Radio Białystok | Gość | Rafał Grzyb [wideo] - drugi trener Jagiellonii Białystok

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok

20.05.2024, 07:35, akt. 10:07

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska
Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Rafałem Grzybem rozmawia Marcin Mazewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Walka o tytuł piłkarskiego mistrza Polski wciąż nierozstrzygnięta. To gwarantuje wielkie emocje w ostatniej kolejce. Pretendentów do tytułu jest dwóch - Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław.

W lepszej sytuacji - ze względu na korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań - jest drużyna z Białegostoku, ale musi postawić kropkę nad i w ostatnim meczu przeciwko Warcie Poznań. 

Czy żółto-czerwoni są gotowi, by sięgnąć po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski? M.in. o to Marcin Mazewski pytał Rafała Grzyba - drugiego trenera Jagiellonii.

Marcin Mazewski: Znamy brązowego medalistę mistrzostw Polski – to Legia Warszawa, ale przed tym weekendem mówiło się, była taka szansa, że będziemy znali całe podium i wówczas na Jagiellonię mówilibyśmy nie lider, a mistrz Polski. Wszystko to na początek „zepsuł” Śląsk Wrocław, który wygrał swój mecz z Radomiakiem i to już zamykało taki scenariusz, a Jagiellonia dopiero rzutem na taśmę uratowała remis z Piastem Gliwice. Im bliżej tego mistrzostwa, tym się wydaje może nie dalej, ale trudniej.


Rafał Grzyb: Czy trudniej? Zawsze trudniej. Wiadomo, że drużyny przeciwne nastawiają się już na takie drużyny jak my czy np. Śląsk Wrocław, które walczą cały czas o ten tytuł. Myślę, że w myśl zasady „bij mistrza” - oczywiście przyszłego w tym wypadku - jest adekwatna do tego, co dzieje się w tej chwili w naszej lidze. Jest mocno wyrównana, każdy z każdym jest w stanie wygrać.


Ale kamień z serca spadł po tej bramce Imaza?


To nie ma co ukrywać, oczywiście że tak. Ten status punktowy nad Śląskiem Wrocław pozwala na to, że w przypadku równej ilości punktów jesteśmy w stanie być na pierwszym miejscu i na szczęście to się udało.


Myślę, że morale zawodników spadłyby mocno, gdyby akurat tego remisu nie było i to Śląsk miałby ten punkcik przewagi.


Ale zawsze zostaje jeszcze jedna kolejka, w której można by było o czymkolwiek myśleć. Na chwilę obecną wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę.


W Gliwicach 2 000 kibiców, no to musi nieść. W sobotę tutaj, w Białymstoku to będzie cały żółto-czerwony stadion. To jest oczywiście wielki plus, wielki atut, ale ciężar presji na zawodnikach także ogromny z trybun.


Presji? Myślę, że to bardziej wsparcie, bo chyba każdy z tych kibiców, którzy pojawią się na stadionie będzie bardzo wspierał zawodników. A my jako sztab, jako zawodnicy temu będziemy chcieli sprostać. Presja będzie, bo z takiej perspektywy, jeżeli chodzi o pole position to jeszcze nie startowaliśmy - byliśmy blisko dwukrotnie, nie udało się. Teraz jesteśmy naprawdę blisko tego celu, ten cel jest mocno realny i dlatego ta presja będzie - zawsze jest, niezależnie od tego, w sporcie musi być presja - ale trzeba z tą presją żyć i sobie radzić.


No właśnie - Rafał Grzyb, piłkarz, zna doskonale tę sytuację, znajdował się w niej. Jak sobie z nią radzić, jak piłkarzom tłumaczyć, co zrobić? Nie da się oszukać głowy ani w tych dniach do meczu, ani podczas meczu, że to jest mecz o nic, że to jest mecz jak każdy inny - no bo nie jest.


No teraz już nie. W trakcie sezonu można było mówić, że liczy się każdy kolejny mecz. W tym wypadku też tak jest - ten mecz jest bardzo ważny. Myślę, że przede wszystkich w naszych głowach musi być spokój - tak do tej pory graliśmy, podchodziliśmy do każdego meczu zupełnie swobodnie i mam nadzieję, że w tym meczu też tak będzie, oczywiście z motywacją i determinacją do tego, żeby w tym meczu zwyciężyć. Ale na spokoju, bo bez tego może być ciężko.


Wszystkie mecze o tej samej porze - ja nie wierzę, że zawodnicy, którzy są na murawie nie interesują się, co dzieje się w meczu tego bezpośredniego przeciwnika w walce o tytuł. Docierają te informacje do zawodników na murawie, z trybun, ze sztabu właśnie? Jak to wygląda?


To znaczy bezpośrednio przed meczem nawet na rozgrzewce już spiker mówił o wyniku Śląska Wrocław, wychodząc na boisko już wiedzieliśmy, że nawet przy zwycięstwie nie będziemy jeszcze mistrzami.

Wiadomo, że każdy obserwuje. W dobie Internetu, w dobie informacji, które można sprawdzić w każdej chwili nie jest to na pewno trudne. Zresztą duża rzesza zawodników, z rodzinami na czele czy znajomymi na pewno cały czas wspiera i te wszystkie informacje bardzo łatwo docierają.


Każdy się teraz zastanawia czy Jagiellonia jest w stanie sięgnąć po tytuł mistrza Polski mentalnie, bo sportowo to pokazywała przez cały sezon w zasadzie, że tak.


Skoro jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy, to uważam, że tak.


Dobrze, to nic tutaj nie mówimy dalej, żeby nie zapeszać. Jak to się stało trenerze, że w tym sezonie o tytuł walczą drużyny odpowiednio 14. i 15. z poprzedniego sezonu, które walczyły wcześniej o utrzymanie? Jak wytłumaczyć taką woltę?


Tutaj ja nie jestem w stanie odpowiadać za Śląsk Wrocław…


To z tego zwolnimy (śmiech).


Ale jeśli chodzi o drużynę Jagiellonii Białystok to na pewno dużo czynników na to miało wpływ. Począwszy od prezesa poprzez dyrektora sportowego, jako osoby odpowiedzialne za transfery i kontrakty zawodników, no i tutaj oczywiście bardzo duża rola trenera Adriana Siemieńca, który wprowadził troszeczkę spokoju w tej drużynie. Procesowo planowanie i trenowanie, jeśli chodzi o cały zespół i myślę, że to widać, jakieś tam mechanizmy, automatyzmy w naszej drużynie, które trenowaliśmy i które dają po prostu efekt na boisku.


Nawet jak patrzymy na strzelców bramek, to to rozkłada się bardzo proporcjonalnie - nie ma już tak, że jest jeden albo dwóch zawodników odpowiedzialnych za to.


To też, z tego względu, że tak jak mówię - pracowanie procesowo, jeśli chodzi o mikrocykle treningowe pozwala nam na to, żeby wypracować jakieś automatyzmy i każdy z zawodników wchodząc na boisko jest w stanie realizować to bo wie, czego od niego oczekujemy.


Styl Jagiellonii w tym sezonie jest rozpoznawalny w całej Polsce, wysoka skuteczność pod bramką przeciwnika, gorzej to wygląda w obronie. I tutaj przyczepię się - mówi się, jest takie powiedzenie, że „pojedyncze mecze wygrywa się atakiem, ale tytuły obroną”. Zgadza się z tym trener?


Nie (śmiech). Zawsze jeżeli strzeli się o jedną bramkę więcej niż przeciwnik, będzie się miało trzy punkty.


Dobrze, to jaki jest plan na Wartę? Wiadomo, że tutaj kalkulacji być nie może, bo Jagiellonia walczy o tytuł, a Warta walczy o utrzymanie.


Konflikt interesów, niestety. My mamy swoje cele, Warta ma swoje cele. Nie będziemy zmieniać nic w swoim nastawieniu. Każdy z nas wie, w jakim celu będziemy wychodzić na boisko, też będziemy tak przygotowywać zawodników, żeby w pełni skoncentrowani byli w stanie dać z siebie wszystko, bo myślę, że bez determinacji i woli walki przeciwko takim zespołom, które przede wszystkim pokazują inny sposób grania niż my chcemy grać - musimy dać po prostu z siebie maksa.


Tak się składa, że nawet przy porażce Jagiellonia może tytuł zdobyć pod warunkiem, że przegra Śląsk, ale chyba tylko szaleniec brałby taki scenariusz pod uwagę.


Tak jak już na samym początku powiedziałem - wszystko jest w naszych rękach, w naszych nogach. Będziemy robić wszystko, żeby po 90 minutach nie oglądać i patrzeć w telefony, jaki jest wynik Śląska, tylko będziemy się starać zrobić wszystko, żeby to Jagiellonia zapewniła sama sobie, dla siebie zwycięstwo.


To ostatnie pytanie - na jakie szaleństwo jest gotowy Rafał Grzyb, jeżeli Jagiellonia zdobędzie historyczny tytuł? Nie wiem, na przykład kąpiel w fontannie na Rynku Kościuszki wchodzi w grę?


Powiem szczerze - będę się nad tym zastanawiał wtedy, jak będziemy mistrzem.


A ja życzę, żeby trener wtedy był mokry, jeśli coś takiego sobie założy. Gościem Polskiego Radia Białystok był drugi trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb. Dziękuję.


Dziękuję bardzo.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.


fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok