Radio Białystok | Gość | Marta Rogalewska - specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji

19.05.2020, 08:25, akt. 09:28

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski
Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Z Martą Rogalewską rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od ponad 2 miesięcy musimy posługiwać się narzędziami świata wirtualnego. Zdalna praca, nauczanie, zakupy i codzienny kontakt przez internet - tego doświadczamy w czasach pandemii. Teraz powoli wracamy do realu. Jak to przebiegnie - o tym z Martą Rogalewską, specjalistką od social mediów, rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Żeby było można dobrze pracować, dobrze się porozumiewać z kolegami w pracy - trzeba było zainwestować w sprzęt? 


Marta Rogalewska: Trzeba było - niestety i "stety" trzeba było, ale też trzeba było zainwestować czas w naukę i w rozgryzienie wszystkich tych niuansów i rozgryzienie jaki mikrofon kupić, jakie słuchawki kupić i jak to wszystko poskładać, żeby zadziałało. 


No i zadziałało znakomicie, doskonale się słyszymy, jakość rozmowy jest też fantastyczna. Co nam zostanie z tej pracy zdalnej, jakiego rodzaju kompetencje zostaną w nas, w społeczeństwie, w ludziach?


Oczywiście chciałabym tutaj unikać takich klisz, że świat już nie będzie ten sam. Zobaczymy, jak to będzie, ale na pewno wszyscy czujemy, że te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, bo się przekonujemy do tego, że spotkania zdalne to całkiem działają, oszczędzają nam mnóstwo czasu. Jak już się nauczyliśmy jak pracować z mikrofonem, jak pracować ze sprzętem do nagrywania, to te kompetencje też w nas zostaną. Bardzo dużą różnicę widzimy na tym całym polu edukacyjnym, że nagle odkrywamy, że możemy się uczyć nie tylko od lokalnych trenerów, ale od najlepszych specjalistów na całym świecie, więc szybciej zaczynamy zdobywać kompetencje naprawdę na wysokim poziomie. To jest coś, co ja dostrzegam i myślę, że to w nas zostanie na długo.


Czy szkoła ocali swoje cyfrowe kompetencje, jak pani sądzi? No bo trzeba było raptem skoczyć na bardzo głęboką wodę.


Akurat mam takie doświadczenie, że współpracuję z jedną z nowo powstających szkół średnich, z Białostocką Szkołą Realną, i tam widzieliśmy bardzo dużą rewolucję, cyfrową rewolucję, transformację, którą musieli przejść wszyscy nauczyciele i rzeczywiście jest to dla wielu pewna bariera, ale widzimy, że kiedy ta bariera już zostanie pokonana, to ona otwiera tak bardzo wiele drzwi. 

Oczywiście uczniowie, ja sama jestem też mamą, widzę, jak moja córka bardzo tęskni za tym całym społecznym aspektem szkoły i to jest moim zdaniem największe wyzwanie, jakie stawia ta pandemia i odcięcie - zarówno przed pracownikami, jak i przed uczniami, że się izolujemy i brakuje nam całej tej  społecznej otoczki i spotkań. Izolacja nie działa na nas najlepiej, chociaż nie na wszystkich oczywiście. 

Ale tak, te kompetencje techniczne i w szkole, i w pracy - one działają i myślę, że to zmieni oblicze szkoły. No bo dlaczego nie mielibyśmy, nawet po otwarciu, wprowadzać jakichś elementów zdalnych, to bardzo ułatwia pracę tym osobom, które nie mogą dotrzeć z jakiegoś powodu na zajęcia. 


Czy nastąpi zatem również unowocześnienie treści?


Bardzo bym tego chciała. Ja jako człowiek, który pracuje w tak zwanym digitalu, zacieram ręce i bardzo mnie ekscytuje to, że na przykład nauczyciele zaczynają tworzyć multimedialne podręczniki, zaczynają tworzyć multimedia, które rozszerzają tę wiedzę książkową i tak samo, kiedy patrzę na to, co udostępniają firmy. Firmy musiały się przenieść do internetu, więc otworzyły się też na wiele nowych technologii i wiele nowych sposobów tworzenia treści. Super, ja jestem bardzo podekscytowana.


Zostanie również fakt tego rodzaju, że zainwestowano w te możliwości internetowych dostaw, przeglądania ofert, czyli firmy, sklepy, centra musiały trochę zainwestować również w swoje cyfrowe oblicze, które w niektórych przypadkach było takie, delikatnie mówiąc, nie do końca nowoczesne.


No tutaj widzimy bardzo, bardzo dużą zmianę na dwóch polach. Po pierwsze, proszę zwrócić uwagę na przykład na gastronomię - na kawiarnie, czy bary, które nagle pojawiły się z zupełnie nowymi systemami informatycznymi i z nową ofertą dowozu jedzenia. Musiały to zrobić bardzo szybko i wiele z nich bardzo szybko pokonało tę barierę. A z drugiej strony widzimy też barierę pokonaną po stronie konsumentów, bo e-commerce, czyli ta sprzedaż elektroniczna - ona nie jest niczym nowym, ale wielu z nas po prostu się nagle do niej musiało przekonać i stwierdzić, że okej, bez mierzenia, bez pójścia do sklepu, bez dotknięcia jestem gotowa kupić nowe spodnie na przykład. Kiedy ta bariera zostanie pokonana, kiedy już jest zrobiony sklep internetowy, już jest tworzona jakaś usługa, to dlaczego miałaby nie być kontynuowana? Myślę, że to jest dla wielu stron bardzo korzystne.


Co zostanie po pandemii?


Chciałabym, żeby zostało zdrowie przede wszystkim. Ja jestem, jak słychać pewnie, entuzjastką rozwiązań technologicznych, więc chciałabym, żeby po pandemii została taka większa satysfakcja z korzystania z nowych technologii i żeby trochę zmniejszył się lęk niektórych użytkowników, by mogli dostrzec to, że to bardzo ułatwia życie i jest naprawdę fajnie. Czasem jest fajnie się móc kontaktować z ludźmi, z którymi kontaktowaliśmy się rzadziej może. Pracujmy zdalnie, kiedy możemy, spotykajmy się kiedy możemy. Ja wierzę, że to wszystko się fajnie poukłada po otwarciu.


Wspomniała pani o tym, że przy tych cyfrowych możliwościach, jakimi teraz dysponujemy i które wymusiła również pandemia, to świat się trochę otworzył. Globalizacja się zrobiła bardziej namacalna. Czy to też zostanie?


Ja sama bardzo tego doświadczam, bo kiedy już musiałam się zupełnie przenieść do pracy zdalnej, otworzyły mi się też oczy na to, że w zasadzie to nie muszę pracować tylko dla klientów lokalnych, polskich, ale mogę też pracować dla klientów zagranicznych. No bo w sumie to są dokładnie te same warunki. 

Tak jak już widzimy, choćby po dużych korporacjach w Stanach Zjednoczonych, takich jak Google, jak Facebook, które już ogłosiły, że do końca roku nie będą przymuszały swoich pracowników do przychodzenia do biur, widzimy też, że oni zaczęli bardzo globalnie zatrudniać, bo w sumie - dlaczego nie. I to stwarza wielkie, wielkie szanse specjalistom i osobom, które po prostu są dobre w tym, co robią. One mogą pracować, gdziekolwiek zechcą i to jest wielka szansa, wielka szansa dla nas wszystkich. 

Tak samo po stronie edukacji - kiedy musimy się fajnie kształcić na przykład z matematyki, niekoniecznie już jesteśmy ograniczeni do nauczyciela, który mieszka blisko, możemy naprawdę korzystać z lekcji od dowolnego specjalisty, który tylko ma ochotę tworzyć takie treści online. 

Proszę zwrócić uwagę, że stworzyła się taka zależność, że z jednej strony wszyscy musieliśmy się nagle zacząć kształcić online, no bo wszystkim nam troszeczkę brakowało kompetencji, musieliśmy je połatać, a z drugiej strony wielu specjalistów zaczęło kształcić online, bo tutaj dzielimy się na dwie grupy znowu - jedna grupa czeka, troszkę może narzeka, czeka, aż to się wszystko skończy i będzie po staremu, a druga grupa bardzo stara się zaadaptować, znaleźć rozwiązania i być może stworzyć nowe produkty, które będzie mogła sprzedawać. Dużo z tych produktów, to są produkty edukacyjne, więc tutaj mamy bardzo duży popyt, bardzo dużą podaż, zobaczymy, jak to się wyreguluje, ale wiedzy mamy mnóstwo w internecie, więc to jest fantastyczne. 

I jak tylko trzeba zainwestować w ten mikrofon, jeśli tego państwo jeszcze nie robili, to ja polecam - w internecie jest wszystko na ten temat uporządkowane, łatwe do znalezienia i rzeczywiście to jest fantastyczne, że znów możemy się uczyć nowych rzeczy. To jest trochę bodziec do tego, by tę technologię oswajać jeszcze bardziej.


Czyli jednak trochę tych inwestycji w tak zwaną infrastrukturę, w te twarde rzeczy, które są niezbędne do tego, żebyśmy mogli się porozumiewać z wykorzystaniem sieci, są również niezbędne.


Ja nie mówię, żeby każdy w domu tworzył profesjonalne studio nagraniowe, ale rzeczywiście dla komfortu pracy okazuje się, że dobre słuchawki, dobry mikrofon, jakaś, chociaż podstawowa kamera - to są rzeczy, które sprawiają, że łatwiej jest nam się komunikować, to nam lepiej działa. Internet zostaje jeszcze ciągle takim tematem, który często nas ogranicza, bo nie w każdym miejscu mamy dostęp do dobrego łącza i wiele żartów na dzisiejszych konferencjach, na lekcjach wynika z tego, że po prostu ten internet zawodzi. Ja się bardzo cieszę, że dzisiaj mój internet zadziałał i mogłam się z państwem połączyć, bo różnie to bywa.


Czyli tutaj trzeba jednak pogłębić te inwestycje w infrastrukturę. Czy będziemy już w tym realu, jeśli się wszystko ładnie odmrozi, tęsknili za światem wirtualnym, światem zdalnym, bo przy tej okazji stwierdziliśmy, że ten cyfrowy świat nie do końca jest taki, żeby wypełnić treścią to, co utraciliśmy w realu.


Myślę, że to jest bardzo osobista sprawa i każdy z nas trochę inaczej podchodzi. Jedni z nas męczą się dużo bardziej niż inni i są bardziej otwarci, potrzebują kontaktu twarzą w twarz z drugim człowiekiem, na pewno znajdą się tacy, którzy zatęsknią za czasami, kiedy mogliśmy siedzieć w pracy w piżamie, albo że mogliśmy oszczędzać bardzo dużo czasu na przykład na dojazdach na spotkania, albo nie musieliśmy chodzić do biura, w związku z tym spędzaliśmy więcej czasu ze swoimi rodzinami. No i na pewno będą tacy, którzy odetchną z wielką ulgą i wrócą z radością do pracy. Już słyszałam wczoraj w radiu, że ten tydzień jest tygodniem świętowania dla fryzjerów i kosmetyczek, więc to są takie przykładowe zawody, które naprawdę zasługują na to, żeby wrócić do pracy i oni na pewno odetchnęli z ulgą.


Czyli świat wirtualny nie zastąpi w pełni świata realnego.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Paweł Buczko, fot. Joanna Szubzda

Paweł Buczko

p.o. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
28.09.2020

"Maseczki to nie kaganiec, takie są standardy światowe, takie są zalecenia WHO, GIS i ministra zdrowia. Na pewno jest to bardzo dobry element profilaktyki w obecnej sytuacji".

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
25.09.2020

"Chciałbym odwiedzić, bądź wysłuchać trosk, problemów wszystkich mieszkańców, radnych, wójtów z całego województwa podlaskiego" - mówi marszałek.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
24.09.2020

- Musimy przygotować się na kolejne odcinki tego serialu, pt. "Kryzys w obozie władzy" - ocenia socjolog.


Bartosz Grodecki, źródło: www.gov.pl

Bartosz Grodecki

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
23.09.2020

"Każda wiza, która jest w paszporcie obywatela Białorusi, uprawnia do wjazdu teraz w sensie formalnym na terytorium RP" - mówi wiceminister.

Witold Karczewski, fot. Monika Kalicka

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
22.09.2020

"Przedsiębiorcy do polityki się nie mieszają, niemniej polityka zawsze wpływa na gospodarkę, nie możemy nie patrzeć na to, co dzieje się w polityce" - mówi nasz gość.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, minister edukacji
21.09.2020

"Liczę na to, że rozmowy, które będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie dalej funkcjonować, to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Dziś większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne" - mówi Dariusz Piontkowski.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
18.09.2020

Na starcie imprezy Białystok Biega łącznie stanie prawie 1800 osób. - Zrobiliśmy wszystko na każdym kroku - od odbioru pakietów startowych aż po przekroczenie linii mety. Wszystko jest przygotowane w obowiązującym reżimie sanitarnym, i nie tylko. Zrobiliśmy to, by biegacze czuli się bezpiecznie.

Piotr Horzela, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Horzela

podróżnik i youtuber
18.09.2020

W Podlaskich lasach trwa rykowisko jeleni. W tym czasie samce głośno ryczą - w ten sposób pokazują swoją siłę, konfrontują się z rywalami i wabią partnerki.

foto: Monika Kalicka

dr Beata Galińska-Skok

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii
18.09.2020

Brak poradni, specjalistów, całodobowego oddziału - w województwie podlaskim jest wielki problem z psychiatrią dziecięcą.


Jarosław Krawczyk, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Krawczyk

rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
17.09.2020

Każdy, kto chce posadzić u siebie na działce świerki lub dęby, może dostać sadzonki za darmo. Akcja #sadziMY2020 odbędzie się w piątek, 18 września w całej Polsce, też w Podlaskiem.

Zdzisław Łuba, fot. Paweł Wądołowski

Zdzisław Łuba

przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży
17.09.2020

Nowa ustawa o ochronie zwierząt, nad którą pracują posłowie, to problem dla tysięcy rolników - mówił w Polskim Radiu Białystok Zdzisław Łuba.

Witold Roszkowski, fot. Monika Kalicka

Kazimierz Witold Roszkowski

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego
16.09.2020

"Dotychczas składało się jeden projekt budowlany, od 19 września następuje podział projektu budowlanego na 3 części: projekt zagospodarowania działki, architektoniczny i techniczny" - mówi nasz gość.


Aleksandra Szczudło, fot. Sylwia Krassowska

Aleksandra Szczudło

poseł, prezes podlaskich struktur Solidarnej Polski
15.09.2020

"Jako Solidarna Polska mamy wiele swoich postulatów. [...] Między innymi jest to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, wystąpienie o reparacje od Niemiec. Tutaj bardzo ważna też jest dla nas jawność zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych" - mówiła w Radiu Białystok poseł Aleksandra Szczudło.

Beata Pietruszka, fot. Monika Kalicka

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty w Białymstoku
14.09.2020

"System szybkiego ustalania, jakie jest zagrożenie, czyli współpracy dyrektorów z inspektorami sanitarnymi spowodował, że szybko można było stworzyć taki system, aby pozostali uczniowie byli bezpieczni" - mówi podlaski kurator oświaty.

Juraś Ziankowicz, prawnik mieszkający w Huston w Stanach Zjednoczonych, foto Jarosław Iwaniuk

Juraś Ziankowicz

amerykański prawnik
14.09.2020

Juraś Ziankowicz od lat mieszka w USA, gdzie prowadzi kancelarię adwokacką pomagającą w legalizacji pobytu w Stanach białoruskim emigrantom.


Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda

ekspert rynku nieruchomości
11.09.2020

"Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i nieruchomość zawsze jest pewną lokatą, zwłaszcza w długoterminowych okresach" - mówi Marek Szubzda.

Paweł Usau, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Usov

politolog
10.09.2020

"Polska jest faktycznie jedynym, poza Litwą, na tym obszarze państwem, które zdecydowanie walczy po stronie Białorusinów" - mówi politolog.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.09.2020

"Próbowaliśmy pójść w kierunku jak największego otwarcia uczelni, żeby jak najwięcej studentów mogło wrócić w sposób bezpośredni. Ale niestety wytyczne są wytycznym, przepisy są przepisami" - mówi rektor UwB.


Marek Sewastianik, źródło: http://www.rehabka.pl/

Marek Sewastianik

konsultant wojewódzki z dziedziny fizjoterapii
8.09.2020

"Dzisiaj potrzebna jest fizjoterapia na wysokim poziomie, gdyż procedury lekarskie, na przykład w zakresie ortopedii, neurochirurgii, są cały czas w rozwoju, w związku z tym musimy nadążać" - mówi nasz gość.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
7.09.2020

"Otwarcie szkół, nie spowodowało gwałtownego wzrostu zachorowań. Te zachorowania oczywiście będą, bo mamy czas epidemii, natomiast nie jest to główny czynnik napędzający wzrost zachorowań w populacji" - mówi prof. Zajkowska.

Paweł Łatuszka - fot. Michał Stepaniuk

Paweł Łatuszka

członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej
7.09.2020

Niezbędne są konsekwentne działania Unii Europejskiej, m.in. nieuznanie Alaksandra Łukaszenki jako prezydenta po wygaśnięciu jego kadencji 5 listopada. To jeden z postulatów, które przedstawił na spotkaniu w Białymstoku członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej, Paweł Łatuszka.


Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku odpowiedzialny za edukację
4.09.2020

"Czy będziemy mieli nawrót epidemii w bardzo dużym zakresie, czy też ta jesień będzie spokojniejsza? Nikt tego w tym momencie nie wie. My będziemy oczywiście reagowali w zależności od tego co się będzie działo i będziemy podejmowali decyzje na bieżąco odnośnie placówek oświatowych." - mówił w Radiu Białystok Rafał Rudnicki.

Sebastian Rynkiewicz

Sebastian Rynkiewicz

prezes Klastra Obróbki Metali
3.09.2020

Nauczyliśmy się pracować zdalnie i radzić sobie z pandemią, a podlaskie firmy skutecznie konkurują z przedsiębiorstwami z Europy Zachodniej - uważa prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

Aleś Zarembiuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk

prezes Fundacji Dom Białoruski
2.09.2020

Plan "Solidarni z Białorusią” ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego przewiduje wspomaganie różnych działań na rzecz Białorusi na kwotę 50. milionów złotych.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
2.09.2020

"Na pewno maseczki w skupiskach ludzkich zrobiły swoje. Nie można powiedzieć, że to jest panaceum, ale to ogranicza rozprzestrzenianie zakażeń na bliskich, na znajomych, na otoczenie" - mówił w Radiu Białystok prof. Robert Flisiak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
1.09.2020

"Część nauczycieli być może rzeczywiście się obawia, natomiast przytłaczająca większość z nich chce wrócić do normalnej, stacjonarnej pracy" - mówi minister edukacji.

Metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz - Fot. Jarosław Iwaniuk

abp Tadeusz Kondrusiewicz

metropolita mińsko-mohylewski
1.09.2020

Niewpuszczony na Białoruś metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz nadal przebywa na terytorium Polski. Sytuacja jest na tyle bezprecedensowa, że jest on obywatelem Republiki Białoruś.


Michał Janczuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Michał Jańczuk

niezależny dziennikarz
31.08.2020

"Łukaszenka naprawdę rozzłościł Białorusinów i póki nie zacznie ustępować, myślę że Białorusini będą wychodzili na ulice coraz liczniej" - mówi nasz gość.

fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kamińska

z podlaskiego sanepidu
31.08.2020

"Inspekcja Sanitarna od 15 sierpnia przeprowadziła kontrole z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. Możemy stwierdzić, że szkoły w województwie podlaskim są przygotowane"- mówi nasz gość.

Ewa Kamińska-Gawryluk, fot. PRB

Ewa Kamińska-Gawryluk

zastępca wojewódzkiego komisarza spisowego
28.08.2020

"Wszystkim nam zależy na tym, żeby nasz kraj się rozwijał, żeby rozwija się gospodarka, a w szczególności rolnictwo. Dane te pozwolą na to, żeby kształtować optymalną politykę rolną, zarówno na szczeblu centralnym, jak i regionalnym i niższych szczeblach" - mówi Ewa Kamińska-Gawryluk.


Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
27.08.2020

Związkowcy z Solidarności świętują 40-lecie powstania.

Karolina Cicha, fot. Marcin Mazewski

Karolina Cicha

muzyk
24.08.2020

"Chcę, żeby to było transowe, w innym sensie tradycyjne. Chcę zbadać, czy moje teksty pasują do tradycyjnych pieśni. (...) Niby nie ma już tego ducha, ale problemy i emocje się nie zmieniają (…) Kiedy jest groove, kiedy jest rytm, wrzuca się jakąś emocję, człowiek może bardziej wyrażać siebie, w tańcu, w ciele"

Andrzej Poczobut (zbiory pryw.)

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny na Białorusi
18.08.2020

"Nie widzę na razie działań, które by prowadziły do tego, że Rosja weszłaby na teren Białorusi" - ocenia Andrzej Poczobut.


Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Romaszewska-Guzy

dyrektorka Telewizji Biełsat
10.08.2020

Niepokojące wieści płyną z Białorusi. W wieczornych starciach powyborczych zatrzymano ponad 3 tysiące osób.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok