Radio Białystok | Gość | Krzysztof Jurgiel [wideo] - były minister rolnictwa, podlaski europoseł

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, podlaski europoseł

24.04.2023, 08:35, akt. 09:11

W związku z deklaracjami europejskich liderów o możliwym przyjęciu Ukrainy do Unii, właściwe uregulowanie importu ukraińskiej żywności jest konieczne - podkreśla Krzysztof Jurgiel.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Krzysztofem Jurgielem rozmawia Michał Buraczwski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z dodatkowymi zabezpieczeniami i pod szczególnym nadzorem - od piątku (21.04) możliwy jest tranzyt ukraińskiego zboża przez nasz kraj. Czy w związku z tym polscy rolnicy mogą odetchnąć z ulgą i kryzys na rynku zbóż będzie zażegnany?

Między innymi o tym w rozmowie z byłym ministrem rolnictwa, podlaskim europosłem Krzysztofem Jurgielem. Rozmawia Michał Buraczewski.
 Michał Buraczewski: Po krótkiej przerwie przez nasz kraj znów odbywa się tranzyt ukraińskiego zboża. Transporty są śledzone przez elektroniczny system SENT, plombowane nadajnikami GPS, ciężarówki ze zbożem są konwoje przez celników. Czy w związku z tym polscy rolnicy mogą czuć się spokojniej i nadmierny napływ ukraińskiego zboża do Polski to już przeszłość? Czuje pan satysfakcję, że rząd spełnia pański postulat sprzed dwóch miesięcy?


Krzysztof Jurgiel: Może nie mój. Te postulaty składane były przez szereg osób. System SENT jest drogi, nie ma co ukrywać. Odpowiada za to administracja skarbowa. Jest to jeden z instrumentów, który powoduje, że ryzyko niedotarcia do celu jest bardzo znikome. Wiadomo, że w każdej działalności zdarzają się też różne działania przestępcze. Administracja skarbowa rozpoczęła funkcjonowanie tego systemu jeszcze, jak ministrem był pan Banaś, i system ten funkcjonował w zakresie zwalczania mafii paliwowej. Myślę, że to bardzo dobre działanie. Wierzę, że to złagodzi problem.


A czy pańskim zdaniem ta decyzja mogła zapaść wcześniej?


Myślę, że tak. Natomiast trudno mi powiedzieć, jakie były konkretnie powody, że nie zapadła.


Ostatnio na naszej antenie senator PiS Jacek Bogucki mówił, że najpierw trzeba było wprowadzić zakaz importu ukraińskiego zboża, aby objąć tranzyt systemem SENT. Zgadza się pan z takim twierdzeniem?


Nie chciałbym polemizować, ale powiem, że mamy obecnie taki system prawny, że od 1 stycznia 2023 roku obowiązuje Wspólna Polityka Rolna, czyli cały pakiet legislacyjny, który też planowałem. Tam są zasady, jeśli chodzi o wystąpienie takich niekorzystnych zjawisk, jak chociażby to, które wynika z sytuacji między Ukrainą a Polską. Przewidziane jest tzw. zarządzanie ryzykiem i w tym obszarze można podejmować działania. Rząd państwa narodowego składa wniosek do Brukseli w zakresie ograniczeń, które chce wprowadzić. Dodatkowo, w końcu maja 2022 r. zniesiono cła, ale zapisano w artykule 4. rozporządzenia unijnego, że można je przywróci w związku z wystąpieniem jakichś zakłóceń czy też zjawisk niekorzystnych gospodarczo dla państwa Unii Europejskiej.


Minister Henryk Kowalczyk podał się do dymisji, jako przyczynę podając, że Komisja Europejska nie zgodziła się na przywrócenie ceł na ukraińskie zboże. To w końcu rząd mógł wprowadzić te cła czy nie?


To znaczy, jest postępowanie legislacyjne w zakresie przedłużenia, bo to, co obecnie obowiązuje, jest do 5 czerwca. Nie miałem informacji, że taki wniosek był formalnie składany przez polski rząd. Natomiast obecnie w Parlamencie Europejskim Komisja Handlu zajmuje się nowym rozporządzeniem, które ma przedłużyć zniesienie ceł jeszcze o następny rok.

Tutaj wszyscy będziemy się starali, strona polska szczególnie, żeby nie było przedłużenia, jeśli chodzi o zboża, bo trzeba pamiętać, że to rozporządzenie dotyczy wszystkich produkcji. To nie jest tylko rolnictwo, ale to są inne dziedziny gospodarki.

Przypomina to rok 2004, kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Wtedy też była obawa na Zachodzie, że polskie produkty, surowce będą tak tanie, że będą zbyt konkurencyjne dla produktów rolników Europy Zachodniej.

Teraz, w związku z deklaracją rządów i Komisji Europejskiej, przyjmiemy Ukrainę do Unii Europejskiej. To jest jeden z głównych problemów, który w ramach negocjacji powinien być rozwiązany. Produkcja na Ukrainie - w związku z jakością gleb, a także z rozmiarem produkcji, bo wiemy, że na Ukrainie teraz dzierżawią grunty spółki krajów zachodnich, Arabii Saudyjskiej - jest dla nas bardzo dużym zagrożeniem. Już teraz czas myśleć o tym, żeby warunki akcesji były takie, żebyśmy nie zaszkodzili zbytnio polskiemu rolnictwu.


Czy w pańskiej ocenie obecnie wprowadzone ograniczenia, jeżeli chodzi o tranzyt towarów przez nasz kraj, wystarczą do tego, żeby zapobiec nadmiernemu napływowi zboża z Ukrainy do Polski?


Na początku maja kończy się porozumienie pomiędzy ONZ, Turcją i Rosją w zakresie udostępnienia statków czy wywozu zbóż do krajów przede wszystkim afrykańskich. Jeśli Putin nie przedłuży tego rozporządzenia, może być znowu bardzo duży problem dla Polski, bo grupy zorganizowane też mogą działać dalej. To powinna wyeliminować policja i to może być problem, dlatego trudno mi dzisiaj jednoznacznie powiedzieć, czy problemu nie będzie.


A teraz problem jest też z nadwyżką zbóż. Mamy około czterech milionów ton. Czy Polska ma możliwości, żeby to zboże wyeksportować?


Nowy minister, pan Robert Telus, którego dobrze znam, podjął działania. Ma posiedzenia zespołów antykryzysowych - w czwartek był taki zespół, bo miałem spotkanie z panem ministrem. Służby przygotowują rozwiązania, które mają spowodować, że to zboże zostanie wywiezione nie tylko przez polskie porty, ale też transportem kołowym do innych portów Unii Europejskiej.


Ale chyba koszty kryzysu, które musimy ponieść, są nadal trudne do oszacowania, bo mowa jest o dopłatach w wywozie zboża w powszechnym skupie.


Rząd ustalił, że to jest 10 miliardów złotych. Na konferencje pan premier podawał te zasady.


To jest pakiet pomocowy dla rolników.


Ważne jest wprowadzenie zwrotu akcyzy do 1,36 zł. Na tyle pozwalają przepisy Unii Europejskiej. Natomiast z tego, co mówił pan premier, będzie złożony wniosek, żeby od 1 lipca były to 2 zł. Tutaj walczymy o opłacalność produkcji. To znaczy, że trzeba wspierać zwrot kosztów i działania rządu są właściwe na tym etapie.


Rząd przedstawił rząd pakiet pomocy o wartości, tak jak pan wspomniał, 10 mld zł, ale do tego wymagana jest jeszcze zgoda Komisji Europejskiej. Jakiej decyzji pan się spodziewa, biorąc pod uwagę obecną postawę Komisji wobec Polski?


Na komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego były wypowiedzi, że pomoc dla Polski, ale i dla innych krajów, bo to nie jest tylko Polska, ale też inne kraje, które sąsiadują bezpośrednio z Ukrainą, jest niezbędna. Zobaczymy, jak ta pomoc będzie wyglądała.

Ostatnio przyznano 100 milionów euro na wsparcie. Myślę, że Komisja Europejska będzie musiała szybko to załatwić.


A czy pańskim zdaniem okoliczności kryzysu na rynku zbóż powinna wyjaśnić sejmowa komisja śledcza?


Nie chcę tego oceniać. Konstytucja przewiduje, że Sejm jest organem kontrolnym dla rządu. Posłowie mogą podejmować pewne inicjatywy. Myślę, że wystarczyłby raport czy informacja rządu na temat powodów powstałej sytuacji. To powinno wystarczyć. Bo sama komisja śledcza przed wyborami może być tylko takim teatrem, który nie będzie prowadził do wyjaśnienia konkretnych spraw, tylko do walki politycznej.


Tak jak komisja do spraw zbadania rosyjskich wpływów w Polsce?


Też jest to różnie oceniane. Parlamentarzyści mają prawo, nie jestem w Sejmie, te decyzje należą do posłów. Jeśli uznają, że takie coś jest potrzebne, a szczególnie ci, co mają informacje, wnioskodawcy, to może to jest potrzebne. Natomiast myślę, że takie działanie chyba powinno być odłożone w czasie.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok