Radio Białystok | Gość | Krzysztof Jurgiel [wideo] - były minister rolnictwa, podlaski europoseł

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, podlaski europoseł

24.04.2023, 08:35, akt. 09:11

W związku z deklaracjami europejskich liderów o możliwym przyjęciu Ukrainy do Unii, właściwe uregulowanie importu ukraińskiej żywności jest konieczne - podkreśla Krzysztof Jurgiel.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Krzysztofem Jurgielem rozmawia Michał Buraczwski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z dodatkowymi zabezpieczeniami i pod szczególnym nadzorem - od piątku (21.04) możliwy jest tranzyt ukraińskiego zboża przez nasz kraj. Czy w związku z tym polscy rolnicy mogą odetchnąć z ulgą i kryzys na rynku zbóż będzie zażegnany?

Między innymi o tym w rozmowie z byłym ministrem rolnictwa, podlaskim europosłem Krzysztofem Jurgielem. Rozmawia Michał Buraczewski.
 Michał Buraczewski: Po krótkiej przerwie przez nasz kraj znów odbywa się tranzyt ukraińskiego zboża. Transporty są śledzone przez elektroniczny system SENT, plombowane nadajnikami GPS, ciężarówki ze zbożem są konwoje przez celników. Czy w związku z tym polscy rolnicy mogą czuć się spokojniej i nadmierny napływ ukraińskiego zboża do Polski to już przeszłość? Czuje pan satysfakcję, że rząd spełnia pański postulat sprzed dwóch miesięcy?


Krzysztof Jurgiel: Może nie mój. Te postulaty składane były przez szereg osób. System SENT jest drogi, nie ma co ukrywać. Odpowiada za to administracja skarbowa. Jest to jeden z instrumentów, który powoduje, że ryzyko niedotarcia do celu jest bardzo znikome. Wiadomo, że w każdej działalności zdarzają się też różne działania przestępcze. Administracja skarbowa rozpoczęła funkcjonowanie tego systemu jeszcze, jak ministrem był pan Banaś, i system ten funkcjonował w zakresie zwalczania mafii paliwowej. Myślę, że to bardzo dobre działanie. Wierzę, że to złagodzi problem.


A czy pańskim zdaniem ta decyzja mogła zapaść wcześniej?


Myślę, że tak. Natomiast trudno mi powiedzieć, jakie były konkretnie powody, że nie zapadła.


Ostatnio na naszej antenie senator PiS Jacek Bogucki mówił, że najpierw trzeba było wprowadzić zakaz importu ukraińskiego zboża, aby objąć tranzyt systemem SENT. Zgadza się pan z takim twierdzeniem?


Nie chciałbym polemizować, ale powiem, że mamy obecnie taki system prawny, że od 1 stycznia 2023 roku obowiązuje Wspólna Polityka Rolna, czyli cały pakiet legislacyjny, który też planowałem. Tam są zasady, jeśli chodzi o wystąpienie takich niekorzystnych zjawisk, jak chociażby to, które wynika z sytuacji między Ukrainą a Polską. Przewidziane jest tzw. zarządzanie ryzykiem i w tym obszarze można podejmować działania. Rząd państwa narodowego składa wniosek do Brukseli w zakresie ograniczeń, które chce wprowadzić. Dodatkowo, w końcu maja 2022 r. zniesiono cła, ale zapisano w artykule 4. rozporządzenia unijnego, że można je przywróci w związku z wystąpieniem jakichś zakłóceń czy też zjawisk niekorzystnych gospodarczo dla państwa Unii Europejskiej.


Minister Henryk Kowalczyk podał się do dymisji, jako przyczynę podając, że Komisja Europejska nie zgodziła się na przywrócenie ceł na ukraińskie zboże. To w końcu rząd mógł wprowadzić te cła czy nie?


To znaczy, jest postępowanie legislacyjne w zakresie przedłużenia, bo to, co obecnie obowiązuje, jest do 5 czerwca. Nie miałem informacji, że taki wniosek był formalnie składany przez polski rząd. Natomiast obecnie w Parlamencie Europejskim Komisja Handlu zajmuje się nowym rozporządzeniem, które ma przedłużyć zniesienie ceł jeszcze o następny rok.

Tutaj wszyscy będziemy się starali, strona polska szczególnie, żeby nie było przedłużenia, jeśli chodzi o zboża, bo trzeba pamiętać, że to rozporządzenie dotyczy wszystkich produkcji. To nie jest tylko rolnictwo, ale to są inne dziedziny gospodarki.

Przypomina to rok 2004, kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Wtedy też była obawa na Zachodzie, że polskie produkty, surowce będą tak tanie, że będą zbyt konkurencyjne dla produktów rolników Europy Zachodniej.

Teraz, w związku z deklaracją rządów i Komisji Europejskiej, przyjmiemy Ukrainę do Unii Europejskiej. To jest jeden z głównych problemów, który w ramach negocjacji powinien być rozwiązany. Produkcja na Ukrainie - w związku z jakością gleb, a także z rozmiarem produkcji, bo wiemy, że na Ukrainie teraz dzierżawią grunty spółki krajów zachodnich, Arabii Saudyjskiej - jest dla nas bardzo dużym zagrożeniem. Już teraz czas myśleć o tym, żeby warunki akcesji były takie, żebyśmy nie zaszkodzili zbytnio polskiemu rolnictwu.


Czy w pańskiej ocenie obecnie wprowadzone ograniczenia, jeżeli chodzi o tranzyt towarów przez nasz kraj, wystarczą do tego, żeby zapobiec nadmiernemu napływowi zboża z Ukrainy do Polski?


Na początku maja kończy się porozumienie pomiędzy ONZ, Turcją i Rosją w zakresie udostępnienia statków czy wywozu zbóż do krajów przede wszystkim afrykańskich. Jeśli Putin nie przedłuży tego rozporządzenia, może być znowu bardzo duży problem dla Polski, bo grupy zorganizowane też mogą działać dalej. To powinna wyeliminować policja i to może być problem, dlatego trudno mi dzisiaj jednoznacznie powiedzieć, czy problemu nie będzie.


A teraz problem jest też z nadwyżką zbóż. Mamy około czterech milionów ton. Czy Polska ma możliwości, żeby to zboże wyeksportować?


Nowy minister, pan Robert Telus, którego dobrze znam, podjął działania. Ma posiedzenia zespołów antykryzysowych - w czwartek był taki zespół, bo miałem spotkanie z panem ministrem. Służby przygotowują rozwiązania, które mają spowodować, że to zboże zostanie wywiezione nie tylko przez polskie porty, ale też transportem kołowym do innych portów Unii Europejskiej.


Ale chyba koszty kryzysu, które musimy ponieść, są nadal trudne do oszacowania, bo mowa jest o dopłatach w wywozie zboża w powszechnym skupie.


Rząd ustalił, że to jest 10 miliardów złotych. Na konferencje pan premier podawał te zasady.


To jest pakiet pomocowy dla rolników.


Ważne jest wprowadzenie zwrotu akcyzy do 1,36 zł. Na tyle pozwalają przepisy Unii Europejskiej. Natomiast z tego, co mówił pan premier, będzie złożony wniosek, żeby od 1 lipca były to 2 zł. Tutaj walczymy o opłacalność produkcji. To znaczy, że trzeba wspierać zwrot kosztów i działania rządu są właściwe na tym etapie.


Rząd przedstawił rząd pakiet pomocy o wartości, tak jak pan wspomniał, 10 mld zł, ale do tego wymagana jest jeszcze zgoda Komisji Europejskiej. Jakiej decyzji pan się spodziewa, biorąc pod uwagę obecną postawę Komisji wobec Polski?


Na komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego były wypowiedzi, że pomoc dla Polski, ale i dla innych krajów, bo to nie jest tylko Polska, ale też inne kraje, które sąsiadują bezpośrednio z Ukrainą, jest niezbędna. Zobaczymy, jak ta pomoc będzie wyglądała.

Ostatnio przyznano 100 milionów euro na wsparcie. Myślę, że Komisja Europejska będzie musiała szybko to załatwić.


A czy pańskim zdaniem okoliczności kryzysu na rynku zbóż powinna wyjaśnić sejmowa komisja śledcza?


Nie chcę tego oceniać. Konstytucja przewiduje, że Sejm jest organem kontrolnym dla rządu. Posłowie mogą podejmować pewne inicjatywy. Myślę, że wystarczyłby raport czy informacja rządu na temat powodów powstałej sytuacji. To powinno wystarczyć. Bo sama komisja śledcza przed wyborami może być tylko takim teatrem, który nie będzie prowadził do wyjaśnienia konkretnych spraw, tylko do walki politycznej.


Tak jak komisja do spraw zbadania rosyjskich wpływów w Polsce?


Też jest to różnie oceniane. Parlamentarzyści mają prawo, nie jestem w Sejmie, te decyzje należą do posłów. Jeśli uznają, że takie coś jest potrzebne, a szczególnie ci, co mają informacje, wnioskodawcy, to może to jest potrzebne. Natomiast myślę, że takie działanie chyba powinno być odłożone w czasie.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.


Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.


Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.


dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.


fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.


dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 


Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.

gen. Waldemar Skrzypczak

gen. Waldemar Skrzypczak [wideo]

były dowódca Wojsk Lądowych RP
2.08.2023

- Mamy miażdżącą przewagę nad wojskami białoruskimi i rosyjskimi wagnerowcami. W związku z tym ci, którzy mówią o tym zagrożeniu, poddają pod wątpliwość sprawność naszego wojska. Zachowajmy spokój. Uważam, że my, Polacy, powinniśmy być odporni na propagandę Łukaszenki i Putina.

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski

Kamila Lićwinko

była lekkoatletka, skoczkini wzwyż
30.07.2023

Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy Podlasia Białystok przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego 7 medali, w tym pięć złotych. To dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Razem z byłą zawodniczką Podlasia, multimedalistką MP, ale też m.in. mistrzynią świata w hali w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko - podsumowujemy poszczególne starty.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok