Radio Białystok | Gość | Marta Rogalewska - specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji

19.05.2020, 08:25, akt. 09:28

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski
Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Z Martą Rogalewską rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od ponad 2 miesięcy musimy posługiwać się narzędziami świata wirtualnego. Zdalna praca, nauczanie, zakupy i codzienny kontakt przez internet - tego doświadczamy w czasach pandemii. Teraz powoli wracamy do realu. Jak to przebiegnie - o tym z Martą Rogalewską, specjalistką od social mediów, rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Żeby było można dobrze pracować, dobrze się porozumiewać z kolegami w pracy - trzeba było zainwestować w sprzęt? 


Marta Rogalewska: Trzeba było - niestety i "stety" trzeba było, ale też trzeba było zainwestować czas w naukę i w rozgryzienie wszystkich tych niuansów i rozgryzienie jaki mikrofon kupić, jakie słuchawki kupić i jak to wszystko poskładać, żeby zadziałało. 


No i zadziałało znakomicie, doskonale się słyszymy, jakość rozmowy jest też fantastyczna. Co nam zostanie z tej pracy zdalnej, jakiego rodzaju kompetencje zostaną w nas, w społeczeństwie, w ludziach?


Oczywiście chciałabym tutaj unikać takich klisz, że świat już nie będzie ten sam. Zobaczymy, jak to będzie, ale na pewno wszyscy czujemy, że te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, bo się przekonujemy do tego, że spotkania zdalne to całkiem działają, oszczędzają nam mnóstwo czasu. Jak już się nauczyliśmy jak pracować z mikrofonem, jak pracować ze sprzętem do nagrywania, to te kompetencje też w nas zostaną. Bardzo dużą różnicę widzimy na tym całym polu edukacyjnym, że nagle odkrywamy, że możemy się uczyć nie tylko od lokalnych trenerów, ale od najlepszych specjalistów na całym świecie, więc szybciej zaczynamy zdobywać kompetencje naprawdę na wysokim poziomie. To jest coś, co ja dostrzegam i myślę, że to w nas zostanie na długo.


Czy szkoła ocali swoje cyfrowe kompetencje, jak pani sądzi? No bo trzeba było raptem skoczyć na bardzo głęboką wodę.


Akurat mam takie doświadczenie, że współpracuję z jedną z nowo powstających szkół średnich, z Białostocką Szkołą Realną, i tam widzieliśmy bardzo dużą rewolucję, cyfrową rewolucję, transformację, którą musieli przejść wszyscy nauczyciele i rzeczywiście jest to dla wielu pewna bariera, ale widzimy, że kiedy ta bariera już zostanie pokonana, to ona otwiera tak bardzo wiele drzwi. 

Oczywiście uczniowie, ja sama jestem też mamą, widzę, jak moja córka bardzo tęskni za tym całym społecznym aspektem szkoły i to jest moim zdaniem największe wyzwanie, jakie stawia ta pandemia i odcięcie - zarówno przed pracownikami, jak i przed uczniami, że się izolujemy i brakuje nam całej tej  społecznej otoczki i spotkań. Izolacja nie działa na nas najlepiej, chociaż nie na wszystkich oczywiście. 

Ale tak, te kompetencje techniczne i w szkole, i w pracy - one działają i myślę, że to zmieni oblicze szkoły. No bo dlaczego nie mielibyśmy, nawet po otwarciu, wprowadzać jakichś elementów zdalnych, to bardzo ułatwia pracę tym osobom, które nie mogą dotrzeć z jakiegoś powodu na zajęcia. 


Czy nastąpi zatem również unowocześnienie treści?


Bardzo bym tego chciała. Ja jako człowiek, który pracuje w tak zwanym digitalu, zacieram ręce i bardzo mnie ekscytuje to, że na przykład nauczyciele zaczynają tworzyć multimedialne podręczniki, zaczynają tworzyć multimedia, które rozszerzają tę wiedzę książkową i tak samo, kiedy patrzę na to, co udostępniają firmy. Firmy musiały się przenieść do internetu, więc otworzyły się też na wiele nowych technologii i wiele nowych sposobów tworzenia treści. Super, ja jestem bardzo podekscytowana.


Zostanie również fakt tego rodzaju, że zainwestowano w te możliwości internetowych dostaw, przeglądania ofert, czyli firmy, sklepy, centra musiały trochę zainwestować również w swoje cyfrowe oblicze, które w niektórych przypadkach było takie, delikatnie mówiąc, nie do końca nowoczesne.


No tutaj widzimy bardzo, bardzo dużą zmianę na dwóch polach. Po pierwsze, proszę zwrócić uwagę na przykład na gastronomię - na kawiarnie, czy bary, które nagle pojawiły się z zupełnie nowymi systemami informatycznymi i z nową ofertą dowozu jedzenia. Musiały to zrobić bardzo szybko i wiele z nich bardzo szybko pokonało tę barierę. A z drugiej strony widzimy też barierę pokonaną po stronie konsumentów, bo e-commerce, czyli ta sprzedaż elektroniczna - ona nie jest niczym nowym, ale wielu z nas po prostu się nagle do niej musiało przekonać i stwierdzić, że okej, bez mierzenia, bez pójścia do sklepu, bez dotknięcia jestem gotowa kupić nowe spodnie na przykład. Kiedy ta bariera zostanie pokonana, kiedy już jest zrobiony sklep internetowy, już jest tworzona jakaś usługa, to dlaczego miałaby nie być kontynuowana? Myślę, że to jest dla wielu stron bardzo korzystne.


Co zostanie po pandemii?


Chciałabym, żeby zostało zdrowie przede wszystkim. Ja jestem, jak słychać pewnie, entuzjastką rozwiązań technologicznych, więc chciałabym, żeby po pandemii została taka większa satysfakcja z korzystania z nowych technologii i żeby trochę zmniejszył się lęk niektórych użytkowników, by mogli dostrzec to, że to bardzo ułatwia życie i jest naprawdę fajnie. Czasem jest fajnie się móc kontaktować z ludźmi, z którymi kontaktowaliśmy się rzadziej może. Pracujmy zdalnie, kiedy możemy, spotykajmy się kiedy możemy. Ja wierzę, że to wszystko się fajnie poukłada po otwarciu.


Wspomniała pani o tym, że przy tych cyfrowych możliwościach, jakimi teraz dysponujemy i które wymusiła również pandemia, to świat się trochę otworzył. Globalizacja się zrobiła bardziej namacalna. Czy to też zostanie?


Ja sama bardzo tego doświadczam, bo kiedy już musiałam się zupełnie przenieść do pracy zdalnej, otworzyły mi się też oczy na to, że w zasadzie to nie muszę pracować tylko dla klientów lokalnych, polskich, ale mogę też pracować dla klientów zagranicznych. No bo w sumie to są dokładnie te same warunki. 

Tak jak już widzimy, choćby po dużych korporacjach w Stanach Zjednoczonych, takich jak Google, jak Facebook, które już ogłosiły, że do końca roku nie będą przymuszały swoich pracowników do przychodzenia do biur, widzimy też, że oni zaczęli bardzo globalnie zatrudniać, bo w sumie - dlaczego nie. I to stwarza wielkie, wielkie szanse specjalistom i osobom, które po prostu są dobre w tym, co robią. One mogą pracować, gdziekolwiek zechcą i to jest wielka szansa, wielka szansa dla nas wszystkich. 

Tak samo po stronie edukacji - kiedy musimy się fajnie kształcić na przykład z matematyki, niekoniecznie już jesteśmy ograniczeni do nauczyciela, który mieszka blisko, możemy naprawdę korzystać z lekcji od dowolnego specjalisty, który tylko ma ochotę tworzyć takie treści online. 

Proszę zwrócić uwagę, że stworzyła się taka zależność, że z jednej strony wszyscy musieliśmy się nagle zacząć kształcić online, no bo wszystkim nam troszeczkę brakowało kompetencji, musieliśmy je połatać, a z drugiej strony wielu specjalistów zaczęło kształcić online, bo tutaj dzielimy się na dwie grupy znowu - jedna grupa czeka, troszkę może narzeka, czeka, aż to się wszystko skończy i będzie po staremu, a druga grupa bardzo stara się zaadaptować, znaleźć rozwiązania i być może stworzyć nowe produkty, które będzie mogła sprzedawać. Dużo z tych produktów, to są produkty edukacyjne, więc tutaj mamy bardzo duży popyt, bardzo dużą podaż, zobaczymy, jak to się wyreguluje, ale wiedzy mamy mnóstwo w internecie, więc to jest fantastyczne. 

I jak tylko trzeba zainwestować w ten mikrofon, jeśli tego państwo jeszcze nie robili, to ja polecam - w internecie jest wszystko na ten temat uporządkowane, łatwe do znalezienia i rzeczywiście to jest fantastyczne, że znów możemy się uczyć nowych rzeczy. To jest trochę bodziec do tego, by tę technologię oswajać jeszcze bardziej.


Czyli jednak trochę tych inwestycji w tak zwaną infrastrukturę, w te twarde rzeczy, które są niezbędne do tego, żebyśmy mogli się porozumiewać z wykorzystaniem sieci, są również niezbędne.


Ja nie mówię, żeby każdy w domu tworzył profesjonalne studio nagraniowe, ale rzeczywiście dla komfortu pracy okazuje się, że dobre słuchawki, dobry mikrofon, jakaś, chociaż podstawowa kamera - to są rzeczy, które sprawiają, że łatwiej jest nam się komunikować, to nam lepiej działa. Internet zostaje jeszcze ciągle takim tematem, który często nas ogranicza, bo nie w każdym miejscu mamy dostęp do dobrego łącza i wiele żartów na dzisiejszych konferencjach, na lekcjach wynika z tego, że po prostu ten internet zawodzi. Ja się bardzo cieszę, że dzisiaj mój internet zadziałał i mogłam się z państwem połączyć, bo różnie to bywa.


Czyli tutaj trzeba jednak pogłębić te inwestycje w infrastrukturę. Czy będziemy już w tym realu, jeśli się wszystko ładnie odmrozi, tęsknili za światem wirtualnym, światem zdalnym, bo przy tej okazji stwierdziliśmy, że ten cyfrowy świat nie do końca jest taki, żeby wypełnić treścią to, co utraciliśmy w realu.


Myślę, że to jest bardzo osobista sprawa i każdy z nas trochę inaczej podchodzi. Jedni z nas męczą się dużo bardziej niż inni i są bardziej otwarci, potrzebują kontaktu twarzą w twarz z drugim człowiekiem, na pewno znajdą się tacy, którzy zatęsknią za czasami, kiedy mogliśmy siedzieć w pracy w piżamie, albo że mogliśmy oszczędzać bardzo dużo czasu na przykład na dojazdach na spotkania, albo nie musieliśmy chodzić do biura, w związku z tym spędzaliśmy więcej czasu ze swoimi rodzinami. No i na pewno będą tacy, którzy odetchną z wielką ulgą i wrócą z radością do pracy. Już słyszałam wczoraj w radiu, że ten tydzień jest tygodniem świętowania dla fryzjerów i kosmetyczek, więc to są takie przykładowe zawody, które naprawdę zasługują na to, żeby wrócić do pracy i oni na pewno odetchnęli z ulgą.


Czyli świat wirtualny nie zastąpi w pełni świata realnego.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz
Jolanta Tulkis, fot. Monika Kalicka, (archiwum)

Jolanta Tulkis

rzeczniczka Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.05.2020

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie mikropożyczkami będzie aż tak wielkie, w związku z czym musieliśmy przeorganizować pracę urzędu. (...) Do opracowania mamy jeszcze około 7 tys. wniosków.

Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".


nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.

foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
24.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe 4 mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.


Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.

płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.

Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.


Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.

fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.


Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.


Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.


foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.


Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.

Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.


Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny
8.05.2020

"Kombatantów na Paradzie Zwycięstwa raczej w tym roku nie będzie, ale przyjdą tysiące ludzi. Wśród nich będą osoby, które już są zakażone koronawirusem i to wpłynie na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej na Białorusi, to jest oczywiste" - mówi Andrzej Poczobut.


Grzegorz Kuczyński, fot. Monika Kalicka

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.05.2020

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.

dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista
7.05.2020

"Jeżeli nie można zarządzić nowych wyborów, to kadencja prezydenta twa dalej, aż do 5 sierpnia mamy prezydenta" - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

Jacek Żalek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Żalek

poseł Porozumienia
6.05.2020

"Jeżeli my tych wyborów nie przeprowadzimy w terminie konstytucyjnym, czyli do 23 maja, to każde następne wybory będą pod dyktando stanów wyjątkowych, każda władza będzie mogła dowolnie przesunąć termin wyborów, powołując się na stan wyjątkowy" - mówił Jacek Żalek.


Eugeniusz Ławreniuk, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Ławreniuk

Właściciel biura podróży
5.05.2020

"Miejmy taką nadzieję, że tak jak powoli odmrażane są inne branże, branża turystyczna także powoli w te wakacje odżyje" - mówi Eugeniusz Ławreniuk.

Andrzej Koc, fot. Adam Dąbrowski

st. bryg. Andrzej Koc

Prezes podlaskiego Oddziału ZOSP RP
4.05.2020

"Zadania straży pożarnej zmieniły się radykalnie w przeciągu 20-30 lat. Wcześniej straż przeważnie gasiła pożary, teraz tych wyzwań jest znacznie więcej - doszło ratownictwo drogowe, chemiczne, ekologiczne..." - mówi Andrzej Koc.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
4.05.2020

"W czasie trzech wolnych dni na podlaskich drogach odnotowaliśmy 4 wypadki, niestety jeden zakończył się bardzo tragicznie i zginęła jedna osoba" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.


fot. Krzysztof Kurianiuk

Kuba Sienkiewicz

lider zespołu Elektryczne Gitary
2.05.2020

Jak lider zespołu Elektryczne Gitary odnajduje się w obecnej sytuacji pandemicznej?

Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący Rady Nadzorczej klubu Jagiellonia
1.05.2020

Po kilku tygodniach przestoju spowodowanego epidemią, do sportowego życia wraca Jagiellonia Białystok. Polski Związek Piłki Nożnej na koniec maja wyznaczył wznowienie rozgrywek ekstraklasy. Teraz piłkarze kończą kwarantannę, a za kilka dni wrócą do treningów.

Eugeniusz Formejster, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Formejster

wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
30.04.2020

Pandemiczna sytuacja powoduje spore zakłócenia gospodarcze. Zerwało się wiele połączeń kooperacyjnych, na bardzo wolnych obrotach pracuje handel.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok