Radio Białystok | Gość | Mateusz Adaszczyk - kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB

Mateusz Adaszczyk

kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB

20.04.2021, 07:33, akt. 10:31

- Teraz firmy już bardzo odważnie chcą zatrudniać ludzi. Duże firmy produkcyjne, firmy budowlane, nie tylko IT, bo branże budowlane czy produkujące maszyny również się nie zatrzymują. Pod tym kątem nasi absolwenci nie mają o co się martwić.

Mateusz Adaszczyk, fot. Sylwia Krassowska
Mateusz Adaszczyk, fot. Sylwia Krassowska

Z Mateuszem Adaszczykiem rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Co szósty absolwent polskich uczelni ma problem ze znalezieniem zatrudnienia - wynika z najnowszych badań. Sytuację komplikuje epidemia, przez którą niektórzy pracodawcy wstrzymują poszukiwania pracowników, a nawet praktykantów i stażystów.

Jak w tych trudnych czasach radzą sobie obecni i byli studenci Politechniki Białostockiej? Między innymi o tym z kierownikiem Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB Mateuszem Adaszczykiem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Studenci od ponad roku uczą się zdalnie. Czy uważa pan, że potencjalni pracodawcy mogą być pewni tego, że zdobyli oni taką samą wiedzę jak ci koledzy, którzy wcześniej studiowali na tych samych kierunkach, ale w normalnym trybie i w "normalnych" czasach?


Mateusz Adaszczyk: Absolutnie mogą mieć tego pewność ze względu na to, że dyplom Politechniki ma dużą wartość i uczelni zależy na tym, żeby to się nie zmieniało. Tryb jest inny, ale wymagania pozostają te same. Absolwent, żeby się obronić, musi posiadać taką samą wiedzę sprawdzaną poprzez pytania, które tam są zadawane, i przez samą pracę, która, tak czy siak, musi być stworzona na odpowiednim poziomie.


A co z zajęciami praktycznymi? Nie wszystkiego da się nauczyć przez internet.


I dlatego staramy się, aby wiele zajęć praktycznych się odbywało, jeżeli jest taka możliwość, oczywiście poza czasami, gdy jest lockdown. Staramy się jak największy nacisk położyć na to, żeby zajęcia praktyczne się odbyły, bo - tak jak pan mówi - nie sposób nauczyć praktycznych rzeczy w sposób teoretyczny.


Zakładając, że studenci zdobyli wiedzę taką, jak zdobyliby w normalnym trybie, to już jako absolwenci chcą tę wiedzę jakoś spieniężyć i wykorzystać, ale pandemia wpłynęła niewątpliwie na rynek pracy. I o ile są branże stabilne jak na przykład IT, gdzie raczej nie ma problemu z pracą, to z drugiej strony jest turystyka, która ma ogromne trudności. O ile student informatyki raczej pracę znajdzie podczas studiów czy po studiach, to studenci turystyki i rekreacji mogą już mieć problemy.


Na pewno mają utrudnione zadanie na ten moment. My jako Biuro Karier cały czas obserwujemy sytuację na rynku pracy. Wiele biur podróży na przykład się zwinęło już z rynku. Biura podróży przestają już odgrywać tak dużą rolę przy zatrudnianiu naszych absolwentów pod kątem turystyki i rekreacji.

Ale powstaje też wiele działalności własnych, nie jako biura podróży, ale jako firmy, które mają swoje lokalizacje, albo jako pośrednicy, albo jako osoby, które takie wycieczki oprowadzają. Tutaj kreatywność naszych studentów jest bardzo duża.

Bardzo duże znaczenie ma też ukierunkowanie wykładowców w odpowiednim czasie. Po to też na uczelni jest taka jednostka jak Biuro Karier, która wspiera naszych studentów i absolwentów na drodze zawodowej. Jest to dla nas bardzo istotne, żeby nikt nie został bez pomocy i nieważne, jaki to będzie kierunek studiów. To zresztą też pokażą targi, które rozpoczynają się dzisiaj (20.04), jaki jest przekrój ofert praktyk i staży, ofert pracy, bo on jest naprawdę bardzo duży.


Powiedziałem o studentach informatyki czy turystyki i rekreacji, ale to tylko przykłady. Jak wynika z pańskiej obserwacji - studenci których kierunków nie mają teraz problemu z wejściem na rynek pracy, a którym trzeba jednak w tym trochę pomóc?


Robiliśmy targi jesienią, gdy pandemia była w bardzo dużym rozkwicie, gdy jeszcze nie wiedzieliśmy za bardzo, jak to się będzie kształtować. Teraz firmy już bardzo odważnie chcą zatrudniać ludzi i głównie naszych absolwentów ze względu na posiadaną wiedzę. Tutaj mamy duże firmy produkcyjne, firmy budowlane, nie tylko IT, bo branże budowlane czy produkujące maszyny, urządzenia również się nie zatrzymują. Pod tym kątem nasi absolwenci nie mają naprawdę o co się martwić.


To gdzie jest gorzej? Bo pan cały czas zachwala uczelnię, co zrozumiałe, ale też mówiliśmy o turystyce. Czy gdzieś jednak te problemy są?


Na pewno rynek pracy bardzo się zmienił. Tutaj powiedziałem te dobre rzeczy dla naszego regionu, bo rzeczywiście takich firm, które mocno na pandemii nie straciły, a wręcz niektóre twierdzą, że zyskały, jest dużo. Ale na pewno cierpią firmy, o których mówimy, czyli branża turystyczna, czy branża gastronomiczna, która jest z tym powiązana - one mają ciężki czas, bardzo ciężki, szczególnie że nie wiadomo, jak to będzie się dalej kształtowało.

Akurat nasi absolwenci może nie są tak bardzo ściśle powiązani...


Aczkolwiek widzę pewne powiązanie - może bardziej, jeżeli chodzi o studentów, którzy bardzo często dorabiają właśnie w gastronomii czy w turystyce.


Teraz ogólnie obraz studenta, nie tylko w Białymstoku, ale i w Polsce, bardzo się zmienił. Wiadomo, że Białystok to wiele osób, które są spoza terenu miasta, i ich zwyczajnie tu nie ma. Myślę, że to też trochę widać na ulicach miasta, gdzie jest dość pusto. Jednak te kilkadziesiąt tysięcy studentów, którzy się pojawiają, ma duże znaczenie.

No na pewno z jednej strony studenci nie mogą dorabiać w taki sposób, jak to było dotychczas, ale z drugiej strony może nie potrzebują aż takich środków ze względu na to, że nie muszą wynajmować mieszkania, nie muszą płacić za stancję czy za pokój w akademiku.


Cóż to za studia...


Powiem szczerze, że wolę jednak te, które ja kończyłem w sposób standardowy. Myślę, że im też do tego trochę tęskno - tym, którzy zasmakowali studiów stacjonarnie.


Przez pandemię młodym ludziom trudniej jest zdobyć doświadczenie zawodowe, chociażby takie przy pracy dorywczej. Tymczasem pracodawcy często wymagają tego doświadczenia, mimo że zatrudniają absolwenta, to chcą już osobę doświadczoną. Czy nie wpadamy tutaj w błędne koło?


Według mnie właśnie nie wpadamy, bo doświadczenie zawodowe to nie jest tylko kwestia tego, że ktoś pracował bądź nie pracował zawodowo w tym czasie. W przypadku Politechniki jest bardzo dużo kół naukowych, gdzie można realizować projekty, które są związane z kierunkiem studiów i pod okiem wykształconej kadry - doktorów, profesorów. Dzięki sukcesom na arenie międzynarodowej, które koła naukowe zdobywają, to myślę, że nie jest to błędne koło.


Wspomniał pan o targach praktyk i staży, które dziś rozpoczynają się na Politechnice Białostockiej. Czy poza formułą różnią się one czymś jeszcze od tych organizowanych w normalnych warunkach, czy tylko tym, że są online?


To będą targi, których do tej pory w Polsce nie było. Będziemy pokazywać kulisy każdego zawodu. Zależało nam na tym, żeby pokazując firmę, w której te praktyki będą organizowane, czy późniejsza praca, pokazać całą firmę, czyli przychodzimy do pracy i pokazujemy miejsce, gdzie ktoś się będzie przebierał, przy jakim siedzi biurku, jakie obsługuje maszyny.

Firmom to się bardzo spodobało i mieliśmy jak na targi online rekordową liczbę firm, które się zgłosiły. Naprawdę niewiele brakowało, a dorównałoby to liczbą do targów stacjonarnych.


Czyli będą to nagrania wideo?


Tak, to będą filmy z każdej z firm. Będzie się to kryło pod nazwą "Kulisy zawodów". Przygotowaliśmy cały katalog z ofertami pracy i praktyk dla naszych absolwentów i studentów. To będzie ponad 100 ofert, z których można po prostu wybierać.


Czy to są firmy z naszego regionu, czy z całej Polski? Od lat mówi się o pewnym problemie - mianowicie nasi absolwenci z województwa podlaskiego po prostu wyjeżdżają.


To prawda, że wyjeżdżają. Ze względu na globalizację trudno ten proces ograniczać. Ale my działamy lokalnie. Wspieramy bardziej przedsiębiorców, którzy są na Podlasiu, u nas tutaj na miejscu. Jest chyba tylko jedna firma z Warszawy, a tak skupiliśmy się na regionie, żadnych dużych korporacji staraliśmy się nie brać, bo zależy nam głównie na rozwoju regionu.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Dariusz Bayer, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Bayer

były piłkarz Jagiellonii Białystok
11.06.2021

- Stawiam na Niemców - tak o faworytach piłkarskich ME mówi Dariusz Bayer. - Paulo Sousa stoi przed bardzo dużym wyzwaniem. Miał niewiele czasu, żeby przygotować drużynę, jest za dużo niewiadomych na wielu pozycjach.

prof. Lucyna Ostrowska, fot. Monika Kalicka

prof. Lucyna Ostrowska

prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości
10.06.2021

"Jesteśmy w tej chwili na pierwszym miejscu w Europie jeśli chodzi o otyłość u dzieci, stąd pierwsze programy, jakie ruszają, to będą programy edukacyjne skierowane do dzieci" - mówi prof. Lucyna Ostrowska.

Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
9.06.2021

- Myślę, że wizyta prezydenta RP w liceum białoruskim w Bielsku Podlaskim i spotkanie z przedstawicielami mniejszości białoruskiej na Podlasiu, to też próba pokazania gigantycznej asymetrii, jaka istnieje w Polsce i na Białorusi jeśli chodzi o traktowanie mniejszości narodowych.


fot. Sylwia Krassowska

Ireneusz Mamrot

trener Jagiellonii Białystok
8.06.2021

"Ja i moja rodzina mamy dobre wspomnienia z Białymstokiem, dlatego cieszę, że trafiłem tu z powrotem" - mówi Ireneusz Mamrot.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

koordynator punktu szczepień powszechnych w hali sportowej przy ulicy Broniewskiego w Białymstoku
7.06.2021

"Do szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci nie muszą się specjalnie przygotowywać, muszą być po prostu zdrowe. U dzieci nie obserwuje się ciężkich powikłań, niepożądanych odczynów poszczepiennych - najczęściej młodzi przechodzą to szczepienie bardzo łagodnie" - mówi Szymon Bielonko.

Cezary Kulesza, fot. Monika Kalicka

Cezary Kulesza [wideo]

były prezes Jagiellonii Białystok
4.06.2021

"Czas przyszedł taki, że trzeba się rozstać i ta decyzja nie była decyzją dzisiejszą, tylko podjąłem ją pół roku wcześniej, dzisiaj nastąpił ten dzień, w którym powiedziałem do widzenia. Niemniej jednak będę kibicował Jagiellonii, nadal będę gdzieś tam spoglądał z boku na wyniki. Chciałbym wszystkim kibicom podziękować" - mówi Cezary Kulesza.


ks. Adam Szot, fot. Monika Kalicka

ks. Adam Szot

kustosz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku
4.06.2021

"Mamy w archiwum dokument ustanowienia diecezji białostockiej i drohiczyńskiej napisany odręcznie i podpisany przez papieża Jana Pawła II, niejako post factum" - mówi ks. Adam Szot.

foto: Monika Kalicka

Aleksandra Bromblik

z serwisu Prezentmarzeń
3.06.2021

Rząd znosi kolejne obostrzenia epidemiczne, powoli wracamy do "normalności". Nie ulega wątpliwości, że pandemia diametralnie zmieniła nasze życie - także podejście do czasu wolnego, co pokazują badania "Covidowe rozrywki Polaków".

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz

prezes spółki PKS Nova
2.06.2021

Staramy się odpracować straty, zmienić tabor, linie są na nowo układane, nie są planowane żadne zwolnienia, pracownicy są potrzebni, szczególnie kierowcy - zapewnia prezes spółki PKS Nova Marcin Doliasz.


Alicja Andrulewicz, fot. Tomasz Kubaszewski

Alicja Andrulewicz

dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury
1.06.2021

"W tym roku podczas Suwałki Blues Festival wystąpią wyłącznie polscy wykonawcy" - mówi Alicja Andrulewicz.

Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz, fot. Sylwia Krassowska

Mariusz Tarasiuk i Dominik Nikitorowicz

białostocki rzecznik praw ucznia i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Białystok
1.06.2021

"Będę się starał wzmocnić relacje między uczniami, rodzicami, nauczycielami. Jeżeli oczywiście pojawią się jakieś problemy, będę próbował je naprawiać" - mówi Mariusz Tarasiuk.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
31.05.2021

- Pojawiają się nowe warianty wirusa. To jest pandemia, czyli ma zasięg globalny. Dopóki będą zachorowania na świecie, nie możemy się też czuć bezpiecznie.


Czesław Lang, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Lang [wideo]

dyrektor generalny Lang Team
28.05.2021

"To będzie prawdziwa uczta kolarska. Zawodnicy są zgłodniali, chcą się ścigać, a przy okazji będzie to niesamowita promocja dla całego województwa i Białegostoku" - mówi organizator ORLEN Wyścigu Narodów i Lang Team Race.

Katarzyna Krupicka, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Krupicka

rzeczniczka białostockiego oddziału ZUS
28.05.2021

- W naszym województwie mamy aktywowanych tylko 30 proc. bonów turystycznych. Jedyną rzeczą, którą musimy zrobić, to założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Nie obawiajmy się tego.

dr Marta Malesza, fot. Joanna Szubzda

Marta Malesza

psycholog z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie
27.05.2021

"Nie możemy teraz zwolnić, nie możemy teraz zaprzestać, bo jesteśmy blisko mety, ale wirus ciągle z nami jest i może uderzyć" - mówi psycholog.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
26.05.2021

70 proc. Polaków deklaruje chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 - wynika z sondażu CBOS-u. Według specjalistów może być to za mało, by osiągnąć odporność populacyjną. W związku z tym rząd opracował pakiet zachęt.

Agnieszka Budnik i Bożena Krasnodębska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Budnik i Bożena Krasnodębska

z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku
26.05.2021

To często rodzice chcą zaplanować karierę dziecka. Warto jednak zdiagnozować swoje mocne strony przy pomocy narzędzi, którymi dysponują doradcy zawodowi.

Natalia Stsepantsova, fot. Monika Kalicka

Natalia Stsepantsova

działaczka białoruskiej emigracji w Białymstoku
25.05.2021

"Wydaje się, że Białorusini w ciągu 9 miesięcy udowodnili, że są zdecydowani, by zmienić ustrój na Białorusi i doprowadzić do wolnych wyborów, więc oczekujemy zdecydowanych działań ze strony Unii" - mówi Natalia Stsepantsova


Agnieszka Barbara Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
25.05.2021

"Egzamin został dostosowany do trudnego czasu pandemii, jest przygotowany na podstawie ograniczonych wymagań" - mówi dyrektor OKE w Łomży.

Grzegorz Piekarski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Piekarski

dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego
24.05.2021

"Przyjedźcie, zobaczcie nasze bagna, piękną rzekę Narew i to, co jest dookoła. Możemy tutaj podglądać bąka czy błotniaka łąkowego, kropiatki, zielonki, bataliony, wodniczki - najlepiej z poziomu rzeki, z kajaka" - zachęca Grzegorz Piekarski.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
24.05.2021

"Mamy do czynienia z sytuacją bardzo niebezpieczną, bo jeśli dowolne państwo pod fałszywym pretekstem może zmusić do lądowania samolot cywilny, wejść na pokład i wyjąć stamtąd dowolnego pasażera, to zaczynamy się zastanawiać nad bezpieczeństwem lotów. Białoruś nie użyła żadnej normalnej procedury w przypadku tego samolotu".


kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Łukasz Wilczewski

oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
21.05.2021

"To, co jest istotą terytorialnej służby wojskowej, to łączenie życia cywilnego, pracy zawodowej i życia rodzinnego właśnie ze służbą wojskową, ze służbą na rzecz obrony lokalnej społeczności" - mówi kpt. Łukasz Wilczewski.

Mirosław Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Wnorowski

dyrektor Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku
20.05.2021

"Nie da się wyróżnić części metrologii, która by nie była potrzebna. Czy to w życiu gospodarczym kraju, czy to w społecznym" - mówi Mirosław Wnorowski.

Marek Guszczyn, fot. Joanna Szubzda

Marek Guszczyn

z firmy Miodowa Mydlarnia
20.05.2021

- Nawet 77 proc. żywności roślinnej, którą spożywamy, jest uzależniona od zapylania. Myślę, że perspektywy są dobre, jeżeli maksymalnie ograniczymy opryski czy chemiczne związki, które dostarczamy do środowiska, bo pszczoły głównie przez to giną.


Beata Matyskiel, fot. Sylwia Krassowska

Beata Matyskiel

komendantka OHP w Podlaskiem
20.05.2021

- Pomagamy młodzieży, która chciałaby szybko zdobyć zawód i wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku, znaleźć pracę, usamodzielnić się. Nie wszyscy muszą być naukowcami. Potrzebujemy też fachowców.

Eugeniusz Ławreniuk, fot. Sylwia Krassowska

Eugeniusz Ławreniuk

właściciel jednego z białostockich biur podróży
19.05.2021

"Jeśli wylatujemy do któregoś z krajów Unii Europejskiej, ten paszport covidowy będzie nam bardzo pomocny przy przekraczaniu granicy. Nie będziemy musieli posiadać przy sobie aktualnego testu PCR bądź zaświadczenia o przejściu choroby. Szczepienie gwarantuje nam swobodne poruszanie się po całej Unii Europejskiej".

Urszula Siłkowska, fot. Marcin Mazewski

Urszula Siłkowska

z Archiwum Państwowego w Białymstoku
18.05.2021

- Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile skarbów możemy odkryć w piwnicach, na strychach, w komodach, u dziadków na wsi.


prof. Anna Wasilewska, fot. Joanna Szubzda

prof. Anna Wasilewska

wojewódzka konsultant w dziedzinie pediatrii, dyrektor UDSK w Białymstoku
18.05.2021

- Nie mamy żadnych wątpliwości, że należy szczepić młodzież. Wszystkie grupy wiekowe, które mogą być zaszczepione, powinny być zaszczepione. (...) Jestem za tym, żebyśmy sami zadbali o swoje bezpieczeństwo.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2021

"Wszyscy dyskutują o tych kwestiach podatkowych i składkowych, bo to dotyczy nas wszystkich i to w sposób bezpośredni - każdy zauważy ten plus albo minus w portfelu, w zależności, w jakiej grupie pracowniczej się znajduje".

Dominik Sołowiej, fot. Monika Kalicka

Dominik Sołowiej

twórca filmów z cyklu "Podlasie dobrze zna się"
16.05.2021

Ile karczm było w XVI wieku w Drohiczynie, jakie zabytki znajdują się na Cmentarzu Katedralnym w Łomży, z czym związana jest nazwa rzeki Rudawka w Augustowie? Tego wszystkiego dowiemy się z filmów Dominika Sołowieja w cyklu "Podlasie dobrze zna się". Możemy obejrzeć je w Internecie.


Jarosław Gowin, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Gowin

wicepremier, minister rozwoju pracy i technologii
14.05.2021

"Na koniec tego roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie być może najszybszym w Europie (...) nasz rozwój gospodarczy jest zdrowy, stabilny. Oparty nie o tych wielkich inwestorów, którzy raz się pojawiają, a potem znikają, tylko przede wszystkim oparty o produkcję przemysłową."

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
14.05.2021

"Powrót nawet na kilka tygodni do szkół jest zdecydowanie lepszy ze względów psychologicznych, społecznych. Potrzebne jest odnowienie kontaktów rówieśniczych, nawiązanie ponownych relacji z nauczycielem. To także szansa na powtórzenie materiału, który był trudniejszy" - mówi Dariusz Piontkowski.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

koordynator punktu szczepień powszechnych w hali sportowej przy ulicy Broniewskiego w Białymstoku
13.05.2021

"Ludzie, którzy biegali maratony, w tym momencie nie są w stanie wejść na pierwsze piętro. Niestety pacjenci, którzy przeszli intensywną terapię, na nowo muszą się nauczyć chodzić, jeść, pić, funkcjonować w życiu codziennym, nie są zdolni w tym momencie do całkowitego powrotu do zdrowia, do społeczeństwa. To będzie bardzo długotrwały proces rehabilitacji pocovidowej".


Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

prezes Podlaskiego Klubu Biznesu, przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
12.05.2021

- Jesteśmy jedynym województwem w Polsce, które nie ma dostępu do lotniska komunikacyjnego. (...) Zdarzają się sytuacje, że kontrahenci uśmiechają się pod nosem, kiedy słyszą, że 300-tysięczne miasto nie ma lotniska.

Maria Andrejczyk, fot. Tomasz Kubaszewski

Maria Andrejczyk

oszczepniczka, LUKS Hańcza Suwałki
11.05.2021

- Suwałki nigdy się ode mnie nie odwróciły, wiedza o tym, że ludzie z najbliższego otoczenia, z mojego regionu są ze mną i mnie nie opuszczą, to jest coś pięknego i potężny motywator do dalszej pracy - mówi Maria Andrejczyk.

Joanna Węglarz, źródło: archiwum prywatne

Joanna Węglarz

inicjatorka kampanii "Szkoła Od Nowa"
11.05.2021

- Rolą kampanii jest to, by ludzie zrozumieli, jak jest trudno. Bez wsparcia w obszarze społeczno-emocjonalnym może się skończyć bardzo źle - depresją, zaburzeniami psychicznymi albo tym, że uczniowie nie będą chcieli fizycznie wrócić do szkoły.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok