Radio Białystok | Gość | Paweł Łatuszka [wideo] - były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym

8.05.2023, 08:25, akt. 08:54

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda
Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Pawłem Łatuszką rozmawia Michał Stepaniuk | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Codzienne zatrzymania, nawet za komentarze w internecie, perspektywa rozmieszczenia rosyjskiej broni jądrowej, a ostatnio także kolejne represje wobec polskiej mniejszości. Tak wygląda dziś sytuacja w Białorusi.

Reżim Aleksandra Łukaszenki szykanuje nie tylko swoich obywateli, ale przyłącza się też do działań Rosji wobec Ukraińców. Między innymi o tym z Pawłem Łatuszką rozmawia Michał Stepaniuk.


Michał Stepaniuk:  Tylko w tym roku 1000 dzieci z Ukrainy zostało przewiezionych na terytorium Białorusi. Informację tę ujawnił Narodowy Zarząd Antykryzysowy. Co wiemy o ukraińskich dzieciach znajdujących się na terenie Białorusi? Skąd Państwo macie te informacje?


Paweł Łatuszka: Narodowy Zarząd Antykryzysowy przygotował raport, na podstawie którego możemy wnioskować, że na dzień dzisiejszy reżim Łukaszenki i osobiście dyktator Łukaszenka popełnienia zbrodnie wojenne. Mamy informacje, że tylko w ubiegłym roku około 1500 ukraińskich dzieci zostało przewiezionych na terytorium Białorusi. Mamy dane, że nawet 1100 dzieci z Ukrainy będzie przywiezionych lub już przywieziono na terytorium Białorusi do końca maja bieżącego roku. W następnym półroczu ta liczba może być zwiększone jeszcze o 1000. Mamy ustalone już trzy miejsca, gdzie te dzieci przybywają. To są dwa ośrodki w obwodzie mińskim i jeden w obwodzie homelskim.

Oczywiście te zebrane informacje i materiały, a to są dziesiątki stron, będziemy przekazywali do prokuratora międzynarodowego trybunału w Hadze. Już raport ten został złożony deputowanym ukraińskich, Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy i już na podstawie naszych danych zgromadzenie to w swojej rezolucji bardzo dokładnie określiło rolę Łukaszenki w deportacji dzieci z Ukrainy. Rada Najwyższa kilka dni temu też podjęła uchwałę, w której wprowadziła zmiany do poprzedniej treści o tym, że Łukaszenko odpowiada za deportacje dzieci z Ukrainy.

Będziemy dalej szli tą drogą, ale naszym celem jest wydanie listu gończego za Łukaszenką.


Rozpoczyna pan wizytę w Strasburgu. O tym chce pan rozmawiać, przekonywać do podjęcia konkretnych kroków wobec dyktatora Łukaszenki?


Nie tylko w Parlamencie Europejskim, a przede wszystkim w Radzie Europy. Bo Rada Europy to organizacja, które teraz jest liderem, żeby doprowadzić do zaprzestania tych zbrodni wojennych, doprowadzić do ujawnienia jak największej liczby faktów związanych z deportacją sierot z Ukrainy na terytorium Białorusi i Rosji.

Będę miał spotkanie w sekretariacie Rady Europy z kierownictwem. Będę miał spotkania z ambasadorami akredytowanym w Radzie Europejskiej, polskimi, ukraińskimi i zachodnimi ambasadorami w Parlamencie Europejskim. Będę przedstawiał właśnie ten wstępny raport, który już został przekazany naszym partnerom, również amerykańskim. Przygotowujemy oczywiście nasze stanowisko, żeby zostało ono uwzględnione podczas najbliższego szczytu głów państw i rządów Rady Europy, który się odbędzie w Reykjavíku w dniach 16-17 maja bieżącego roku.

Rozmawiałem w tym tygodniu z panem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, z ministrem w Kancelarii Prezydenta Marcinem Przydaczem. Mówiłem również o tych faktach. Przekazaliśmy te informacje dla polskiego MSZ. Także mamy nadzieję, że również ze wsparciem Polski, w tę rezolucją, która będzie uchwalona w Reykjavíku, będzie wpisana konkretna odpowiedzialność i rola Łukaszenki w tych zbrodniach wojennych.


Kiedy ostatnio rozmawialiśmy na antenie Polskiego Radia Białystok, przytoczył pan przykład polityka z nieodległych od Mińska Czech, który bagatelizował sytuację w Białorusi. Nie ma obawy, że taka postawa będzie dalej reprezentowana przez zachodnich polityków?


Są takie przykłady. Niestety możemy mówić, że przez 11 miesięcy Unia Europejska nie podejmuje żadnej decyzji co do restrykcji w stosunku do reżimu Łukaszenki. Kiedy rozmawialiśmy, przeczytałem o zatrzymaniu czterech dziennikarzy radiowych. To się dzieje każdego dnia. Nie wiemy, gdzie się znajduje Mikołaj Statkiewicz, o którym już od ponad 80 dni nie ma żadnych informacji. Wiktor Babaryka ostatnio został ranny i przewieziony do szpitala.

Tortury, kalectwo, zatrzymania, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Ja pytam naszych partnerów europejskich, co się powinno jeszcze wydarzyć na terytorium Białorusi, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi?

Wiem, że lobbyści w niektórych krajach niestety lobbują za tym, żeby nawet zmniejszyć sankcje wobec reżimu Łukaszenki. Jak można zmniejszyć sankcje wobec reżimu, który dalej uczestniczy w wojnie przeciwko Ukrainie, cały czas stwarza zagrożenie agresją na Ukrainę, torturuje białoruski naród? I ktoś wnioskuje o to, żeby znieść część sankcji dla Łukaszenki?! Przepraszam, czy tak naprawdę wygląda polityka?


Kiedy uzna pan swoją wizytę w Strasburgu za udaną? Czy nie spotkamy się za miesiąc i nie okaże się, że poklepano pana po plecach, powiedziano, że pomożemy i wszystko wróci do tak zwanej normy?


Póki co nasza walka w tej konkretnej sytuacji - odpowiedzialności Łukaszenki za zbrodnie wojenne - wygląda na 3:0 na naszą korzyść. Wygrywamy pierwsze. Po pierwsze, jest rezolucja Parlamentarnego Zgromadzenia Rady Europy. Po drugie, uchwałę przyjęła Rada Najwyższa Ukrainy. Po trzecie, jest sprawozdanie, gdzie dokładnie opisano rolę Łukaszenki i jego reżimu.

I jeszcze walczymy o to, by w ramach szczytu w Reykjavíku została podjęta uchwała, gdzie też będzie opisana rola Łukaszenki. I żeby prokurator Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze zainteresował się naszymi danymi i wszczął śledztwo, którego wynikiem będzie list gończy.


Wspominał pan wydarzenia na Białorusi, kolejne represje. Jak podaje portal Polskieradio.pl, reżim Aleksandra Łukaszenki przykręca śrubę również swoim obywatelom narodowości polskiej. W Lidzie tamtejsza administracja ma zmuszać urzędników do zrzeczenia się Karty Polaka. To odgórne polecenie z Mińska czy może lokalni urzędnicy chcieli się wykazać?


Informowaliśmy również Warszawę o tym, że został opracowany specjalny program antypolski, który jest realizowany na terytorium Białorusi. Jest on realizowany tak w interesach Rosji, jak i w interesach reżimu Łukaszenki. Antypolska propaganda, niszczenie cmentarzy polskich, miejsc historycznych związanych z Polską, zamknięcie szkół polskich, ale również litewskich. Ostatnio o tym też było głośno. I oczywiście sankcje, restrykcje za to, że posiadasz Kartę Polaka.

To wszystko jest w ramach tego scenariusza, który osobiście zatwierdził dyktator Łukaszenka. On zawsze był absolutnie antypolsko wychowany i zmienić jego poglądów nie można. Można utargować z nim coś, ale strategicznie on nie zmieni swojej postawy co do Polski.


W kontekście tego, co pan powiedział, czego możemy oczekiwać 26 maja? Tego dnia będzie rozpatrywana apelacja Andrzeja Poczobuta od wyroku. Przypomnijmy, dostał 8 lat kolonii karnej.


Andrzej Poczobut jest bohaterem Polski, jest bohaterem narodu białoruskiego. Dla reżimu z nim jest ciężko walczyć, bo on nie prosi o łaskę, nie wnioskuje o łaskę Łukaszenki. On się nie zgadza z tymi wyrokami.

Mamy nadzieję, że Andrzej Poczobut wyjdzie. Czy Łukaszenka zrobi ten krok? Oczywiście presja na niego jest ogromna. Polska zamknęła kilka przejść granicznych. Łukaszenka stoi na jednym kolanie. Czy podejmie tę decyzję? Znając jego charakter, niestety nie jestem optymistą, ale mam nadzieję, wierzę, że Andrzej Poczobut będzie szybko na wolności.

Ale wszystkich więźniów politycznych powinniśmy wyzwolić, a to możemy zrobić tylko wspólnie - Białorusini przy wsparciu Polski, która bardzo mocno nam pomaga, Litwy i Unii Europejskiej.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok