiele większa presja, niż w przypadku Jagiellonii... to wszystko powinno działać na korzyść Jagiellonii, czy to kompletnie przy takim meczu nie ma żadnego znaczenia?


Nie wiem dlaczego presja ma być większa dla Lechii. Wydaje mi się, że presja jest podobnie rozłożona na oba zespoły.


Lechia mówi o presji w lidze. 


Myślę, że tutaj ten mecz z Legią był bardzo ważny dla nich i oni też jednak są jeszcze w tej walce o mistrzostwo Polski i muszą na pewno tutaj pilnować, ale z drugiej strony - jeżeli nam się nie powiedzie w Pucharze, też musimy ligi pilnować, żeby pograć o czwarte miejsce, bo jednak cel jest. Boisko jest równe i to jest ważne, że my i Legia mamy tych meczów praktycznie tyle samo.


Wiadomo jak Lechia gra, wiadomo, że to bardzo solidna drużyna w obronie, bardzo wyrachowana. Jagiellonia jeśli jest w dyspozycji, też w obronie i ataku jest niezła... Gdzie ten mecz tak naprawdę się rozegra? W głowach, na boisku, w środkowej strefie, w obronie, w defensywie, na ławce, na trybunach?


To jest taki mecz, w którym kto popełni mniej błędów to wygra. Mimo wszystko każdy będzie chciał gdzieś tam na swoich warunkach rozegrać to spotkanie, jednak tak jak pan wspomniał - Lechia jest drużyną, która gra bardzo wychowany futbol, bardzo zdyscyplinowany taktycznie. Tutaj ta koncentracja, jeśli chodzi o nasz zespół, będzie odgrywała kluczową rolę, żebyśmy nie dopuszczali do sytuacji, bo ich dużym atutem jest to, że nie potrzebują wielu sytuacji żeby zamienić to na bramkę i tutaj jest bardzo ważna nasza koncentracja.


Czy trener Ireneusz Mamrot przed takimi ważnymi meczami miewa prorocze sny?


Nie, nie, nie...


A przesądny trener jest?


Nie, nie...


W tych samych skarpetkach na mecz?


Nie, nie, nie...


... goli się trener przed każdym meczem?


... przed każdym meczem. Nie podchodzę, żeby się nie golić... czy prawą nogą wchodzić na boisko... Jedyny mój przesąd od wielu lat, to jest gwizdek sędziego - kiedy rozlega się w szatni, to ostatni wychodzę i to jest jedyna rzecz, którą robię. Spotkanie Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk będziemy transmitować na naszej antenie. Mecz rozpocznie się o 16:00, a spotkanie komentuje Jerzy Kułakowski.

| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
28.10.2020

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
27.10.2020

- W Podlaskiem nie wszystkie szpitale mają uruchomione pełne moce (...) Nie wszystkie łóżka, które są dedykowane Covid-19, są na to przeznaczane. To jest też w dużej mierze wynik braków kadrowych - mówi prof. Flisiak.

Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.


Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.

kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.


Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
21.10.2020

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
20.10.2020

"W pierwszej kolejności myślimy o szpitalu polowym w Białymstoku. Nie chcę zdradzać konkretnej lokalizacji" - mówi wojewoda.


Marcin Kozłowski, fot. Monika Kalicka

Marcin Kozłowski

szef muzyczny Polskiego Radia Białystok
19.10.2020

Polskie Radio Białystok organizuje kolejną edycję konkursu Niebieski Mikrofon. - Chcemy jeszcze bardziej pomóc w promocji muzykom z naszego regionu - podkreśla dziennikarz Marcin Kozłowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
19.10.2020

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.

nadinspektor Robert Szewc, fot. Marek Krupa/ podlaska.policja.gov.pl

nadinsp. Robert Szewc

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku
17.10.2020

Blisko połowa województwa podlaskiego została objęta tzw. strefą czerwoną w związku z epidemią koronawirusa. To oznacza poważne ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji.


prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB
16.10.2020

"Jest pewna bezwładność w tych zakażeniach. Myślę, że najbliższe dni nie pokażą nam jakiejś poprawy, ale jeżeli zaczniemy rzeczywiście restrykcyjnie przestrzegać zasad, to co najmniej po tygodniu powinniśmy widzieć, że powinna być czy stabilizacja, czy dużo wolniejszy przyrost nowych przypadków" - mówi prof. Zajkowska.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
15.10.2020

"To policjant będący na miejscu ocenia sytuację i decyduje jaką formę reakcji na wykroczenie podejmie. Może to być pouczenie, zwrócenie uwagi, mandat, a jeśli będzie to rażące złamanie prawa - nawet wniosek skierowany do sądu" - wyjaśnia podinsp. Tomasz Krupa.

Jolanta Wołągiewicz, fot. Joanna Szubzda

Jolanta Wołągiewicz

ze Stowarzyszenia "Szukamy Polski" i Podlaskiej Redakcji Seniora
15.10.2020

- Należałoby zwrócić uwagę na prawidłowe noszenie maseczek, czyli zakrywanie ust i nosa, i dezynfekcję rąk. Przestrzeganie tego, egzekwowanie i uświadamianie ludzi jest chyba ważniejsze od dawania osobom starszym ram czasowych na zrobienie zakupów.


Zdzisław Babicz, foto: Monika Kalicka

Zdzisław Babicz

nauczyciel
14.10.2020

"W szkołach trzeba przeprowadzić badanie przesiewowe i wtedy podejmować decyzje odnośnie zajęć zdalnych" - sugeruje Zdzisław Babicz.

Joanna Torbé, źródło: archiwum prywatne

Joanna Torbé

z Business Center Club
13.10.2020

- Przedsiębiorcy żyją w tej chwili w dużej niepewności, co przekłada się też na kwestie zatrudnienia. Pracodawcy przyjmują do pracy z ostrożnością lub w ogóle, czasem są limity na tworzenie nowych etatów, a część firm pracowników zwalnia - mówi Joanna Torbé.

Zbigniew Bohdziewicz, foto: Monika Kalicka

Zbigniew Bohdziewicz

dyrektor podlaskiego oddziału PKO BP
13.10.2020

Pandemia koronawirusa, jak twierdzi wielu ekonomistów, wciąż negatywnie wpływa na naszą gospodarkę, niektóre branże mocno odczuwają skutki Covid-19. Jednak bardzo wiele firm notuje znaczący wzrost obrotów i zysków.


Adrian Chabowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Adrian Chabowski

prorektor do spraw kształcenia UMB
12.10.2020

Jako uczelnia medyczna zakazujemy naszym organizacjom studenckim jakichkolwiek imprez, nie rekomendujemy spotkań towarzyskich, apelujemy o rozsądek. Rozważamy też zmianę harmonogramu zajęć - mówi prof. Adrian Chabowski.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
9.10.2020

W pierwszej kolejności Straż Miejska będzie informować o nowych nakazach, m.in. o obowiązku noszenia maseczek na ulicach. - Kolejnym etapem jest egzekwowanie, ale myślę, że najpierw powinniśmy apelować i informować - podkreśla Przemysław Tuchliński.

foto: Monika Kalicka

Ewa Zgiet, Beata Galińska-Skok, Nadzieja Sołowiej

dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii, wojewódzki konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego
9.10.2020

Prawie miliard ludzi na świecie boryka się z różnego rodzaju zaburzeniam psychicznymi, co 40 sekund jedna osoba popełnia samobójstwo.


Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Leszczyński

prezes Podlaskiej Izby Rolniczej
8.10.2020

"To ustawa szkodliwa dla polskiego rolnictwa, ale kompromis jest możliwy" - mówi Grzegorz Leszczyński.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
7.10.2020

"Sytuacje bardzo lekceważącego podejścia ze strony osób niestosujących się do obostrzeń kończą się nawet tym, że policjanci sporządzają notatkę i wysyłają wniosek o ukaranie do sądu. Ale kiedy mówimy o roztargnieniu, policjant ma do dyspozycji takie środki jak np. pouczenie".

Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda

dr Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz

koordynatorka Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii
6.10.2020

W województwie podlaskim około 600 kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi. Z każdym rokiem tych przypadków jest więcej o przynajmniej 50. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą. Walki, która teraz - przez pandemię - jest jeszcze trudniejsza.


Adam Abramowicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Abramowicz

rzecznik małych i średnich przedsiębiorców
6.10.2020

"My proponujemy racjonalne podejście, żeby pobyt Białorusinów bez kwarantanny był ograniczony tylko do woj. podlaskiego i lubelskiego" - mówi Adam Abramowicz.

Zbigniew Nikitorowicz, fot. Barbara Sokolińska

Zbigniew Nikitorowicz

zastępca prezydenta Białegostoku
5.10.2020

- To od każdego człowieka zależy, czy przestrzega zasad związanych z koronawirusem. Lepiej dbać teraz, kiedy mamy więcej swobody, nie ma tylu ograniczeń, (...) żeby później nie było płaczu, że mamy wysoki wskaźnik zachorowań.

prof. Elżbieta Smułkowa, fot. PRB

prof. Elżbieta Smułkowa

pierwsza ambasador RP w Mińsku w latach 1992-1995
2.10.2020

Tak wielka skala protestów na Białorusi przeciwko fałszerstwom wyborczym Aleksandra Łukaszenki jeszcze przed wyborami była nie do przewidzenia.


Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka

Jan Perkowski

starosta białostocki
2.10.2020

"Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała" - apeluje starosta.

fot. Monika Kalicka

Jakub Macewicz

z Centrum Psychoterapii Meandra w Białymstoku
1.10.2020

"W pewnym sensie temat wraca, ale myślę, że my będziemy jako społeczeństwo mniej reaktywni, mniej będziemy lękiem reagować, bo nie da się w wysokim poziomie lęku ciągle funkcjonować" - ocenia socjolog.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
30.09.2020

- Rozmawialiśmy już z ministrem spraw wewnętrznych, że musimy wzmóc egzekucję nakładanych zasad, szczególnie w strefach żółtych i czerwonych, ale nie tylko - mówi wiceminister Kraska.


Wojciech Winnik, fot. Tomasz Kubaszewski

Wojciech Winnik

prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki
29.09.2020

- Próbowaliśmy stworzyć siatkę kontaktów i szukaliśmy źródła, gdzie mogło dojść do zakażenia. Na tej liście znalazło się przeszło 300 osób - mówi Wojciech Winnik.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku, ekonomista
29.09.2020

- Poradziliśmy sobie z deficytem budżetowym trochę lepiej niż inne kraje europejskie. Z perspektywy tego, co mieliśmy w ostatnich latach w Polsce, jest gorzej, ale musiało tak być, bo kwestie epidemiczne wpłynęły na wszystkich. Z drugiej strony sytuacja jest na pewno dużo lepsza niż chociażby w południowej Europie czy w niektórych krajach Europy Zachodniej.

Włodzimierz Czarzasty, fot. Sylwia Krassowska

Włodzimierz Czarzasty

szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej
28.09.2020

Wyborów przedterminowych nie będzie, rządów mniejszościowych również. Zjednoczona Prawica podpisała porozumienie koalicyjne. Co to oznacza dla opozycji?


Paweł Buczko, fot. Joanna Szubzda

Paweł Buczko

p.o. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
28.09.2020

"Maseczki to nie kaganiec, takie są standardy światowe, takie są zalecenia WHO, GIS i ministra zdrowia. Na pewno jest to bardzo dobry element profilaktyki w obecnej sytuacji".

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
25.09.2020

"Chciałbym odwiedzić, bądź wysłuchać trosk, problemów wszystkich mieszkańców, radnych, wójtów z całego województwa podlaskiego" - mówi marszałek.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
24.09.2020

- Musimy przygotować się na kolejne odcinki tego serialu, pt. "Kryzys w obozie władzy" - ocenia socjolog.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok