Radio Białystok | Gość | Marek Konkolewski [wideo] - były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego

22.05.2023, 08:10, akt. 15:38

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne
Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne


0:00
0:00
Z Markiem Konkolewskim rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zmiana sposobu naliczania punktów karnych, zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. W ostatnich kilku tygodniach kierowcy wiele razy słyszeli o modyfikacjach przepisów. Czy dzięki temu będzie bezpieczniej? O tym z byłym policjantem z Komendy Głównej Policji, byłym pracownikiem Inspektoratu Transportu Drogowego, ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego - Markiem Konkolewskim - rozmawia Paweł Wądołowski. 



Paweł Wądołowski: Ostatnio bardzo dużo zmian zasad przepisów dotyczących poruszania się po drogach. Zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych, powrót do starego systemu punktowego. Która z tych zmian jest według pana najważniejsza? 



Marek Konkolewski: A która dla pana? Słyszałem, że jeździ pan samochodem, motocyklem. 



Bardzo podoba mi się zmiana dotycząca samochodów ciężarowych na drogach ekspresowych, ale ten powrót do starego systemu punktowego też jest kuszący.



Nie będzie wyścigów żółwi, nie będzie wyprzedzania przez 2-3 kilometry przez kilka minut. Bardzo dobra zmiana, w dobrym kierunku. Popieram z całego serca. Natomiast dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest powrót do przeszłości, do normalności, do starego systemu, punktów karnych. Proszę zauważyć, że w Polsce punkty karne obowiązują od 1993 roku. Prekursorem systemu punktów karnych były Niemcy, które wprowadziły ten system w 1970. 

I tu pana zaskoczę - byliśmy drugim państwem, które wprowadziło po Niemczech system punktowy. Na początku było tzw. oczko - 21 punktów karnych. Potem nastąpiła kolejna rewolucyjna zmiana. Oczko zostało zastąpione przez 24 punkty karne. I trzecia zmiana, która nastąpiła 17 września, najbardziej drastyczna, a więc zwiększył się zakres punktowania za poszczególne naruszenia od 1 do 15, ale punkty obowiązywały w ewidencji przez 2 lata, pod warunkiem że zapłaciłeś mandat karny. Jeżeli tego mandatu karnego nie zapłaciłeś, bądź też nie było jeszcze prawomocnego rozstrzygnięcia sądu, to ten czas był przesuwany. Więc panie redaktorze, minęło kilka miesięcy i resort infrastruktury wycofał się z tych przepisów prawa. Tak jak wcześniej powiedziałem, wracamy do normalności.



Dlaczego uważa pan, że do normalności? Statystyki mówią, że poziom bezpieczeństwa wzrósł w związku z tymi drakońskimi karami.



Poziom bezpieczeństwa poprawia się już od praktycznie 10 lat. Z roku na rok poprawia się stan bezpieczeństwa na polskich drogach. Powiedziałbym bardziej prowokacyjnie - to dlaczego niespełna dwa lata temu podwyższono w sposób drakoński mandaty karne, wywrócono system punktów karnych, skoro rok 2022-2021 to są jedne z najlepszych lat pod względem bezpieczeństwa w historii dynamicznego rozwoju polskiej motoryzacji. Gwałtownie poprawiły się statystyki wypadkowości na korzyść, a tutaj taki prezent w postaci mandatów karnych, które zostały zrewolucjonizowane, bo najwyższa grzywna to 5 tys. złotych, a jeżeli chodzi o sprawy, które trafiają do sądu, to nawet do 30 tys. zł. Ja kibicuję za tą zmianą i wierzę w to, że pan prezydent podpisze tę ustawę. Wrócimy do starego, dobrze znanego, sprawdzonego systemu punktów karnych.



Wrócę do tego pytania. Skoro zmalała liczba wypadków, liczba zdarzeń, to nie lepiej było utrzymać? Pomijam już te kwestie finansowe, o których rozmawiamy, że każdy z nas, kiedy będzie zatrzymany, będzie chciał powrotu starego systemu, ale co zmieni powrót do starego systemu punktowego? W czym on pomoże? 



Zmieni się to, że osoba, która okazjonalnie popełni wykroczenie, otrzyma np. 12 punktów karnych za telefon komórkowy i wie, że nie może otrzymać kolejnych 13, bo będzie miała łącznie wtedy 25 i będzie musiała zdawać egzamin na prawo jazdy - test, jazdę na placu manewrowym, jazdę w ruchu drogowym. Ci, którzy będą chcieli mieć czyste konto, będą mogli zapisać się na kurs reedukacyjny do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i raz na pół roku odpisać sześć punktów karnych, jak kiedyś. Myślę, że w tej chwili resort infrastruktury odrobi lekcję. Toczą się prace nad zrębami, ramami tego kursu doszkalającego. Gdybym mógł coś zaproponować urzędnikom resortu infrastruktury, to to, żeby ten kurs, który będzie odbywał się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, kończył się egzaminem wewnętrznym, żeby sprawdzić, zweryfikować treści zdobyte na tym kursie w WORD-zie, żeby na ten kurs nie trafiały te same osoby. 



Już teraz nie będzie go można robić online. To też jest bardzo ważna zmiana.



Szczerze? To była taka prowizorka, taka fastryga. Mnie się to bardzo nie podobało. Wracamy do starych, sprawdzonych, dobrych wzorców. Punkty karne będą obowiązywać w ewidencji przez rok, pod warunkiem że zapłacisz mandat karny, będziesz mógł skorzystać z koła ratunkowego w postaci kursów reedukacyjnych, a więc raz na pół roku będę mógł sobie odpisać 6 punktów karnych. Jedna bardzo ważna rzecz - jeżeli ktoś ma we własnym kodzie DNA, w genach zapisane, że jeździ szybko, brawurowo, jest mądrzejszy od przepisów ruchu drogowego - jest recydywistą, piratem, ma w nosie te przepisy, to, nawet jeżeli nastąpi ta zmiana, to nic mu to nie pomoże. Żadne koło ratunkowe w postaci kursów reedukacyjnych. 

Powiem krótko - rozmowa przez telefon komórkowy to 12 punktów karnych. Czyli w ciągu roku, jeżeli wpadniesz dwa razy za komórkę i raz przekroczysz prędkość o 2,3 km/h jest już po dokumencie, a więc muszę zdawać egzamin sprawdzający w WORD-zie, test, plac manewrowy, jazda w ruchu drogowym. Znakomita większość z nas to ludzie prawi, uczciwi, którzy czasami popełnią jakieś naruszenie, ale dla takiego komfortu psychicznego warto zapisać się wtedy na taki kurs, anulować, odpisać sobie te punkty karne, żeby mieć czyste konto. 

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Dlaczego wracamy do starego, sprawdzonego systemu? Kilkanaście lat temu głośny był temat handlu punktami karnymi. Ogłoszenia w internecie rosły jak grzyby po deszczu. Potem nagle to wszystko ucichło i teraz, jak zostały zlikwidowane kursy reedukacyjne, za naruszenia przypisano zdecydowanie większą ilość punktów karnych. Punkty obowiązywały w ewidencji przez co najmniej dwa lata, pod warunkiem że zapłacisz mandat karny. To ci, którzy próbują handlować punktami karnymi, znów się ożywili. Ta hydra znów wysuwała łeb do góry. 



Zawsze znajdzie się jakiś sposób na sposób.



I przez to, że nastąpi ta zmiana, wracamy do starego, dobrego, sprawdzonego systemu, ten proceder zostanie ograniczony. Ja biję brawo na stojąco, wielki szacunek dla posła Polaczka, którego bardzo szanuję, były minister transportu. Wielki szacunek dla resortu infrastruktury, że naprawdę zdobył się na wielką odwagę, pomimo licznej krytyki. Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. Nie posypią się statystyki wypadków drogowych. To, że wejdzie w życie ta zmiana i wrócimy do starego, powtarzam - sprawdzonego systemu punktów karnych, statystyki będą się poprawiać. Jest to stały trend i z tej drogi już nie zejdziemy. 



Czy ta zmiana zasad wyprzedzania samochodów ciężarowych przez ciężarowe to jest dobry pomysł?



Oczywiście, nie będzie wyścigów słoni, nie będzie irytacji kierowców samochodów osobowych. Proszę zauważyć, że manewr wyprzedzania jest najtrudniejszym manewrem, jaki wykonujemy w ruchu drogowym, zwłaszcza na drogach ekspresowych, na autostradach, gdzie kierowcy rozwijają bardzo duże prędkości. Jest to dobry krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - przed nami jeszcze wizja konfiskaty pojazdów pijanym kierowcom. To jest też naprawdę ważny oręż, który będą stosowały sądy powszechne w walce z plagą nietrzeźwości na polskich drogach. 

Zakończmy to pozytywnie - jest zdecydowanie lepiej. Jak ja zaczynałem swoją służbę, na polskich drogach zarejestrowanych było niespełna 10 milionów pojazdów, a ginęło prawie osiem tysięcy ludzi. W tej chwili mamy prawie 40 milionów zarejestrowanych pojazdów silnikowych, a liczbę ofiar zabitych udało się zminimalizować do poziomu 1800. 

To jest historyczny sukces nas wszystkich. Pana, mojej skromnej osoby, pieszych, pasażerów, kierowców. Jest nas znakomita większość, a rzucają się czarne owce, które czasami powodują tragiczne w skutkach wypadki drogowe, ale tych czarnych owiec jest coraz mniej. Życzę wszystkim słuchaczom Radia Białystok zawsze szerokiej, bezpiecznej drogi, żebyście, drodzy państwo, na swojej drodze napotykali jak najmniej piratów drogowych.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok